Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Sprzęcik Car Audio

Car Audio
ODPOWIEDZ
Wujaszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 17 mar 2013, 11:32
Lokalizacja: Lubin

Sprzęcik Car Audio

Post autor: Wujaszek » 18 mar 2013, 19:49

Witam =], problem mam następujący. Jestem cholernym fanatykiem głośnej muzyki. Mam dwie tuby Blaupunkta i wzmacniacz za który muszę się w końcu wziąć. Co do głośniczków w moim audi jest problem. Gra tylko jeden głośniczek tak na prawdę reszta się nie nadaje ;/. Moje małe pytania.

1) Jakie głośniki wsadzić oryginalne? (Wolał bym coś typu Hertz itp. Mówię tu o głośnikach głównych w drzwiach.)
2) Jeżeli nie oryginalne to jakie? (Mile widziane linki z allegro co polecacie? i przede wszystkim rozmiar owych głośników wiem, że mogą byc potrzebne też dystanse :( )
3) I ostatnie. Co do podłączenia Tub i Wzmacniacza. Podejdzie pod oryginalne radio audi (kaseciak) czy radio trzeba by było wymienić. Oraz jak najlepiej puścić kable od akumulatora do wzmacniacza itp? Może już ktoś kiedyś to robił, jakaś mała podpowiedz? (mam oryginalny wzmacniacz audi ale troche charczy ;/ jest już nie co zmęczony i nie ma za dużej mocy ;/)

Z góry dziękuje za pomoc :)

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 18 mar 2013, 20:51

Przede wszystkim zacznij od kwoty jaką chcesz przeznaczyć bo to że nie zależy Ci na jakości tylko na szpanowaniu pod remizą decybelami to już wiemy...
Kup wszystko z sony/blaupunkt i peyinga z jak najwieksza ilością W i dB i będziesz zadowolony

Wujaszek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 17 mar 2013, 11:32
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Wujaszek » 18 mar 2013, 21:09

Kurcze co do tego szpanowania to hmmm na pewno coś w tym jest. Ale przede wszystkim uwielbiam słuchać dobrej i głośnej muzyki. Nie zależy mi na łubaniuu mega basem aż plastiki będą trzeszczeć. Nie w tym rzecz Tuby zawsze miałem ustawione na sam bass ale nie na full mocy. Lubiałem gdy miałem mały masaż placów przez DB. Ale wszystkie innego głośniki to vocal. To wszystko ładnie się komponowało. Jak na razie chce głośniki na przednie drzwi cena? hmm 200-400 zł. Przypominam o małej pomocy przy montażu tub i wzmacniacza w mojej a6 ;]

rafal149135
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 252
Rejestracja: 05 wrz 2011, 10:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: rafal149135 » 19 mar 2013, 00:44

Nie wiem gdzie masz aku ja w C4 mam pod siedzeniem wiec problemu z kablami zasilającymi nie mialem... co do głosników to jaką masz wielkość 16? Jeżeli tak to do 400zł masz u-Dimension EL Comp 6, zostanie jeszcze na kable do porządku... masz jeszcze helixy ktore dobrze bez wzmaka zagraja lub Hertze ESK, tylko pamietaj ze zeby te glosniki zagraly przydal by sie wzmacniacz... a te "tuby" co pierdza zamiast grac wyrzuc na smietnik lub odsprzedaj komus i kup coś normalnego a nie sony, blaupunkta czy JBLa...

Obrazek

avus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2011, 23:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: avus » 22 mar 2013, 00:15

rafal149135, gwoli ścisłości tuba jest po prawej, a po lewej skrzynia basowa. JBL też mi nie leży w Twoim zestawieniu - fakt, że budżetówki mają dosyć kiepskie, ale im wyższa półeczka tym co raz lepiej choć to może kwestia gustu. Mnie akurat pasuje dÂźwięk, jaki oferuje skrzynia GTO 1260 BR. Nie jest to szczyt marzeń, ale gra naprawdę przyzwoicie. Co prawda nie wiem czy kruszy ściany, bo używam bardzo rzadko (w zasadzie to grała w poprzednim aucie i to w miarę krótko) i raczej nie do wyburzania budynków, ale myślę że szybami zatrzęsie jeśli kogoś to interesuje. Zbieram sprzęt audio więc mam jakieś porównanie, zestrajałem kiedyś skrzyneczki pod kolumny głośnikowe więc ze swojej strony polecić JBL-a mimo wszystko mogę chociaż co do średniotonowych czy wielodrożnych membran z przedziału car-audio to akurat nie mam zdania, bo nie miałem przyjemności bądÂź nieprzyjemności testować.

Wujaszek, jak jesteś fanatykiem głośnej i dobrej muzyki to nie wiem czy nawet ta górna granica budżetu zapewni Ci dobre brzmienie. Napisałeś że wzmacniacz Ci charczy, może warto to sprawdzić co jest z nim nie tak, jak będzie do wymiany to już trzy stówki na jakąś używkę dać trzeba. Może warto więc się wstrzymać i odłożyć troszkę więcej kasy?

Po pierwsze dobrze by było gdybyś sobie odsłuchał kilka zestawów, ale to będzie dosyć trudne, bo nawet jak pójdziesz do M-Markt albo innego sklepu tegoż właściciela nazwanego jak jedna z planet układu słonecznego to przestrzeń, w której będziesz odsłuchiwał membranek nie będzie adekwatna do przestrzeni jaką masz w aucie co nie da Ci dobrego poglądu na sprawę. Ponad to głośniki samochodowe cechuje troszkę inna charakterystyka dÂźwięku. Musisz zwrócić oczywiście uwagę na impedancję. Co prawda głównie nagłośnienie car-audio jest 4 Ohm, ale spotykałem się z różnymi głośnikami samochodowymi, niektóre miały 8, niektóre 2, nie zaszkodzi sprawdzić tym bardziej, że można sobie wykończyć wzmacniacz.

Rzecz kolejna, nie wiem jak tam masz u siebie, bo prócz swojego egzemplarza to zdarzyło mi się bryknąć jeszcze dwiema innymi audiolkami C5 i akurat nie zwróciłem uwagi na system audio. Ja w każdym razie u siebie mam zestaw odseparowany i Ty u siebie też to sprawdÂź. Jeśli tak właśnie jest to zdecydowanie lepiej będzie jeśli średnie tony oddzielisz od wysokich, gwarantuje to czystszy dÂźwięk i większe możliwości sterowania bez zniekształceń tonalnych. To oczywiście oznacza więcej kasy za zestaw ;-) ale skoro jesteś fanatykiem to myślę, że rozważysz to.

Co do rozmiarów to raczej masz szesnastki, ale kto wie, może ktoś coś tam grzebał, fakt że fabryka wsadzała jakieś głośniki nie świadczy o tym, że Ty akurat takie masz. Zmienić rozmiar membran w szczególności na mniejsze jest łatwo więc zanim zabierzesz się za zakup sprawdÂź jakie tam u siebie masz osadzone membranki, bo przecież mogło być tak, że poprzedni właściciel coś przy tym grzebał, że miał tam coś fajnego i przed sprzedażą wyciągnął, a wrzucił byle chłam oby tylko dawało oznaki życia.

Odnośnie marek w jakich polecam szperać to Hertz będzie godny uwagi też w zestawach odseparowanych. Prócz tego Crunch, Rocford Fosgate, PowerBass, u-Dimension, HiFonics też dawał radę, z Alpine też myślę, że coś byś znalazł co by Cię zainteresowało, jak lubisz masaż to i Kickera rozważyć możesz - czasem trafia się jakaś aukcja na której można kupić w miarę tanio... jest w czym wybierać. Ponad to Clariony czy Infinity z tych bardziej skomercjalizowanych, ale myślę że Hertz zaoferuje więcej za mniejszą cenę. Do wyboru, do koloru, według uznania i gustu.

Sprawa nie jest prosta, a przynajmniej ja miałem kiedyś z tym dylemat, bo ja słucham bardzo różnych gatunków muzyki, a sprzęt dobiera się i pod tym kątem. O ile w domu mogę pozwolić sobie na posiadanie kilku różnych zestawów (no przyznam się, że pod tym względem to mam nawalone pod dekiel) to w aucie już nie. Jeśli więc interesuje Cię dobra jakość dÂźwięków to skomponuj sobie zestawik, który spełni Twoje oczekiwania, a jeśli jest tak, jak napisał rafal149135 - czyli byle łupało pod remizą to w zasadzie będzie Ci obojętne czy to będzie Focal czy Peyiyng - czy jak się to pisze.

Awatar użytkownika
alex_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2012, 23:27
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: alex_m » 31 lip 2013, 00:49

jeżeli tematu ktoś pilnuje ja słuchałem wielu zestawów audio...od jbl, lanzar, magnat poprzez hertz, power bass, fosgate, dls

osobiście najbardziej byłem zadowolony z brzmienia DLS głośniczki były zamontowane a opel vectra b podpięte pod wzmacniacz helix a2 do tego był subek JL Audio z jakimś innym wzmacniaczem (nie pamiętam nazwy) i grało to przyzwoicie masowało głowę i ciało a nie plastiki i blachę...dodatkowo były wygłuszone wszystkie drzwi bagażnik i dach...

co do wybierania sprzętu czasami nie warto wydawać ponad tysiaka na sprzet skoro ktoś nie słyszy różnicy w jakości czystości i brzmieniu sprzętu audio jak tylko mówi "ale basior"

dodatkowo jeżeli lubisz trance i pochodne gatunki muzyki to polecam JBL są to głośniki ciśnieniowe dużo mocy mocne zawieszenie do tego bass rexlex i masz masaż za małą kasę :) co do przodu helix bardzo gra górą w tych tanich modelach do 250zł

Jeżeli się chcesz bawić w porządne audio to pamiętaj osobny wzmacniacz pod sub i osobny pod przód i tył... ewentualnie jeden porządny wzmak jeżeli dajesz sub + przód...bo tak naprawdę mało ludzi słyszy z przodu tylne głośniki...

tyle co ci mogę poradzić od siebie :)

rafal149135 to co jest na obrazku z lewej to skrzynia band-pass a po prawej tuba czyli ryczy :P

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 31 lip 2013, 01:07

alex_m pisze:rafal149135 to co jest na obrazku z lewej to skrzynia band-pass a po prawej tuba czyli ryczy :P
Band-pass - tak jest. Czyli obudowa pasmowo-przepustowa <okok> Bardzo trudna w zestrojeniu - ale właściwie zestrojona jest jednym z najlepszych emiterów precyzyjnego, głębokiego i pozbawionego mulistości basu <okok>
Fota po prawej - bagażnikowo-podwórkowe "pukadełko" <lol>

Awatar użytkownika
alex_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2012, 23:27
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: alex_m » 31 lip 2013, 21:08

tomekkk1 tak ale zajmuje dwa razy tyle miejsca co skrzynia zamknięta a z niej tez jest przyjemny basik :)

Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1352
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Naprawa Audi A6 » 31 lip 2013, 21:13

alex_m pisze:tomekkk1 tak ale zajmuje dwa razy tyle miejsca co skrzynia zamknięta a z niej tez jest przyjemny basik :)
Tak - dlatego w świecie audio najczęściej używanym słowem jest "kompromis". I takie rozwiązanie nim jest. Co nie musi oznaczać przecież tragedii, prawda ??

Awatar użytkownika
alex_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 27 sty 2012, 23:27
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: alex_m » 03 sie 2013, 10:18

zgadza się :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga