Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AGA 2.4 165 KM] Smierdzi benzyna

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dzinx20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:38
Lokalizacja: Birmingham - Suwałki

[ AGA 2.4 165 KM] Smierdzi benzyna

Post autor: dzinx20 » 18 mar 2013, 22:14

Witam! Dlaczego czasem rano przy odpaleniu czuc dosc intesywny smrod benzyny ? , a zwłaszcza chyba jak jest dość mrozno , na vagu 0 blendow.

Damian_28
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:17
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Damian_28 » 19 mar 2013, 11:14

Też tak miałem. Wyrególowałem gaz, okazało się, że miałem układ nieszczelny a emisje spalin mialem w granicach 9 na benzynie, gdzie dopuszczalne jest 0,5. Niestety pozniej po regulacji padl mi czujnik temperatury silnika i sondy. Jestem w trakcie naprawy. wiec jedz lepiej do kogos kto sie zna naprawde na audi i gazie... pozdro, kwestia regulacji, mysle ze tez sporo ci pali...

young81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2011, 20:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: young81 » 19 mar 2013, 14:12

Damian_28 pisze:Też tak miałem. Wyrególowałem gaz, okazało się, że miałem układ nieszczelny a emisje spalin mialem w granicach 9 na benzynie, gdzie dopuszczalne jest 0,5. Niestety pozniej po regulacji padl mi czujnik temperatury silnika i sondy. Jestem w trakcie naprawy. wiec jedz lepiej do kogos kto sie zna naprawde na audi i gazie... pozdro, kwestia regulacji, mysle ze tez sporo ci pali...
kolega nie ma lpg u siebie :) a więc gazownik niewiele mu wyreguluje......zobacz czy gdzieś nie masz jakiegoś wycieku PB, kiedyś miałem tak w BMW i pachniało trochę benzyna w kabinie......

Awatar użytkownika
Bilskirnir
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 144
Rejestracja: 30 mar 2010, 01:10
Lokalizacja: Zabrze/Donegal

Post autor: Bilskirnir » 19 mar 2013, 15:51

Filtr paliwa jest wykonany z aluminium i lubi się wytrzeć na mocowaniu i sól na drogach też ni wydłuża jego żywotnośći,na efekty nie trzeba długo czekać.Filtr jest na wierzchu pod tylną kanapą (prawa strona) zerknij pod auto i go odrazu zlokalizujesz.Przekręć zapłon odczekaj minutkę i wyjdż na oględziny,jeżeli cieknie to będzie widać i czuć.Przyczyn może być wiele,ale dość często winowajcą jest filtr paliwa lub inne elementy zasilania listwy.Pozdro
Errare humanum est,docendo discimus.Volenti nihil difficile.
Bilskirnir

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Smierdzi benzyna

Post autor: phpbb3 forum A6 » 19 mar 2013, 16:19

dzinx20 pisze:Witam! Dlaczego czasem rano przy odpaleniu czuc dosc intesywny smrod benzyny ? , a zwłaszcza chyba jak jest dość mrozno , na vagu 0 blendow.
poszukaj na forum, kiedyś ten temat był wałkowany z tego co pamiętam. sprawdź czujnik temperatury, może przekłamywać i wtedy idzie za duża dawka paliwa, której nie uda się przepalić.
ktoś nawet stwierdził że ten typ tak ma i nic się z tym nie zrobi,. u mnie podobnie czuć jak odpalę benzynę z tym, że tutaj wina może być po stronie instalacji gazowej, która jest niedokładnie wyregulowana.

Awatar użytkownika
Krakosz_LLU
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2013, 15:39
Lokalizacja: Łuków

Post autor: Krakosz_LLU » 19 mar 2013, 16:43

u mnie jest to samo, także nie przejmuj się.
sprawdzałem wszystko sondy czujniki itp
ostatnio nawet pojechałem na sprawdzenie emisji spalin
wszystko ok
widocznie mają taką duża dawkę na ssaniu

Awatar użytkownika
dzinx20
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2012, 16:38
Lokalizacja: Birmingham - Suwałki

Post autor: dzinx20 » 19 mar 2013, 20:42

U mnie to raczej jak jest mroz i na ssaniu bo dzis juz bylo na plusie i nie smierdzialo <okok>

SoloZiP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 21 sty 2013, 09:34
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: SoloZiP » 20 mar 2013, 09:52

Ja miałem podobny problem że rano po odpaleniu (nie pamiętam czy na mrozie czy też nie) czułem dość intensywny zapach benzyny: odpalałem wyjeżdżałem z podwórka i gdy wysiadałem z samochodu zamknąć bramę było czuć benzynę, nie dawno wymieniałem u siebie odmę i czyściłem ezektor, nie jestem pewny ale wydaję mi się że po tym zabiegu już nie czuję benzyny, nie jestem pewny więc powącham przez pare dni mój samochód i dam jeszcze znać :)

[ Dodano: 2013-04-01, 16:10 ]
Sprawdziłem no i niestety jednak dalej jest u mnie tak samo, że czuć rano zapach paliwa, ale tak jak pisali koledzy wcześniej, raczej jest to normalne przy ssaniu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga