Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Silniczek wycieraczek - czy to już koniec ??

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Silniczek wycieraczek - czy to już koniec ??

Post autor: eneron » 15 gru 2012, 11:57

Ostatnimi czasy nie mogę wyłączyć wycieraczek szyby przedniej :|
Wszystko ok ale gdy raz użyję wycieraczek, nie można ich wyłączyć <uoee> Pracują cały czas z przerwą po 2 sek. Aby wycieraczki wyłączyć muszę zgasić silnik, wyciągnąć kluczyk, zblokować kierownicę i wtedy dopiero znowu odpalić auto, wycieraczki wracają do pozycji wyjściowej i jest ok aż do momentu ponownego ich użycia <nerwus>

Wymieniłem kostkę stacyjki - nic to nie dało. Czyli głownym podejrzanym zostaje silniczek wycieraczek.
I teraz pytanie - czy jest on naprawialny (nie wiem czego się spodziewać po rozebraniu silniczka) czy po prostu kupić nowy ?
Nowy Valeo to koszt 330zł <szok> natomiast używki zaczynają się od 70 zł...
Gdybym zdecydował się na używkę to czy silniczki wycieraczek są jednakowe w całym przedziale produkcji modelu C5 tzn od 1997r do 2004/05r ?

Czy ktoś już może silniczek wymieniał ? Dużo jest z tym roboty? Jak wymiana ma się w skali trudności od 1 do 10 (10 mega trudno) ?
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
kot919
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1398
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:49
Imię: Audi Forum
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Silniczek wycieraczek - czy to już koniec ??

Post autor: kot919 » 17 gru 2012, 10:43

eneron pisze:Wymieniłem kostkę stacyjki - nic to nie dało. Czyli głownym podejrzanym zostaje silniczek wycieraczek.
I teraz pytanie - czy jest on naprawialny (nie wiem czego się spodziewać po rozebraniu silniczka) czy po prostu kupić nowy ?
Jeżeli sprawdziłeś poprawność okablowania to dla mnie to po kolei:
- Wyczyść 'pierścienie' i 'kontakty' blaszek w silniku (nie wymieniaj go od razu)
- sprawdź czy styki w manetce wycieraczek nie są zabrudzone
- sprawdź czy przekaźnik sterujący wycieraczkami nie jest uszkodzony

Moim zdaniem moduł stacyjki nie ma tu nic do rzeczy.
eneron pisze:Czy ktoś już może silniczek wymieniał ? Dużo jest z tym roboty? Jak wymiana ma się w skali trudności od 1 do 10 (10 mega trudno) ?
Co do wymiany - nigdy tego nie robiłem - niemniej jednak patrząc na procedurę wymiany najwięcej problemów może być z wyciągnięciem i póżniejszym montażem podszybia (część przyczepiona do szyby przedniej). Cała reszta to raczej zależy od Twoich zdolności manualnych.

Poczytaj więcej TU

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 17 gru 2012, 18:32

Wielkie dzięki za pomoc! Jednak zdecyduję się na zakup drugiego silniczka gdyż trzeba będzie niedługo lecieć w trasę a i brak czasu też nie pozwala na zabranie się za naprawę :(

[ Dodano: 2012-12-24, 21:02 ]
Nie wiem co poszło nie tak ale przy przekładaniu silniczka upalił się przekaźnik <stres>

Silniczek 90zł + 140zł przekaźnik :[ Ale w końcu wycieraczki działają jak ta lala <brawo> <hura> <figielek>
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga