Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[S6 C4 4,2] Dziwne zachowanie obrotów

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
mis_iek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 22 gru 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

[S6 C4 4,2] Dziwne zachowanie obrotów

Post autor: mis_iek » 22 gru 2008, 21:58

Witam Wszystkich :-D
Jestem nowym użytkownikiem tego forum i niestety muszę zacząć korzystanie z niego od Waszej porady. W zeszłym tygodniu kupiłem S6 o którym od dłuższego czasu marzyłem (ale musiałem się najpierw pozbyć poprzedniego autka). Jeździ mi się nią na prawdę znakomicie, niestety jedyną rzeczą jaka mnie martwi jest dziwne zachowanie obrotów.. mianowicie, gdy się ją trochę przyciśnie w mieście po zatrzymaniu się na światłach obroty nie spradają do 1000 tylko utrzymują się na poziomie od 1200 do 2000 (w zależności jak mu się zawidzi). Czasem, gdy "strzelę" gazem na światłach obroty jej trochę opadną, ale nie ma to reguły. Temp. trzyma ok 90 stopni, silnik ma przebieg 301kkm.
Zrobiłem test na climatronicu (aby zobaczyć czy są jakieś błędy), ale wskazało 00.0 więc brak błędów. Czy ktoś miał podobny problem, czy też ten model tak dziwnie ma? Z góry dziękuję za Waszą pomoc i poświęcony czas na pomoc.

Pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
szrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 paź 2008, 19:09
Lokalizacja: warszawa

Post autor: szrek » 22 gru 2008, 22:06

Proponuje zacząć od viewtopic.php?t=5823&highlight=krokowy
może czyszczenie pomoże

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 23 gru 2008, 08:39

Nie wiem czy ten silnik ma krokowca czy nie ma przepustnicy adaptowalnej ktora trzeba by wyczyścic. Takie zachowanie moim zdaniem może swidczyć tez o ssaniu lewego powietrza stad rosnące obroty. W kazdym razie sprawdz najpier jak jest z tym silnikiem krokowym badz przepustnica,

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga