Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Prawe lusterko

Nadwozie
goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 27 gru 2012, 19:55

Cześć
podepnę się pod temat - ktoś uszkodził mi na parkingu prawe lusterko i szukam teraz coś na wymianę.
Z uszkodzeń to złamane jest mocowanie na którym obraca się lusterko + zbite lustro.
Element w kolorze nadwozia jest OK więc chciałbym go przełożyć.
Mam tylko duży problem w znalezieniu pasującego lusterka bo samochód jest z USA (99 rok).
Z lusterka wychodzą dwie kostki w jednej 4 piny a w drugiej 7.
Nigdzie nie widzę na allegro lusterek z dwoma kostkami - w mojej wersji było ogrzewanie + ele. regulacja + obniżanie przy wstecznym - nie było składania.

Jesteście w stanie mi pomóc gdzie znajdę takie lusterko albo jakie inne będzie pasować? (obniżanie przy wstecznym mogę odpuścić). Może ma ktoś coś takiego na sprzedaż?

nokti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 265
Rejestracja: 30 lip 2011, 21:26
Lokalizacja: gorzów

Post autor: nokti » 27 gru 2012, 21:33

goryczka,kostka 4-ro pinowa odpowiedzialna jest właśnie za opuszczanie lusterka przy włączeniu wstecznego (auto wyposazone w pamięć foteli),ciężko będzie takie lusterko zdobyć. 7 pinów składanie lusterek, 9 pinow jak dobrze pamiętam szkła fotochromy.

goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 27 gru 2012, 23:01

robert229 pisze:goryczka, w wersji USA prawe też jest małe?Lusterko było składane elektrycznie?
Z opisu wynika że złamany jest element który jest przykręcany do karoserii.Czy tak?

Pytam żeby dowiedzieć się coś więcej <okok>
wydaje mi sie że prawe jest duże - znalazłem też kilka tematów w których pisało ze w wersji USA oba są duże.
Z tego trójkąta wychodzi taka podstawka na której obraca się ramię lusterka. Złamane jest w punkcie styku.
Moze zobaczycie to na fotkach.

To jakich lusterek szukać, żeby pasowały? Priorytetem jest mieć cokolwiek (najlepiej żeby pasował ten element zew. w kolorze nadwozia), jeśli faktycznie będzie miejsce to będę kombinował ze przekładką elektryki.

zdjecie 1
zdjecie 2

goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 28 gru 2012, 08:56

robert229 pisze:goryczka, wszystko wskazuje na to że potrzebujesz tylko ten trójkąt.Pytanie czy podołasz z przekładką?
Na pewno nie z anglika,tam trzpień jest krótszy.Na moje oko spasuje małe lusterko przedliftowe do C5 <okok>
No sprobuje to dzisiaj troche pomeczyc i rozebrac (lacznie z ta sprezynka).
A te duże przedliftowe tez bedą pasowac?
I jeszcze pytanie odnośnie szkła - jest pęknięte? Jak sie go dalej wymienia? Trzeba odkleić od tej maty?

Może ma ktos taki trójkąt niepotrzebny? :)

goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 28 gru 2012, 09:44

robert229 pisze:Te duże przedliftowe są z anglików czyli inny kąt widzenia
Pomylilem sie - chodzilo mi o duze poliftowe :)
i dzieki za linka wkład widze ze jest taki sam. Teraz pozostaje tylko rozebrac trojkat i zobaczyc co z niego zostanie.

pozdro

Mahrid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:30
Lokalizacja: Frankfurt

Post autor: Mahrid » 28 gru 2012, 10:19

Kolego Goryczka, mialem identyczna syuacje 2lata temu tylko ja mam wersie Eu. tak wic problem troche mniejszy. Jezeli obudowa plastikowa jest nie uszkodzona, to szukaj lusterka na 7 pinow(prucz obnizania przy wstecznym reszta powinna dzialac), przelozysz tylko swoj plastik. Albo szukaj samego trojkata z tym czpieniem ktory masz zlamany(byle nie od angola inny kat nachylenia). Na forum jest gdzies opis przekladki lustreka z angola, i tam wlasnie jest opisane jak zdjac ta sprezyne z tej tulejki co masz zlamana.
goryczka pisze:A te duże przedliftowe tez bedą pasowac?
Chyba chodzi Ci o duze poliftowe, tak bedzie pasowac
goryczka pisze:I jeszcze pytanie odnośnie szkła - jest pęknięte? Jak sie go dalej wymienia? Trzeba odkleić od tej maty?
???????? pisz jasniej bo nie wiem o co Ci chodzi. Domyslam sie ze chodzi o zdemontowanie wkladu z nieuszkodzonego lusterka, to wystarczy czyms podwazyc w lewym dolnym rogu (w miare z wyczuciem) siedzi chyba na 6 zaczaskach.
Ptrzac po zdjeciach, to rozbitego wkladu juz sie pozbyles. No chyba ze to zdjecia tylko poglondowe.

Awatar użytkownika
MaRRcin929
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:28
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tarnowskie Góry / Kalety
Kontakt:

Post autor: MaRRcin929 » 28 gru 2012, 10:29

goryczka nie masz czasem PółLifta skoro rocznik 99 ?
Jeśli tak to lusterko przedliftowe nie będzie zbytnio pasować wyglądem do Półlifta czyli wygląd jak po Lifcie ale jednak dalej małe po prawej.
Jeśli chcesz to mam do sprzedania lusterko PółLiftowe prawe z niebieskim szkłem.
Pozdrawiam

goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 30 gru 2012, 22:30

mam rocznik 99 ale wersja USA wiec tam chyba byly caly czas dwa duze lusterka.

udalo mi sie calosc rozebrac - ulamany jest ten trzpien - jest dlugi taki jak w wersji europejskiej

jesli chodzi o piny to ta 4pinowa wtyczka rozchodzi sie na 2piny do ogrzewania i na 2 dodatkowe piny ktore sa we wkladzie z lustrem.

nie znalazlem jeszcze nowego lusterka ale wezme moj zlamany trojkat i przymierze do takich ktore znajde. (jak ktos ma trojkat do sprzedania to prosze napisac - najlepiej z Krakowa i okolic)

LOQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 200
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:04
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: LOQ » 31 gru 2012, 10:22

Ja mam prawy podstawowy trójkąt w idealnym stanie i najchętniej wymienię go za dopłatą na składany elektrycznie :) . Ktoś u mnie poszedł po kosztach i wymienił lusterko na wersję podstawową. Wersja poliftowa EU.

goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 03 sty 2013, 18:55

Kupiłem małe lusterko i jestem w trakcie przekładki. Wygląda na to że wszystko spasuje nie wiem tylko po co do szkła w mojej wersji idą az 4 przewody...

I mam problem ze sprężynką? Macie jakiś patent żeby ją ściągnąć? W rozbitym nie było problemu bo trzpień był złamany...

Awatar użytkownika
MaRRcin929
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:28
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tarnowskie Góry / Kalety
Kontakt:

Post autor: MaRRcin929 » 03 sty 2013, 19:29

goryczka pisze:Kupiłem małe lusterko i jestem w trakcie przekładki. Wygląda na to że wszystko spasuje nie wiem tylko po co do szkła w mojej wersji idą az 4 przewody...
Dwa od podgrzewania i jeszcze dwa na osobnej wtyczce?
Najprawdopodobniej masz Fotochrom ;)
Jeśli masz taką czarną ramkę w koło szkła to jest to szkło fotochromatyczne.

goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 03 sty 2013, 19:45

MaRRcin929 pisze:Dwa od podgrzewania i jeszcze dwa na osobnej wtyczce?
Najprawdopodobniej masz Fotochrom
Jeśli masz taką czarną ramkę w koło szkła to jest to szkło fotochromatyczne.
No to miałem fotochrom :) teraz już pewnie takiego nie dostane..

a z ta sprężyną ktoś pomoże?

goryczka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2011, 12:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: goryczka » 18 sty 2013, 19:00

Witam po przerwie,

wreszcie uporałem się z tą sprężyną, ale próbowałem kilku ścisków/kluczy i nie chciało zejść.
No ale teraz sie już udało i poskręcałem resztę, jutro dokupię szkło i montuje w samochodzie.
Mam tylko przy okazji pytanie: w tej kostce gdzie są 4 przewody mam dwa czarne przewody i nie wiem czy one się czymś różnią? czy to to samo? odpisałem sobie co jak połączyć ale tych dwóch przewodów nie byłem w stanie rozróżnić przy odpinaniu i dalej nie wiem czy ma to jakieś znaczenie jak je wsadzę na odwrót...? Pomoże ktoś? To są przewody do ogrzewania więc podejrzewam, że mogą iść dowolnie.


PS. przy okazji zostało mi trochę części z MAÂŁEGO prawego europejskiego lusterka. Praktycznie wszystko poza tym metalowym odlewem tj. trójkąt ze śrubą, element wygłuszający, obudowa lakierowana, wkład (st. elektryczne), małe lustro (niebieskie?), kostki, sprężyna + zawleczka.

Pozdrawiam

icedfan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 04 gru 2012, 16:41
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: RZESZOW

Post autor: icedfan » 16 kwie 2013, 10:13

panowie wiecie czy, prawe lusterko działa tak samo jak lewe? bo kupiłem dziś przełącznik regulacji + składanie,wszystko działa ale zauważyłem jak ustawiałem lusterko prawe, że mniej dociąga się do lewej strony.... z tego powodu jadąc dużo nie zobaczę, w lewym dociągnę w przeciwną stronę dość więcej.

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: kot919 » 16 kwie 2013, 11:53

icedfan pisze:panowie wiecie czy, prawe lusterko działa tak samo jak lewe? bo kupiłem dziś przełącznik regulacji + składanie,wszystko działa ale zauważyłem jak ustawiałem lusterko prawe, że mniej dociąga się do lewej strony.... z tego powodu jadąc dużo nie zobaczę, w lewym dociągnę w przeciwną stronę dość więcej.
Kolego kąt złożenia lusterka lewego i prawego jest inny, z uwagi na kąt mocowania do drzwi. Lewe (od kierowcy) 'odstaje' bardziej w SPAM do prawego (możesz to nawet zobaczyć po rozłożeniu) <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga