Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MULTI] POMOCY_problem po wymianie filtrów )(chyba multitro

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
kociak3000
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2013, 18:11
Lokalizacja: crawley -west sussex- uk

[ MULTI] POMOCY_problem po wymianie filtrów )(chyba multitro

Post autor: kociak3000 » 02 kwie 2013, 22:45

witam
wstępnie chodzi ze niemego zmienić biegu z P na żaden inny

teraz zacznę od początku

zakupiłem samochód około miesiąc temu po jakimś czasie zauważyłem niepokojące drgania na N oraz troszke lżejsze na P gdy dodawałem lekko gazu jak juz obroty spadały poniżej tysiąca to drżało a czasem tylko na postoju na N,
Postanowiłem wymienić filtr paliwa oraz powietrza , filtr powietrza był bardzo zasyfiony czarny dookoła , a filtr paliwa wymieniłem zgodnie z opisem z tego forum krok po kroku wszytko ładnie popodkładałem żeby nic nigdzie nie pozalewać ok wszystko ładnie pozmieniane
odpaliłem samochód bez dodania gazu i zostawiłem go na jakieś 5 minut, po chwili chciałem sie przejechać i zobaczyć co i jak
a tu psikus nie mogłem wrzucić żadnego biegu i tak jest do tej pory z tego co zauważyłem albo tak mi sie wydaje to coś stało sie z tym przyciskiem od wajchy zmiany biegów, jak wciskałem wcześniej to miałem leki stuk a teraz przycisk jest cichutki , samochód ma w dalszym ciągu ma lekkie drgania a i jeszcze cały czas po odpaleniu silnika swieci sie lampka od esp (blokowanie układu napędowego czy coś takiego)

Co z tym fantem może byc nie tak ?
proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuje i gorąco pozdrawiam




----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ok juz wiem poszedł gear box sensor albo selector coś takiego
zeby zmienić bieg z p na jakikolwiek inny muszę nacisnąć przycisk który znajduje sie pod popielniczką każdy inny bieg wchodzi normalnie poza P

teraz moje pytanie czy muszę wymieniać całą wajchę zmiany biegów czy tylko jakiś element?(i jak przeprowadzić wymianę, kilka razy trzymałem śrubokręt w ręku wiec powinienem sobie poradzić jak bym miał jakąś instrukcje)

gdzie mogę to dostać w UK ostatecznie w pl , czy na przykład z a A4 czy A3 by to pasowało czy konieczny jest taki sam




pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2013, 15:08 przez kociak3000, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Post autor: Gość » 03 kwie 2013, 15:02

kolego jak wyjmiesz popielniczke to w prawym dolnum rogu jest miejsce zeby włożyć bolec aby awaryjnie odblokowac skrzynie.

spróbuj w ten sposób - a czy podswietla bieg na fis-ie?

najlepiej podłącz kompa to bedzie jasne co nie tak jest.

kociak3000
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 27 lut 2013, 18:11
Lokalizacja: crawley -west sussex- uk

Post autor: kociak3000 » 03 kwie 2013, 15:11

ok tak własnie jest
to znaczy tryb awaryjny dla skrzyni (czyli muszę pojechać do jakiegoś serwisu ) czy też tylko coś z wajchą jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga