Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AVF 1.9 131 KM] problem z turbo i zawieszaniem

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
gacek88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:04
Lokalizacja: Bytom

[ AVF 1.9 131 KM] problem z turbo i zawieszaniem

Post autor: gacek88 » 29 sty 2013, 12:16

Witam,
problem który mnie meczy mam od zakupu samochodu a oto on:
przy jeździe po mieście turbina sie nie zawiesza mogę przeciągać na 2,3 biegu do 4tyś i nic sie nie dzieje auto idzie jak należy ale gdy wjade na autostradę wbijam 6 bieg dodaje gazu i po chwili silnik odcina jedzie bez turbo... objawy te sa również na innych biegach ale najczęściej na wiekszych. Turbina została wyczyszczona i objawy znikneły na 2tygodnie po czym problem znów wrócił, nastepna czynnoscia było zdemontowanie czujnika (podobno tego ostatniego co zczytuje juz do kompa) wyczyszczenie i znowu ta sama sytuacja 2tygodnie wszystko ok i nagle problem wraca... :[
może ktos miał taki problem ?

Tomciuś
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 30 gru 2012, 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomciuś » 29 sty 2013, 16:59

podjedź na diagnoze podłącz komputer powinno coś wyrzucić bo tak to faktycznie można tworzyć sporo teorii

homer0315
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 02 lip 2009, 17:00
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: homer0315 » 04 lut 2013, 13:29

Witam
Przerabiałem temat:
U mnie były łopatki zapieczone. Na początku nic sie nie działo ale poźniej miałem dokładnie tak jak piszesz w pierwszym poście.
Turbo trzeba wyciągnąć, oddać na piaskowanie, ustawić grometrie i bedzie wszystko dobrze :)
Jeżdżę tak od ostatnich wakacji i jest wszystko ok :)
Czy wróci "odcięcie" ? Nie życzę tego ani sobie ani Tobie :)
Pozdrawiam

dzban
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 27 paź 2008, 07:45
Lokalizacja: Torun

Post autor: dzban » 04 lut 2013, 15:11

Czyściłem turbine 2 lata temu. Chemią i papierem ściernym wodnym 1500-2000 potraktowałem zmienną geometrię. W tym roku problem znów się pojawił - głównie robiłem małe odcinki do 5km :/ zacierały się rolki i po wyczyszczeniu jest wszystko OK. Teraz będę się zabierał za kapitalny remont suszarki - wali olejem i ma luzy góra dół. Jutro ma przyjść zestaw naprawczy z nowymi tulejami i uszczelniaczami xD zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

gacek88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 lis 2012, 20:04
Lokalizacja: Bytom

Post autor: gacek88 » 06 lut 2013, 22:24

dzieki za pomoc na kompie za bardzo problem nie jest do rozwiazania tak mi sie wydaje nie jestem mechanikiem ale ten ktory mi to robil mowil ze pod bledem ktory sie wyswietla moze byc wiele przyczyn... mysle ze taka jak kolega pisal lopatki ,piaskowanie itp. czyli remont "suszarki" bedzie nieunikniony :( coz taki urok
zrobie logi jak mechanik bedzie mial chwile

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga