Poszukuję opon letnich, chcę kupić nowe i szczerze powiem, że nie sądziłem, że to będzie takie trudne

Poniżej widzicie, że producent zaleca do mojego samochodu 255/40/17, ja poszukuję opon 18" bo takie mam aktualnie felgi na lato i na takim rozmiarze raczej zamierzam pozostać.
W pierwszej kolejności zastanawiam się jaki rozmiar opon powinienem kupić przy feldze 18"? Nie wiem czy dobry nie byłby rozmiar 255/35/18 (różnica tylko 0,1 mm na średnicy względem wzorcowych), ale jest dosyć kiepski wybór w takim rozmiarze.
Duży wybór jest przy 225/40/18 (różnica 1,4 mm czyli 0,2% na średnicy względem wzorcowych) i tutaj mógłbym w chyba fajnej cenie kupić Bridgestone S001 - ale czy to nie za wąsko te 225 skoro zalecane jest 255?
Zastanawiam się bo przy 225 będzie na jedno koło 3 cm mniej styku z asfaltem niż zaleca producent, na osi to będzie już 6 cm - to bardzo dużo.
Obecnie jeżdżę za 245/40/18 (różnica 17,4 mm czyli 2,66% względem wzorcowych czyli już dosyć dużo) a jak samochód kupiłem to stał właśnie na 225/40/18.
Jak już ustalę rozmiar to będę szukał konkretnych opon i bardzo też proszę o polecenie co uważacie za dobre.
Z szerokością opony wiąże się od razu szerokość felgi, obecnie mam 8,5J ale szykuję się na felgi, które mają 8J.
I teraz wg tej tabelki: http://www.felgi-opony.com/Aktualnosci/Szerokosc_opony__a_szerokosc_felgi_,3,32,15.html
na 8J założyć można maksymalnie szerokość opony 235 no i jestem trochę w kropce. Na ile można wierzyć takiemu zestawieniu?
Na audiklub.pl dostałem z kolei dwie takie tabelki, które poza samą szerokością opony uwzględniają jeszcze jej profil i z nich wynika, że na 8J mogę upchać 245/40 albo 245/35 (różnica 1,1% względem wzorcowych), nie wiem czy to by nie było najlepsze wyjście:
Bardzo proszę o rady.
Dziękuję i pozdrawiam,