Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6c5] Brak zasiegu gps audi plus dx

Nawigacja fabryczna
maro78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2009, 09:16
Lokalizacja: lubuskie

[a6c5] Brak zasiegu gps audi plus dx

Post autor: maro78 » 21 wrz 2009, 10:49

Dzien dobry mam taki problem a mianowicie wchodze w opcje swojego radia audi plus dx jest napisane dostepne satelity 32 poloczonych 0 sprawdzalem vagiem zadnych bledow predzej tak bylo jak auto kupilem ale odpielem aku i jakis czas bylo dobrze az do teraz i nie pomaga odpiecie aku.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2009, 08:09 przez maro78, łącznie zmieniany 1 raz.

abakus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2009, 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: abakus » 21 wrz 2009, 12:02

sprawdź podłączenie anteny gps lub podłącz nową

maro78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2009, 09:16
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: maro78 » 21 wrz 2009, 12:14

Witam moglo by sie samo rozlanczyc po za tym w vagu logach pisze gps status ok.i czy istnieje mozliwosc jakiegos resetu powrotu do ustawien fabrycznych

[ Dodano: 2009-09-21, 12:32 ]
A propo tego resetu to pytam o niego nie dla tego ze cos namieszalem tylko jak odepne aku to tylko kod wola a ustawienia wszystkie zostaja

biniutomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2009, 22:42
Lokalizacja: piotrkow tryb

Post autor: biniutomek » 25 wrz 2009, 09:10

mialem ten sam prolem vag pokazywal ok a antena byla zepsuta kupilem nowa orginalna jesli nie chcesz orginalnej wystarczy najprostsza z dobrym wejsciem ale bedziesz musial ja gdzies schowac a co bo ustawien fabrycznych to jest taka opcja poszukaj w manu

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 09 mar 2013, 18:13

maro78 pisze:Dzien dobry mam taki problem a mianowicie wchodze w opcje swojego radia audi plus dx jest napisane dostepne satelity 32 poloczonych 0 sprawdzalem vagiem zadnych bledow predzej tak bylo jak auto kupilem ale odpielem aku i jakis czas bylo dobrze az do teraz i nie pomaga odpiecie aku.
Mam podobnie pokazuje dostępne satelity 31 połączonych 0 sprawdzałem vagiem żadnych błędów, napisz kolego jak sobie poradziłeś z antena GPS. Ciekawe od czego pada ten GPS
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

keraj83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2011, 21:13
Lokalizacja: Lubuskie/Dolnośląskie/Bawaria

Post autor: keraj83 » 10 mar 2013, 14:35

Miałem ten sam problem z antena GPS. Dobrałem się do niej z ciekawości i okazało się ze była cała zaśniedziała. Po porządnym jej wyczyszczeniu zaczęła działać, ale do czasu i znów padła. Kupiłem nową na allegro, koszt ok 40 zł i wszystko jest OK.

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 10 mar 2013, 23:13

Czyli kupiłeś taką dodatkową i gdzie schowałeś ?
A w tej starej na dachu co tam wyczyściłeś, że zaczęła działać?
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

keraj83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2011, 21:13
Lokalizacja: Lubuskie/Dolnośląskie/Bawaria

Post autor: keraj83 » 12 mar 2013, 16:29

Jak ją odkręciłem od dachu i rozkręciłem samą antenę od dołu to była ona zaśniedziała na podstawie samej anteny. Przetarłem tą płytę delikatnie drobnym papierem ściernym i póÂźniej czystym spirytusem.
Po złożeniu od razu zadziałała.
Nową antenę podłączyłem do takiej kostki w bagażniku i położyłem ją przy oknie w bagażniku.
Nie chowałem jej bo teraz chcę zmienić antenę na płetwę rekinka :)

Wg. mnie nie opłaca się jej ratować skoro doszła wilgoć do środka anteny.

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 14 mar 2013, 15:57

Jestem już po wymianie anteny GPS (aktualny koszt ok.40zł z przesyłką)

Zakupioną antenę zamontowałem na podszybiu za zegarami, po ok. 2 min od podłączenia antena znalazła satelity.
Zauważyłem tylko, że kątowa wtyczka jest o ok. 2 mm krótsza od oryginalnej.
W tym momencie oryginalna blokada, która znajduje się na radiu zapobiegająca wysunięciu się wtyczki, ( co jest raczej nie możliwe, bo siedzi mocno) jest zbędna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 14 mar 2013, 23:30

Epidemia jakaś chyba bo i mnie znikneły satelity <wnerw>
Stało się to w trakcie jazdy gdy używalem nawigacji. Było to kilka dni po tym jak czyściłem laser i rolkę wysuwająca płytę i miałem nadzieję, że może wtyczka wypadła czy jak ?

Niestety wtyczki na swoim miejscu, natomiast zauważyłem, że pod antena dachową część uszczelki się rozleciała ze starości i woda wpływa pod antenę. Pewnie ją szlak trafił. Radiowa na razie działa.
Teraz tak myslę, czy kupić tak jak wy robicie antenę tylko GPS i załatwić sprawę na teraz ? Bo obawiam sie, że może i radiowa długo nie pożyje to i tak będe musiał coś na dachu wymienić <mysli>
I co wtedy ? jakiegoś "rekina" ?
Zakładał ktos rekina ? czy kazdy może byc czy tylko niektóre ?
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 15 mar 2013, 09:10

Zanim podjąłem decyzję o zakupie tej dodatkowej anteny GPS, byłem podpytać w punkcie gdzie profesjonalnie zajmują się takimi rzeczami. Pierwsze pytanie zadałem właśnie o antenę typu rekin, bo taka podoba mi się i dodatkowo nie trzeba jej odkręcać podczas wjazdu na myjnię i delikatnie mówiąc nikt sobie na zawsze nie pożyczy.
Podstawowym problem są wtyczki, inne są w naszej antenie i inne w rekinie i trzeba by było uciąć wtyczki w naszej oryginalnej instalacji, więc odpuściłem sobie antenę typu rekin.

Sprawdziłem w ASO koszt oryginalnej anteny z GPS do A6 C5 i prawie się przewróciłem. Następnym punktem było alledrogo, gdzie udało mi się odnaleźć taką antenę w przystępnej cenie, tylko jest ryzyko czy antena gps i pozostałe są sprawne, a jeżeli są to ile jeszcze pochodzi ta antena GPS. Dodatkowym problem jest rozpięcie tej anteny a dokładnie jednej z wtyczek typu RAKU 2 jest wręcz przyspawana i nie udało mi się jej odpiąć, z pozostałymi dwoma jest mniejszy problem i jakoś się udało.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, 20:27 przez SCORPI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

keraj83
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 18
Rejestracja: 05 lip 2011, 21:13
Lokalizacja: Lubuskie/Dolnośląskie/Bawaria

Post autor: keraj83 » 15 mar 2013, 15:30

Myślę o zmianie swojego bata na taka:

http://micarcb.pl/anteny-sam-antena-dac ... s/p,206183

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 16 mar 2013, 12:15

SCORPI pisze:Podstawowym problem są wtyczki, inne są w naszej antenie i inne w rekinie i trzeba by było uciąć wtyczki w naszej oryginalnej instalacji, więc odpuściłem sobie antenę typu rekin.
Istnieje mnóstwo różnych adapterów ale w tym przypadku rekin ma 3 FAKRA a nasze anteny z GPS 3 rózne, nawet nie wiem jakie która ma oznaczenie, no to w tym przypadku adapterów nie znalazłem. Może nie wiem gdzie szukać ?
SCORPI pisze:Sprawdziłem w ASO koszt oryginalnej anteny z GPS do A6 C5 i prawie się przewróciłem.
Ja sprawdzałem w ASO wczoraj i sie dowiedziałem, że podstawa, bez bata kosztuje 975 zł. Gość popatrzył na mnie, ja na niego, mieliśmy jednakowy komentarz <szok>
Nie jestem tylko pewien, czy brał pod uwagę właściwą, jest kilka różnych z różnymi literami na końcu. Ja mam obecnie z literą B (wg starej ETKI, na żywca nie oglądałem), w nowej ETCE mam mieć podobno z E. Szkoda, że sam nie zajrzałem na monitor bo nie wiem czy gość zwrócił uwagę na dobór wg PR czy podał cenę pierwszej w kolejnosci (pierwsza jest właśnie E) ??? <mysli>
Zależnie od litery na końcu te podstawy mają cenę od ponad 100 do ponad 1100 <glupek>

Mam teraz dylemat, bo wiem, że pod samą navi moge podpiać antenę za te powiedzmy 40 zł. Ale nie wiem jak długo mi pociągnie ten moduł zasilający radio (o GSM nie dbam bo mam zdemontowany telefon, i jakos mnie to nie boli)
Mam uszkodzoną uszczelkę gumową i woda podpływa pod antenę <mysli> więc moze tam w środku wszystko zgnije wkrótce ?
Wtedy będzie nastepny problem antenowy.
Kupno używki to jak napisałeśSCORPI,
SCORPI pisze:Następnym punktem było alledrogo, gdzie udało mi się odnaleźć taką antenę w przystępnej cenie, tylko jest ryzyko czy antena gps i pozostałe są sprawne, a jeżeli są to ile jeszcze pochodzi ta antena GPS.
Wczoraj a propos uszczelki znalazłem pewną informację, mianowicie jeśli chodzi o anteny "zwykłe" tzn bez GPS, te o najczęściej spotykanym kształcie podstawy, to istnie tzw. komplet naprawczy (Uszczelka pod podstawę, oring, nakrętka - jakby nakrętka się zuzywała <okok> ), nie widniej to w podobno w ETCE i mało kto w dziale części wie o tym (coś jak zestaw naprawczy tylnego silniczka wycieraczek do avanta), ale jest <okok>

Może ktoś wie, czy do anten z GPS tez jest taki zestaw naprawczy ???

Małą mam nadzieję, bo te anteny chyba przestały być montowane z końcem A6C5, a tamte chyba są do teraz, ale może...

Rozwiazałoby mi to sprawę na tyle, że może ten modul radiowy pożyłby jeszcze a poza tym względy estetyczne :)

Albo: założyć do navi to co SCORPI, a na dach dać zwykłą (tylko radiową) antenę z batem ? Czy wtyczki wtedy pasują ?
Czy nie zostaje na dachu slad po starej (większej) podstawie anteny?

SCORPI, odkręcałes swoją antenę więc chciałem Ciebie zapytać, czy ta fabryczna antena ma uszczelkę gumową w formie dokładanej "podkłądki" (w sensie czy to oddzielny element) czy jest może jakoś zwulkanizowana z podstawą ???
Czy to w ogóle ma szansę być wymienne ??? (Dylemat typu jak uszczelnianie wtryskiwaczy w pokrywach 2,5 TDI <okok> )

Szukałem takiej anteny typu jak SCORPI, założył i dziwne ale w tak niemałym przecież mieście jak Poznan zdołałem znależć jedynie w jednej firmie montującej radia, CB itp. Cena anteny to u nich 80 zł, do tego koszt montazu, (to tyle ile im wyjdzie czasowo, nie chcieli określić dokładnie) więc wygląda, że ponad 100 zł jak nic <szok>
Wygląda, że też kupują na allegro i dokłądają 100% <luzik>
Nie ma chyba natomiast żadnego sklepu w którym moznaby sobie kupić i założyć <szok>

SCORPI, część moich pytań jest praktycznie do Ciebie więc jakbys mógł mnie oświecić to bym się cieszył <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
SCORPI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 228
Rejestracja: 09 maja 2009, 10:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: SCORPI » 17 mar 2013, 12:49

RomanS pisze:SCORPI, część moich pytań jest praktycznie do Ciebie więc jakbys mógł mnie oświecić to bym się cieszył <okok>

Widać, że do tematu podchodzisz profesjonalnie bo się trochę rozpisałeś, a więc postaram się pomóc:)
RomanS pisze:
SCORPI pisze:Podstawowym problem są wtyczki, inne są w naszej antenie i inne w rekinie i trzeba by było uciąć wtyczki w naszej oryginalnej instalacji, więc odpuściłem sobie antenę typu rekin.
Istnieje mnóstwo różnych adapterów ale w tym przypadku rekin ma 3 FAKRA a nasze anteny z GPS 3 rózne, nawet nie wiem jakie która ma oznaczenie, no to w tym przypadku adapterów nie znalazłem. Może nie wiem gdzie szukać ?

Obrazek
U nas jest RAKU 1, RAKU 2, a ta 3 nie wiem. Szukałem takich przejściówek adapterów, ale nie znalazłem.
RomanS pisze:
SCORPI pisze:Sprawdziłem w ASO koszt oryginalnej anteny z GPS do A6 C5 i prawie się przewróciłem.
Ja sprawdzałem w ASO wczoraj i sie dowiedziałem, że podstawa, bez bata kosztuje 975 zł. Gość popatrzył na mnie, ja na niego, mieliśmy jednakowy komentarz <szok>
Nie jestem tylko pewien, czy brał pod uwagę właściwą, jest kilka różnych z różnymi literami na końcu. Ja mam obecnie z literą B (wg starej ETKI, na żywca nie oglądałem), w nowej ETCE mam mieć podobno z E. Szkoda, że sam nie zajrzałem na monitor bo nie wiem czy gość zwrócił uwagę na dobór wg PR czy podał cenę pierwszej w kolejnosci (pierwsza jest właśnie E) ??? <mysli>
Zależnie od litery na końcu te podstawy mają cenę od ponad 100 do ponad 1100 <glupek>
Ja mam u siebie na dachu podstawę o nr 8L0 035 501E i tylko taka pasuje, co do pozostałych to nie wiem.
RomanS pisze: Mam teraz dylemat, bo wiem, że pod samą navi moge podpiać antenę za te powiedzmy 40 zł. Ale nie wiem jak długo mi pociągnie ten moduł zasilający radio (o GSM nie dbam bo mam zdemontowany telefon, i jakos mnie to nie boli)
Mam uszkodzoną uszczelkę gumową i woda podpływa pod antenę <mysli> więc moze tam w środku wszystko zgnije wkrótce ?
Wtedy będzie nastepny problem antenowy.
Można wymienić podkładkę gumową pod antenne GPS, która występuje osobno, tylko sprawdź czy uda ci się odpiąć wtyczki.
Mi się jednej nie udało. Wtedy zostaje tylko możliwość uszczelnienia bezbarwnym silikonem.
RomanS pisze:Kupno używki to jak napisałeśSCORPI,
SCORPI pisze:Następnym punktem było alledrogo, gdzie udało mi się odnaleźć taką antenę w przystępnej cenie, tylko jest ryzyko czy antena gps i pozostałe są sprawne, a jeżeli są to ile jeszcze pochodzi ta antena GPS.
Wczoraj a propos uszczelki znalazłem pewną informację, mianowicie jeśli chodzi o anteny "zwykłe" tzn bez GPS, te o najczęściej spotykanym kształcie podstawy, to istnie tzw. komplet naprawczy (Uszczelka pod podstawę, oring, nakrętka - jakby nakrętka się zuzywała <okok> ), nie widniej to w podobno w ETCE i mało kto w dziale części wie o tym (coś jak zestaw naprawczy tylnego silniczka wycieraczek do avanta), ale jest <okok>

Może ktoś wie, czy do anten z GPS tez jest taki zestaw naprawczy ???

Małą mam nadzieję, bo te anteny chyba przestały być montowane z końcem A6C5, a tamte chyba są do teraz, ale może...

Rozwiazałoby mi to sprawę na tyle, że może ten modul radiowy pożyłby jeszcze a poza tym względy estetyczne :)

SCORPI, odkręcałes swoją antenę więc chciałem Ciebie zapytać, czy ta fabryczna antena ma uszczelkę gumową w formie dokładanej "podkłądki" (w sensie czy to oddzielny element) czy jest może jakoś zwulkanizowana z podstawą ???
Czy to w ogóle ma szansę być wymienne ??? (Dylemat typu jak uszczelnianie wtryskiwaczy w pokrywach 2,5 TDI <okok> )
Istnieje podkładka gumową pod antenne GPS o nr 8L0 035 539 koszt ok. 28zł
Obrazek
a tu np link http://www.ecstuning.com/ES2498128/

RomanS pisze:Albo: założyć do navi to co SCORPI, a na dach dać zwykłą (tylko radiową) antenę z batem ? Czy wtyczki wtedy pasują ?
Czy nie zostaje na dachu slad po starej (większej) podstawie anteny?

Zostanie ślad bo bez modułu GPS jest mniejsza, wtyczka jest RAKU 2 i jest to właśnie ta której nie mogłem odpiąć.
RomanS pisze:Szukałem takiej anteny typu jak SCORPI, założył i dziwne ale w tak niemałym przecież mieście jak Poznan zdołałem znależć jedynie w jednej firmie montującej radia, CB itp. Cena anteny to u nich 80 zł, do tego koszt montazu, (to tyle ile im wyjdzie czasowo, nie chcieli określić dokładnie) więc wygląda, że ponad 100 zł jak nic <szok>
Wygląda, że też kupują na allegro i dokłądają 100% <luzik>
Nie ma chyba natomiast żadnego sklepu w którym moznaby sobie kupić i założyć <szok>
Montaż ok. 15 min
Obrazek
Obrazek
Jeżeli pomogłem. Nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 17 mar 2013, 13:54

SCORPI, rozpisałem się bo jak chcę pomocy to staram sie przedstawić problem możliwie jak najdokładniej. Nie cierpię pytań w stylu: "cos mi skrzypi z tyłu auta, napiszcie co to ?" <okok>

Dzięki Ci wielkie za ten numer uszczelki, jutro kieruję się do ASO i najprawdopodobniej wykonam Twoją opcję, czyli dodatkowa antena do navi oraz nowa uszczelka pod dotychczasową antenę. Mam nadzieje, ze woda do środka jeszcze nie weszła bo radio też by nie grało <mysli>
Chociaż z obrazków w ETCE wyglada na to, że mamy osobny wzmacniacz antenowy do radia poza anteną, więc w antenie może nie być niczego.
Części samochodowe online - Motostacja pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga