Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 c4 aat] ÂŻarzy się kontrolka świec żarowych

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

[100 c4 aat] ÂŻarzy się kontrolka świec żarowych

Post autor: Hincó » 06 sty 2011, 02:56

Witam.
Odkąd mam auto czasami podczas jazdy lub postoju kontrolka świec zaczyna się żarzyć(świeci nie pełnym światłem). Nie ma zależnośći, zapala się poprzez powolne włączenie albo mignie i potem żarzy się. Czasami włącza się/wyłącza po przejechaniu przez dziure/wyrwe/krater w drodze, innym razem przy wciśnięciu gazu, co ciekawe, wogóle nie reagje na pedał hamulca-wykluczam problem stopu. Nic się nie dzieje, błędów brak, wkurza i stresuje awarią(obcych kierowców/pasażerów). Dobieram się na dniach do zegarów i dlatego zastanawiam się, czy ktoś może wie skąd bierze się zasilanie tej kontrolki? Czy np z przekaźnika świec żarowych? Czy z ecu? Może jakoś doszedłbym po nitce do kłębka, chociaż największy problem to to, że odkąd mam auto, nie udało mi się przyłapać tej kontrolki jak miałem pod ręką miernik żeby sprawdzić ewentualny prąd na świecach.
Czy możliwe jest że od luźnych fajek na świecach od drgań indukuje się prąd? Albo gdzieś w zegarach? <rotfl> Idiotyczne ale wszystko jest możliwe :P
Na forum golfa jak się im żarzy to gasną 1z-ety, tutaj nic tylko stresuje kierowcę. Najgorzej w nocy, spokojna trasa i nagle j*b po oczach żółtym i jak skieruje się wzrok na zegary to już 'po zawodach' <smuty>
Dziękuje za wszelkie sugestie <ok>
Obrazek TDI +

tommytrex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2011, 15:53
Lokalizacja: Żmigród

Post autor: tommytrex » 24 kwie 2011, 16:03

Hincó, Witam, mam pytanie czy w końcu doszedłeś jak była przyczyna świecenia kontrolki ? Mam to samo u siebie - zaczęło się jak wpadłem kiedyś w dziurę i żarzy do teraz - raz z mniejszą raz większą intensywnością . Po podłączeniu do komputera pokazywało "zero" błędów - więc zgłupiałem. Nic z autem się nie dzieje spalanie średnie na poziomie 7/8 litrów./ moc również w normie...tylko wkurza ciągle oko to świecenie-żarzenie. Elektryk którego mam u siebie olał mnie mówiąc że skoro nie pokazuje komputer błędów to wszystko jest OK...jeśli możesz a już rozwiązałeś problem, liczę na pomoc - tommytrex@o2.pl

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 25 kwie 2011, 09:49

tommytrex, u mnie przestawała żarzyc jak odpiąłem pin za to odpowiedzialny (do testów) z wtyczek zegarów. Elektryk powiedział mi że można szukać jakiego przebicia, ale może być tak że przekopie całe auto i nic z tego, moze w kompie coś się dzieje jak idzie lewy prąd z zegarów i gdieś sobie masę znajduje w ecu, może od drgań gdzieś coś się indukuje (ale to mówił ze śmiechem) więc troche szukanie dziury w całym... Narazie u mnie wymiana zegarów spowodowała brak świecenia kontrolki ;P tzn teraz mam ac/bc i pewnie problem istnieje ale nie wychodzi na światło dzienne... Elektryk mówił mi ze jakbym chciał to żeby znaleźć diode i odpowiedni rezystorek itp, dioda ma jakieś graniczne napiecie czy prąd świecenia i może nie będzie reagować na te 'wybryki' w instacji. Odpuściłem temat bo rzadko się to działo ostatnimi czasy <okok>
Obrazek TDI +

Alicja17
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:46
Lokalizacja: Serock

Bardzo proszę o pomoc!!!

Post autor: Alicja17 » 25 kwie 2011, 10:09

Mam problem z moim Audi(skrzynia automatyczna) ... po przekręceniu zapłonu mruga kontrolka świec żarowych, gdy włączam Drive samochód nie ma siły i nie wchodzi na obroty. Stwierdzam że przyczyną jest mały bezpiecznik który się przepala w momencie gdy puszczam hamulec po wrzuceniu na drive i próbie ruszenia( bezpiecznik znajduje się w skrzynce obok komputera pod podszybiem). Po przepaleniu bezpiecznika wyskakują błędy(01282, 01028, 01262, 01265, 00553, 01375) które później kasuję na Vagu, zmieniam bezpiecznik na nowy i wszystko jest elegancko. Samochód na postoju wchodzi na obroty lecz gdy znów próbuję ruszyć po puszczeniu hamulca dzieje się ten sam schemat który opisałam wcześniej... proszę bardzo o pomoc <zalamka> ... bo już na prawdę nie wiem co mam zrobić <zalamka> :[

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 27 kwie 2011, 11:34

Alicja17, Załóż swój temat :p
W tym temacie jest mowa o całkiem innych samochodach.

Alicja17
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:46
Lokalizacja: Serock

Post autor: Alicja17 » 27 kwie 2011, 16:49

To już nie można się zapytać na innym temacie? Pytałam na innych to nikt nie wiedział, więc stwierdziłam że spytam gdzie indziej. Ale spoko. Już sobie dałam radę. O nic więcej nie pytam...

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 27 kwie 2011, 22:55

Spokojnie koleżanko tu mowa o A6 C4 a Ty masz C5 nowszy model samochodu, nawet w tytule tematu jest napisane A6 C4, więc ktoś kto ma C5 prawie na pewno tu nie będzie zaglądał. Jakbyś założyła nowy temat i go poprawnie nazwała to na pewno ktoś Ci pomoże :>

Alicja17
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:46
Lokalizacja: Serock

Post autor: Alicja17 » 28 kwie 2011, 08:14

Dzięki kolego, już sobie sama pomogłam, pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 13 lut 2013, 21:10

Po prawie dwóch latach okazało się za kontrola w ten sposób informuje o wodzie w paliwie-po podpięciu czujnika pod filtrem przeszło :-) chyba po prostu się zepsuł bo wody w paliwie nie ma...
Obrazek TDI +

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga