Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Słabe hamulce

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Paweł21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2012, 22:40
Lokalizacja: podlasie

Słabe hamulce

Post autor: Paweł21 » 13 lis 2012, 16:47

Witam!
Dzisiaj wymieniłem klocki hamulcowe przedni w swoim Audi A6 C6 3.0TDI quatrro S-Line.Zapaliła się kontrolka "Brake pads".Nie zrobiłem tego w ASO tylko w dobrym warsztacie z dobrą opinią w swoim mieście (do ASO mam 60km).
Klocki zostały wymienione, a samochód hamuje mi teraz 20x słabiej.Zaznaczyłem,że mają to być dobre klocki.
Wiem,że po wymianie należy pojeździć i poczekać aż się ułożą ale bez przesady.Muszę naprawdę bardzo mocno nacisnąć pedał hamulca aby się zatrzymać.Za klocki z wymianą zapłaciłem 300 zł.Dzwoniłem do ASO przed chwilą i powiedzieli mi,że klocki kosztują 508 zł + 200 zł wymiana i chyba nie mam innego wyjścia jak jechać do ASO i wymienić klocki na oryginalne?Jest to przednia oś.

majk86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2011, 22:03
Imię: ADI
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2016
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: uk/pl

Post autor: majk86 » 13 lis 2012, 18:27

kolego ja wymieniłem na pagidy tarcze + klocki nie sa to super podzespoły ale do takich tylko miałem dostęp,i hamuje jak strzała,klocki muszą sie ułożyć ale nie trwa to za długo i nie powinno byc az takie dużej różnicy w hamowaniu,może źle sa odpowietrzone-i raczej nie jedz do aso i wydawaj ponownie kasy bo nie warto tylko obadaj temat obecnych a na pewno będą hamować wystarczająco pozdro
mody:
BRD + soft = 191KM
Ledy przód
Ledy tył
Oświetlenie+podświetlanie LED
Ori 18-tki
Pompa od 1.9 TDI

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 13 lis 2012, 22:00

Paweł21 pisze:Dzisiaj wymieniłem klocki hamulcowe przedni w swoim Audi A6 C6 3.0TDI quatrro S-Line.Zapaliła się kontrolka "Brake pads".
Dwie rzeczy... dlaczego wymieniłeś tylko jedną oś... z tyłu nie masz czujników, więc nigdy się nie zaświecą <nie>

Paweł21 pisze:Zaznaczyłem,że mają to być dobre klocki.
Trzeba było poczytać poniższy temat i dowiedział byś się, gdzie można kupić ORI klocki/tarcze za dobre pieniądze ;|

a6-c6-jakie-klocki-hamulcowe-vt15777,150.htm


P.S. Miejmy nadzieję, że te klocki to nie 'badziew' i zaczną hamować po dotarciu (ale nie przytarciu)... przez około 300km staraj się lekko hamować... potem powinieneś zauważyć znaczącą poprawę... oczywiście zakładam, że ten serwis zrobił tą wymianę w prawidłowy sposób <mysli>

Awatar użytkownika
UneeK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 477
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:48
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: UneeK » 14 lis 2012, 08:56

Wróć do warsztatu, w którym dokonywałeś wymiany z reklamacją - niech sprawdzą układ, być może jest zapowietrzony?

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 14 lis 2012, 12:30

UneeK pisze:Wróć do warsztatu, w którym dokonywałeś wymiany z reklamacją - niech sprawdzą układ, być może jest zapowietrzony?
300-400km trzeba zrobić, żeby to się ułożyło, szczególnie do starej tarczy :(
U mnie na nowych gratach, auto przez 200km ledwo hamowało :(
Więc ja bym pojeździł, pedał po pompowaniu rośnie i robi się twardy, czy cały czas jest "gumowy"?

dellux
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2012, 14:51
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: dellux » 18 mar 2013, 09:55

Hmm mam ten sam problem co Paweł w identycznym modelu - po wymianie b. słabe hamowanie przy suchej nawierzchni nawet ABS nie zaskakuje. Przejechałem około 1000 km miały sie ułożyć i d...a. Hamulec miękki po naciśnięciu bez większego wysiłku wchodzi do końca

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga