Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BMK 3.0 224 KM] Auto zapala i gasnie na ciepłym.

Silniki wysokoprężne
LukaszAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:24
Lokalizacja: Zamość (okolice)

[ BMK 3.0 224 KM] Auto zapala i gasnie na ciepłym.

Post autor: LukaszAUDI » 14 gru 2012, 10:26

WITAM:) auto zapaliło dobrze, pojechałem na miasto wszystko było ok, dopiero jak wracałem chciałem przyspieszyć i poczułem ze coś jest nie tak, zapaliła się kontrolka od świec ( migała) i auto zgasło... zapaliłem i chciałem przyspieszyć znowu kontrolka świec zaczęła migać i tak dotoczyłem się do domu, tak zgasła mi we wjeździe ponownie chciałem zapalić zapala i gaśnie i tak z 6 razy i za którymś razem udało mi się wrzucić D i zajechać do garażu. Odczekałem chwilę i zapaliła OK pochodziła troszkę i zgasła i znowu zapalam i gaśnie nawet obrotów nie może złapac. Dodam że filtr paliwa zmieniłem dwa dni temu na MANA. Co jest paliwo łapie cz jak???
Ostatnio zmieniony 08 sty 2013, 17:48 przez LukaszAUDI, łącznie zmieniany 1 raz.

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 14 gru 2012, 10:46

Jakie błędy wyskakują na kompie??

LukaszAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:24
Lokalizacja: Zamość (okolice)

Post autor: LukaszAUDI » 14 gru 2012, 10:51

w tej chwili nie mam możliwości podpiąć auta pod kompa... ale przed wymianą filtra wyskakiwało coś, że za niskie ciśnie paliwa... coś takiego dokładnie nie pamiętam. W tej chwili auto zapaliłem i zgasło na obroty się wkręca ale jak zdejmę nogę z gazu to gaśnie...

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 14 gru 2012, 11:06

LukaszAUDI, może zacznij od przeskanowania autka... być może układ został zapowietrzony... ale warto sprawdzić VCDSem/VASem <okok>

LukaszAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:24
Lokalizacja: Zamość (okolice)

Post autor: LukaszAUDI » 14 gru 2012, 11:10

Odkręciłem maleńka śrubkę na filtrze i słyszałem jak ucieka powietrze po 10 min. zapaliłem auto ale zgasło po czym ponownie zapaliłem ale już trzymałem ją na obrotach zdoiłem nogę z gazu i auto ładnie trzymało obroty... ale nie pokoi mnie to, że to wszystko dziję sie jak Audi złapie temperaturę 90 st. tzn. przed wymianą filtra podczas przyspieszania migała kontrolka od świec żarowych jak zgaszę i zapalę to wszystko OK po wymianie filtra wszystko było dobrze przez 3 dni aż do dzisiaj. Wczoraj zalałem 20 l. paliwa słabej jakości może to przez to...

PS. paliwo zawsze tankuję na ORLENIE.

Awatar użytkownika
Bacc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:45
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Bacc » 14 gru 2012, 13:20

LukaszAUDI sprawdz dokladnie czy wlasnie gdzies sie nie zapowietrza byc moze problem lezy w tym zaworku na filtrze, czyli kiedy juz silnik sie zagrzeje to zamyka ten obieg zeby ciepla ropa byla dostarczana do pompy i gdzies pojawia sie nieszczelnosc (najczesciej na tym zaworku, na oringach) lapie luftu, czujniki na listwie nie widzą cisnienia (powietrze sie spreza) i silnik gasnie <uoee>

LukaszAUDI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 48
Rejestracja: 23 kwie 2012, 20:24
Lokalizacja: Zamość (okolice)

Post autor: LukaszAUDI » 08 sty 2013, 17:27

Witam ponownie. Został wymieniony regulator cisnienia paliwa na listwie...:) Od tygodnia wszystko OK:) mam nadzieję, że tak zostanie.

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 08 sty 2013, 20:00

spoko,ze udalo sie rozwiazac problem.edytuj nazwe tematu i dopisz solved(problem rozwiazany)pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga