Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] pomocy zaczarowane auto ! a6c5 2.5tdi tip Q

Układ napędowy i skrzynie biegów
Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

[ TIP+Q] pomocy zaczarowane auto ! a6c5 2.5tdi tip Q

Post autor: patrosss » 04 lut 2013, 20:04

koledzy pomozcie mi lub chociaz skierujcie mnei na jakas droge ..
mam problemy z tiptrionikiem w mojej audicy a6 2.5tdi w quatro 180 kucy .
chodzi o to ze przed wymiana oleju i filtrow w skrzyni strasznie mi przeciagaly biegi slizgaly sie i w ogole i przez to mialem duze spalanie
po wymianie oleju i filtrow w skrzyni poprawilo sie to ale teraz jest tak ze jak jest zimny olej to przeciaga nie zmienia mi z 2 na 3 (wczesniej tez tak bylo) ale od czasu do czasu zmieni pozostale biegi dosc ok wchodza blad na komputerze mam taki ze nei jest moment obrotowy przenoszony na kola .
teraz cieplej sie troszke zrobilo i jest teraz tak jade 1 przeciaga zmiana 2 przeciaga powyzej 2000tys obrotow zmienei na 3 przeciaga bieg i mam tak z 2100obrotow i za chwile schodzi na 1500 lub mniej tak jak by dopiero zalaczyl (czasem musze tzn dosc czesto kombinowac gazem ) juz to wczylem jak jest ale tak nei moze byc .pozniej 4 chwile pociagnie i zaskoczy prawidlowo bieg pozniej 5 jest ok co jeszcze zauwazylem ze jade na trasie mam 5 bieg i tak okolo 2400 obrotow dodam wiecej gazu to przezuca mi 4 bieg 5 bieg i tak w kolko ( teraz jezdze tylko na tipie bo na D nie ma sensu ) i czasem mam tez tak ze jak jest wszystko ok to jade 170 km/h chce przyspieszyc nei reaguje w ogole na gaz moge miec noge w podlodze i nic musze pare razy puscic gaz i wtedy zalapie lub zwolnic CO TO MOZE BYC
KOnwenter? oplaca sie robic ta skrzynie ? czy moze przekladka na automat jest ktos taki co by sie podjal tego ?
OD RAZU MOWIE NIE WCHODZI W TRYB AWARYJNY (NIE SWIECA SIE BIEGI WSZYSTKIE) ANI NIE PALA SIE KONTROLKI ZADNE OD ABS ESP ITD CHYBA ZE WYLACZE KONTROLE TRAKCJI TO SIE WLACZY

szczecin audi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2013, 22:59
Lokalizacja: szczecin

Post autor: szczecin audi » 04 lut 2013, 21:12

skrzynia na stol to na bank na tipie jeszcze troszke pojezdzisz ale nie wybieraj sie nigdzie dalej bo jej dni sa chyba policzone tak ja mialem miej nadzieje ze sie myle

kameron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:17
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: kameron » 04 lut 2013, 21:23

Naprawy takich skrzyń są dość mało opłacalne, ja bym poszukał może od razu używki bo wygląda to na mocno operacyjny przypadek :|
dobre auto dobry humor

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 04 lut 2013, 21:24

czesc witam udpusc sobie całkowicie jazde tym autem nik nie powie co jest grane moze by mała usterka albo duza ,strzele pod skrzynią jest taki mały komputerek który mysli za ciebie zeby wrzucic bieg możliwe ze to to :( ale nie ma co strzelac trzeba zagladnac chyba w skrzynie bo pamietaj jezdzac tym autem dalej cały czas nie pomagasz mu i bedzie coraz gorzej ,skrzynie do tych aut nie są juz takie drogie ale nie wiadomo co sie kupi ,jezeli bedziesz chciał zrobic skrzynie dobrze nie przepałcajac mam kontakt do serwisu który napewno cie nie skroi ale skrzynie bedziesz musiał wysłac serwiskiem bo ja jestem ze swidnicy ,jak cos napisz wiadomosc na skrzynke podam numer do mnie <okok>

skiba2323
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 paź 2012, 22:35
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: skiba2323 » 04 lut 2013, 22:21

witam :p ja w sobotę rano miałem taki przypadek że po wżuceniu na D na fisie zaswieciły się wszystkie biegi :( i jak przerzucałem z D na R to strasznie szarpało i wogóle nie reagował na gaz tak jak by bieg nie wchodził, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu już było normalnie, zdarzyło się to pierwszy raz i już na szczęscie się nie powtarza i skrzynia chodzi normalnie. Dla czego takie coś się wydarzyło?? <uoee>
180KM-215KM
CCCO

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 04 lut 2013, 23:12

czasami moze wystapic jak my to nazywamy cos dziwnego co przykówa nasza uwage ,i sieje lekką panike że chyba cos zaczyna sie dziac ,ale spokojnie to co zauwazyłes mgło byc jedno razowe róznie bywa, z czescią mechaniczna lub elektryczna ,takie rzeczy sie zdarzaja podczas i zwłaszcza mrozów odwilży , zbyt intensywnych upałow ,kontrolki czasami szaleją nie wiadomo dlaczego ,a potem jest ok <rotfl> ale bądz czujny i słuchaj

Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 05 lut 2013, 01:00

Ale to jest dziwne ze jak tak sie dzieje zgasze silnik i j
Est ok przed chwila tak mialem zgasilem odpalilem i lapal biegi ale mi np zadne kontrollki sie nie swieca to jest dziwne a jakie koszta sa zmiany na manual 6 BIEGOWY w 4 tys sie zmiesci z robocizns mmacie kogos takiego

[ Dodano: 2013-02-05, 01:02 ]
A i czy mozliwe ze to konwenter moze on nie zapina biegow tak jak powinien

skiba2323
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 133
Rejestracja: 05 paź 2012, 22:35
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: skiba2323 » 05 lut 2013, 08:25

gdy wlączył się tryb awaryjny to nie chciał ruszyć i obroty tylko rosły tak jak by nie załączył napędu potem zaczoł powoli jechac i go zgasiłem i po ponownym odpaleniu było już ok. na każdym biegu pracuje idealnie i problem już się nie powtarza i mam nadzieję że nigdy się nie powtórzy <stres>.
Dzięki za pomoc <piwo>
180KM-215KM
CCCO

Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 10 lut 2013, 20:07

koledzy podpowiecie mi jaka ja mam u siebei skrzynie ? ktos ma etke ? zeby to sprawdzic bo nei mam mozliwosci sprawdzenia symbolu pod spodem prosze o pilna pomoc

Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 10 lut 2013, 21:10

o kurde a gdzie ona jest dokladniej za schowkiem gdzies ?

rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Post autor: rafal_m » 11 lut 2013, 09:22

123Marcin123 pisze:czesc witam udpusc sobie całkowicie jazde tym autem nik nie powie co jest grane moze by mała usterka albo duza ,strzele pod skrzynią jest taki mały komputerek który mysli za ciebie zeby wrzucic bieg możliwe ze to to :( ale nie ma co strzelac trzeba zagladnac chyba w skrzynie bo pamietaj jezdzac tym autem dalej cały czas nie pomagasz mu i bedzie coraz gorzej ,skrzynie do tych aut nie są juz takie drogie ale nie wiadomo co sie kupi ,jezeli bedziesz chciał zrobic skrzynie dobrze nie przepałcajac mam kontakt do serwisu który napewno cie nie skroi ale skrzynie bedziesz musiał wysłac serwiskiem bo ja jestem ze swidnicy ,jak cos napisz wiadomosc na skrzynke podam numer do mnie <okok>
W tym modelu i skrzyni komputerek jest pod dywanikiem pasazera. Prosze nie wprowadzac ludzi w blad. Raczej nie podejrzewam komputerka chyba ze pod dywanikiem jest akwarium. W przeciwnym wypadku problem lezy w skrzyni.
skiba2323 pisze:gdy wlączył się tryb awaryjny to nie chciał ruszyć i obroty tylko rosły tak jak by nie załączył napędu potem zaczoł powoli jechac i go zgasiłem i po ponownym odpaleniu było już ok. na każdym biegu pracuje idealnie i problem już się nie powtarza i mam nadzieję że nigdy się nie powtórzy <stres>.
Dzięki za pomoc <piwo>
Zawsze po zgaszeniu i odpaleniu tryby awaryjne sa kasowane, chyba ze dalej wystepuja problem. Ale np. problem przelozenia (slizgania ktorego sprzegla) wystapi tylko podczas jazdy, wiec do kolejnego ruszenia masz spokoj. Oczywiscie tryb awaryjny znika, ale blad w skrzyni pozostaje.
patrosss pisze:Ale to jest dziwne ze jak tak sie dzieje zgasze silnik i j
Est ok przed chwila tak mialem zgasilem odpalilem i lapal biegi ale mi np zadne kontrollki sie nie swieca to jest dziwne a jakie koszta sa zmiany na manual 6 BIEGOWY w 4 tys sie zmiesci z robocizns mmacie kogos takiego

[ Dodano: 2013-02-05, 01:02 ]
A i czy mozliwe ze to konwenter moze on nie zapina biegow tak jak powinien
Za 4-5 tys. to mysle ze naprawisz ta skrzynie i bedziesz mial spokoj do konca zycia tego auta. Widze chcesz kolego zaczac kastrowanie samochodu. Niestety kupiles diesla, z niemalym przebiegiem i nie malym momentem. Wymienisz na manual bedziesz wymienial pozniej sprzeglo. Oddaj samochod na diagnoze do jakiegos specjalizowanego warsztatu i wtedy podejmuj decyzje. Ja bym naprawil TIP'a / kupil uzywanego ze sprawdzonego zrodla.

Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 11 lut 2013, 11:45

i tak trzeba bedzie chyba zrobic dzieki kolego za wskazowki ... mam goscia co ma tipa do takiego samego auta za 2 tys jest ta skrzynia jeszcze na aucie i mozna sie na niej przejechac i sprawdzic .

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 13 lut 2013, 21:58

rafal m nie masz pojecia to lepie nie pisz <okok> przeczytaj post a dopiero sie wypowiadaj ...chyba ze chcesz zabłysnąc <milczek> robie na codzien auta takie i inne wiem co pisze ....czytaj uważnie

Awatar użytkownika
patrosss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 20 paź 2012, 00:18
Lokalizacja: łódź

Post autor: patrosss » 14 lut 2013, 21:02

kolego przeczytales moj temat napisalem ze wymienilem olej wymiana statyczna oraz filtr na vagu pokazuje moment obrotowy nei ejst przenoszony na kola jakos tak sporadyczny blad blad 17125

123Marcin123

Post autor: 123Marcin123 » 14 lut 2013, 21:17

za zrobienie skrzyni w 2.5 tdi 180km do 3000tys jak ktos pisze 4-5tys to pewnie tak ale 5 lat do tyłu <luzik>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga