Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ INNY] Temperatura Silnika + Biały Dym z Rur Wydechowych!!

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
kryjomski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2013, 20:34
Lokalizacja: Morecambe/Lancaster UK

[ INNY] Temperatura Silnika + Biały Dym z Rur Wydechowych!!

Post autor: kryjomski » 31 sty 2013, 14:54

Witam.

Mam dwa pytania do Was mam nadzieje że ktoś mnie troszkę uspokoi gdyż nie wiem czy jest wszystko ok. o to one:
1. Strasznie szybko temperatura dochodzi do 90 (co mam na myśli przez szybko więc tak jakieś 5 minut jazdy i już mi pokazuje 90), a mieszkam w Anglii temperatura na dworze chłodno i to bardzo. Wcześniej miałem Diesla i w nim taka temperatura to rzadkość nie wiem jak z benzyną gdyż to mój pierwszy samochód na taką mieszankę.

2. Biały dym z rur wydechowych gdy silnik zimny dość intensywnie kopci i dość sporo na ciepłym już inaczej, ale jednak dalej dymi, a wydaje mi się że na benzynie raczej to rzadkość chodź mogę się mylić gdyż jak pisałem wyżej to mój pierwszy benzyniak. Dodam iż na silniku nie widać żadnych wycieków płyny w porządku.

P.S To chyba na tyle mam nadzieje że ktoś z Was może mi w tym jakoś pomóc gdyż wole wiedzieć wcześniej co i jak niż później stać u mechanika :).

Jeśli miał bym coś podać dane czy coś proszę pisać.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 sty 2013, 14:58

kryjomski pisze:płyny w porządku.
Płyn chłodniczy na pewno nie ucieka?

A czy ten biały dym to nie jest zwykła para wodna? Bo nawet przy 'plusowych' temperaturach będzie...

Awatar użytkownika
kryjomski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2013, 20:34
Lokalizacja: Morecambe/Lancaster UK

Post autor: kryjomski » 31 sty 2013, 15:04

0x4B25A pisze:
kryjomski pisze:płyny w porządku.
Płyn chłodniczy na pewno nie ucieka?
Płyn sprawdzałem i nie widać by gdzieś wyciekał silnik jest czysty brak śladów wilgoci na nim. Jeżdżę też mało wiec za bardzo nie ma jak ubywać, a też zaznaczyłem sobie na zbiorniku kreskę i stoi w miejscu :| . Nie po wiem bo mieszkam przy samym oceanie mogę ryby z okna łowić, a samochód stoi 8m od oceanu więc wilgoć jest dla tego też pytam co mam sprawdzić jak coś bo wole dmuchać na zimne niż później pluć sobie w brodę.

A z tą temperaturą silnika (90) to jest ok jak przy tak krótkiej jeździe? 5 minut jazdy i już 90 w mieście, a depnąć też nie ma gdzie.

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 31 sty 2013, 18:38

kryjomski pisze:A z tą temperaturą silnika (90) to jest ok jak przy tak krótkiej jeździe? 5 minut jazdy i już 90 w mieście, a depnąć też nie ma gdzie
Jak najbardziej normalne zachowanie, to jest benzyna i będzie szybciej się nagrzewać od diesla, i raczej u Ciebie nie jest aż tak zimno.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 31 sty 2013, 20:37

kryjomski, ja bym myślał w kierunku tej pary wodnej z rur... a co do nagrzewania, to tak jak grzemo... i to jest jak najbardziej dobry objaw...

Awatar użytkownika
kryjomski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2013, 20:34
Lokalizacja: Morecambe/Lancaster UK

Post autor: kryjomski » 01 lut 2013, 10:57

Yhym no to w sumie mnie uspokoiliście, ale i tak jutro do mechanika jadę niech zerknie ;), a co do tej pary wodnej to nie wiem, ale wydaje mi się że to dymienie jak na parę jest zbyt intensywne <uoee> , ale może jednak to tylko tak się wydaję :)
Dzięki Wszystkim za Pomoc.

coolmen77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 527
Rejestracja: 24 kwie 2010, 06:17
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: coolmen77 » 01 lut 2013, 11:39

oliwy za dużo nie bierze?
masz tfsi a czasem one lubią brać olej
dużo na ten temat jest na forum A5 gdzie dużo posiadaczy ma auta z tym silnikiem

jerry_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 05 lis 2010, 05:17
Imię: Jarek
Moje auto: Allroad C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post autor: jerry_ » 02 lut 2013, 11:31

kryjomski powiem Ci jak i chłopaki wyżej że chyba nie ma się co stresować tylko dobrze przyjrzyj się czy to dym czy para ;-) najlepiej sobie kogoś wziąć do tego. Ja się natomiast zastanawiam jaką temp. ma u nas termostat bo na początku pamiętam też miałem pod 90 a teraz dochodzi mi do 80 i tak trzyma. Myślałem że może tak jest bo dość spore mrozy były przez jakiś czas ale teraz jest cieplej i dalej tak jest. W starym mietku wkładałem karton to się ładnie nagrzewał :D <rotfl>
jerry_

Awatar użytkownika
kryjomski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 27 sty 2013, 20:34
Lokalizacja: Morecambe/Lancaster UK

Post autor: kryjomski » 02 lut 2013, 19:57

Raczej na 100% jestem pewien że to nie para. Z kazdym razem co bardziej mu depne widac spora ilosc dymu.

coolmen77 ok dzieki za info ide tam patrzec.

tdiservice
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2012, 22:16
Lokalizacja: Legnica

Post autor: tdiservice » 02 lut 2013, 20:57

0x4B25A pisze:kryjomski, ja bym myślał w kierunku tej pary wodnej z rur... a co do nagrzewania, to tak jak grzemo... i to jest jak najbardziej dobry objaw...
V6 jak sobie mruczy to pusci pary tyle ze w lusterku napewno zobaczysz , mocno wygrzany silnik po trasie (głosnie chodzi o temperature katalizatora powyzej 450 oC) juz dymka nie pusci. jak sprawny jego motor jest.
Zadowolenie z niskiej ceny trwa krócej niż rozczarowanie niską jakością.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 02 lut 2013, 21:57

tdiservice, dokładnie tak <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga