Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

chwilowe zaświecenie się kontrolkii ABS

Elektryka
ODPOWIEDZ
luki06888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2008, 09:20
Lokalizacja: szprotawa

chwilowe zaświecenie się kontrolkii ABS

Post autor: luki06888 » 04 sty 2009, 00:07

Witam , przed momętem z kolega postanowilismy poszaleć troszke na śniegu moją c5 , na dużym placu zrobiłem parę ""kółeczek"" na ręcznym i po pewnym czasie przestał działać ABS , gdy zgasiłem silnik i ponownie go uruchomiłem kontrolka przez pewien czs się świeciła na włączonym silniku ale zaraz zgasła , czy wiecie co mogło być przyczyna chwilowej awarii systemu ABS???? Czy winą mógł być śnieg który zrobil małe zamieszanie w jakims z czujników????

Jezeli ktoś miewał kiedys podobny problem to prowszę o wskazówkę ..........Pozdrawiam

_uwaga
Ostatnio zmieniony 04 sty 2009, 10:51 przez luki06888, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pawulon_90
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 87
Rejestracja: 26 paź 2008, 13:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: pawulon_90 » 04 sty 2009, 00:38

ja tez tak miałem ja poszalałem troche na sniegu :mrgreen: zapaliła sie kontrolka abs i asr i oczywiscie te systemy przestały działac. Zgasiłem silnik i odpaliłem jeszce raz i problem ustąpił :-) :-) . A juz myslałem ze cos zepsułem he;) Pozdrawiam

luki06888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2008, 09:20
Lokalizacja: szprotawa

Post autor: luki06888 » 04 sty 2009, 13:15

Widze ze to chyba jakas normalna sprawa z tym paleniem sie kontrolek podczas ekstremalnych sytuacji :):) , widocznie jedyna rada , nie szaleć:)

Awatar użytkownika
pawulon_90
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 87
Rejestracja: 26 paź 2008, 13:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: pawulon_90 » 04 sty 2009, 13:47

censored asr miałem wyłaczone a ABS-u nieda sie wyłaczyc :-P wiec wyłaczyłem co sie da i jazda hehe

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 04 sty 2009, 13:50

Ja mam to samo z zapalającymi się kontrolkami ABS i hamulca ręcznego ( u kolegi w Audi 80 B4 jest dokładnie tak samo).

Zaobserwowałem, że to nie jest wina śniegu czy wilgoci. U mnie zapalają się te kontrolki TYLKO WTEDY gdy np podczas ślizgania się mam zaciągnięty ręczny i nacisnę ostro hamulec "nożny" wtedy pojawia się 3 krótkie sygnały dźwiękowe, zapala się kontrolka ABS i (!) i ABS się wyłącza. Zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika przywraca prawidłową pracę systemu <ok>

Jak już u Was wyłączy się ABS spróbójcie trochę poszalec bez ABSu <ok> zupełnie inna jazda szczególnie gdy na łuku drogi trzeba ostro zahamować i jednocześnie skręcać wtedy trzeba się szybko starać aby jedno i drugie wyszło bez uszkodzenia samochodu :mrgreen:
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

michał
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 30 sie 2008, 19:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: michał » 04 sty 2009, 14:02

Rzeczywiście ostatnia uwaga kolegi jest prawidłowa. Zepsuć tego układu nie jest tak prosto, ale komputer ABS przy zaciagniętym recznym i kontynuacji jazdy odczytuje to jako awarię i wyłącza system.
Uwaga: może się tak zdarzyć, że po ponownym włączeniu silnika, komputer nie wróci do punktu wyjścia. Wówczas tylko vag.
ÂŻyczę miłej zabawy na śniegu, bo uważam, że kierowcy, którzy bawią się swoimi autami, znacznie lepiej reagują później w sytuacji krytycznej.
Michał - Warszawa

liberro

Post autor: liberro » 04 sty 2009, 16:22

U mnie jest to samo. Szalałem trochę po śniegu, potem rura po prostej i awaria. Zaświeciła się kontrolka ABS i na komputerze duży czerwony wykrzyknik w kółku. Niestety u mnie to nie chce zgasnąć :( sprawdziłem poziom płynu i polączenia elektryczne które wydaje mi się są odpowiedzialne za abs i nic . Dalej świeci. Na chwilę zgasło przy wjeździe pod górkę a teraz dalej świeci . Czy wie ktoś co może być przyczyną ? gdzie są te czujniki od abs'u ? Jeśłi przy kole to przecież ciepło z tarczy powinno roztopić snieg a po dłuzszym postoju i tak świeci ! + abs. :( Oczywiśćie system nie działa.

luki06888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2008, 09:20
Lokalizacja: szprotawa

Post autor: luki06888 » 04 sty 2009, 20:26

liberro pojedz na VAG tam napewno dowiesz się co boli twoją niunie:) , samemu można czasem przedobrzyć .

Jestem dumny ze swojego tematu , widze ze nie tylko ja mam czasem takie dziwaczne pomysły zeby kręcic bączki na slizkiej powierzchni :D , i zgadzam się z opinia ze takie małe przeszkolenie czasem pomaga wyjść z krytycznej sytuacji ..............

Co o tym sądza pozostali>>??>>

liberro

Post autor: liberro » 04 sty 2009, 23:41

Witam , nie wiem co to było ale jest juz ok . Rozwiazaniem było banalne. IDąc za tokiem myślenia wiekszości odwiedziłem myjnie z myciem podwozia teraz spokój jest :)

luki06888
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2008, 09:20
Lokalizacja: szprotawa

Post autor: luki06888 » 05 sty 2009, 08:57

O widzisz , mozliwe ze poprostu zamarzł jakis czujnik od ABS-u ...........

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga