Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Wyrzuciło olej ze skrzyni podczas jazdy Audi a6 c5

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
sagemo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:51
Lokalizacja: dolny śląsk

[ TIP+Q] Wyrzuciło olej ze skrzyni podczas jazdy Audi a6 c5

Post autor: sagemo » 02 gru 2012, 12:06

Witam wszystkich, jestem tu nowy a więc jeśli temat nie jest w tym dziale co trzeba to z góry przepraszam.
Niedawno kupiłem tzn. dostałem w rozliczeniu Audi a6 2.5 TDI QUATTRO 180KM AVANT 98rok, aby uniknąć kłopotów które i tak mnie dopadły postanowiłem wymienić w pierwszej kolejności olej w skrzyni biegów gdyż jej praca od początku mi się nie podobała, skrzynia zmieniała biegi w granicach 3tys obrotów a czasami jeszcze wyżej, do tego zauważyłem że gdy odpalam rano auto to gdy lewarek zmiany biegów jest w pozycji P słychać dziwny dźwięk jakby coś metalowego się ocierało, po dodaniu lekko gazu ocieranie ustawało. Pojechałem do Wrocławia aby ktoś kompetentny przyjrzał się temu i wydal jakąś diagnozę. W rozmowie z mechanikiem przedstawiłem swój problem, przejechaliśmy się samochodem, on prowadził, obserwował zachowanie skrzyni (niestety dziwnego tarcia nie było) po czym stwierdził że nic jej nie dolega, jedyne co przeciąga tylko miedzy 3-4 biegiem ale może to być wina oleju a więc dużo się nie zastanawiając zleciłem wymianę. Wymienili olej ale praca skrzyni się nie zmieniła, później oddałem auto do lakiernika a więc nie za wiele się nim najeździłem, zauważyłem tylko że zniknął ten dziwny dźwięk ocierania czegoś metalowego, przed wczoraj skrzynia zaczęła mi szarpać, mieszać biegami, jak puszczałem gaz auto jakby hamowało i szarpało przy tym, przed samym domem poczułem z kratek nawiewu zapach oleju, zatrzymałem się był za mną sznur oleju ale większość wyleciała jak już auto stało, z tego co zauważyłem bo nie wjeżdżałem jeszcze na kanał olej wylał się w okolicach tych dwóch przewodów które idą od chłodnicy z przodu skrzyni.
Moje pytanie co robić czy to poważne, miał ktoś już podobny przypadek, naprawiać to czy szukać już drugiej skrzyni, możecie polecić mi jakiś warsztat we Wrocławiu lub okolicy?
Ostatnio zmieniony 04 gru 2012, 12:33 przez sagemo, łącznie zmieniany 1 raz.

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 02 gru 2012, 17:49

sagemo,
Na pewno czeka Cię remont skrzyni i myślę że dość kosztowny.
Co do szukania używki to różnie można trafić.

sagemo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:51
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: sagemo » 02 gru 2012, 20:49

...no to mnie pocieszyłeś :(, nie wiem tylko czy jest sens naprawy, koszty jak piszesz pewnie spore a używkę pewnie kupię taniej, co do jej stanu bd musiał się jakoś zabezpieczyć a więc może mi ktoś polecić jakiś dobry warsztat we Wrocławiu lub okolicy?

arekbp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 03 gru 2011, 16:15
Lokalizacja: bielsk podlaski

Post autor: arekbp » 03 gru 2012, 11:54

witam
ja po kupieniu swojego audi też niestety musiałem wymienić skrzynię,naprawiać tam nie było co.Mam skrzynie multitronic,wygodna,zero szarpnięc jak jest sprawna tylko droga ;/ U mnie koszt Wymiany skrzyni do silnika 3.0 220km kosztowala 7 tys zl.Wymienialem ją w Jurowcach.Sciągają te skrzynie z zagranicy a dokładnie to nie wiem.zostawiłem im auto i za dwa tyg było do odbioru,tzn już po tygodniu zrobili ale wyszło też że komputer skrzyni jest do naprawy więc naprawa się przedluzyla.Tak więc wymienili skrzynie,olej sterownik nie wiem co jeszcze dokladnie.Cała naprawa wyniosła mnie 8tys zł.Pewnie można taniej ale to był raczej dobry choć drogi serwis i nie daleko mnie.Pocieszeniem jest to że z tego bynajmniej co mówili ściągają skrzynie od 20 do 80tyś przebiegu,nie wiem ile dokładnie ma ta moja wymieniona,oby te 20 tyś ;D na sterownik i skrzynie dostalem tez roczną pisemną gwarancję i jak na razie nie zapeszająć wszystko jest ok.Dzwoniłem do aso audi w celu porównania kosztow i do mojego auta sama skrzynia kosztuje 25tys zł nie doliczając robocizny,oleju,naprawy sterownika tak wiec nie ma co u nich robic bo za ta cene to drugie audi wyjdzie.a i samo wyjęcie skrzyni przez mechaników kosztuje jakiś tysiąc zł

Awatar użytkownika
gregor100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 150
Rejestracja: 02 lis 2011, 21:21
Lokalizacja: dublin/irlandia

Post autor: gregor100 » 03 gru 2012, 17:27

arekbp pisze:witam
ja po kupieniu swojego audi też niestety musiałem wymienić skrzynię,naprawiać tam nie było co.Mam skrzynie multitronic,wygodna,zero szarpnięc jak jest sprawna tylko droga ;/ U mnie koszt Wymiany skrzyni do silnika 3.0 220km kosztowala 7 tys zl.Wymienialem ją w Jurowcach.Sciągają te skrzynie z zagranicy a dokładnie to nie wiem.zostawiłem im auto i za dwa tyg było do odbioru,tzn już po tygodniu zrobili ale wyszło też że komputer skrzyni jest do naprawy więc naprawa się przedluzyla.Tak więc wymienili skrzynie,olej sterownik nie wiem co jeszcze dokladnie.Cała naprawa wyniosła mnie 8tys zł.Pewnie można taniej ale to był raczej dobry choć drogi serwis i nie daleko mnie.Pocieszeniem jest to że z tego bynajmniej co mówili ściągają skrzynie od 20 do 80tyś przebiegu,nie wiem ile dokładnie ma ta moja wymieniona,oby te 20 tyś ;D na sterownik i skrzynie dostalem tez roczną pisemną gwarancję i jak na razie nie zapeszająć wszystko jest ok.Dzwoniłem do aso audi w celu porównania kosztow i do mojego auta sama skrzynia kosztuje 25tys zł nie doliczając robocizny,oleju,naprawy sterownika tak wiec nie ma co u nich robic bo za ta cene to drugie audi wyjdzie.a i samo wyjęcie skrzyni przez mechaników kosztuje jakiś tysiąc zł
Kolega ma tipa a to jest inna skrzynia w kazdym razie tez droga w naprawie.
Co do problemu to jest na forum kilka znawcow tip tronic moze ktos sie odezwie i doradzi co zrobic z tym problemem

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 03 gru 2012, 17:37

Tu się już nic nie da zrobić :(, poza oddaniem skrzyni remontu - klasyczny pad tip'a zatarta panewka pompy oleju :(

mlodykawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2010, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mlodykawa » 03 gru 2012, 17:47

Mialem to w swoim Tipie. Mechanik zapomnial o tym ze wymienial mi olej w skrzyni i bodajze po przejechaniu 60km z tych przewodow wylecial mi na jezdnie olej. Na lawecie pojechal do mechanika zalal mi znow do pelna i chodzila skrzynia przez jakis czas normalnie .........

Potem padla :P Po odpaleniu jakies 5minut ok potem blad i 3 bieg z awaria :)

Skrzynie naprawialem w warszawie u mechanikow z Midparts. koszt 6500zł. Teraz mozesz chyba znalezc taniej uzwyke tylko zalezy od ceny skrzyni i przelozenia :)

Moze Ci to pomoze co napisalem :)

RobsonTurbo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:39
Lokalizacja: Lry

Post autor: RobsonTurbo » 03 gru 2012, 20:50

6 tys za remont tipa to przesada.... Ja dałem 3 a mialem naprawde totalna roz$^$ w środku ( rozwalone kosze, pękniety wał, spalone sprzęgła) - wymieniałem miesiąc wcześniej olej u mechanika... ale skrzynia miala i tak bład.

Kolego na bank czeka Cie remont skrzyni. Koszt to bedzie kolo 2-3 tys.


PANOWIE WYMIENIAJCIE I SERWISUJCIE SKRZYNIE W WYSPECJALIZOWANYCH WARSZTATACH BO WYMIANA OLEJU U ZWYKLEGO MECHANIKA KONCZY SIę NAJCZęÂŚCIEJ REMONTEM SKRZYNI.

Kupno używki - tak jak wyzej napisane, nie wiesz co kupisz i kiedy padnie.

Jeśli juz chcesz coś zmienic, włoż 6 biegowa skrzynie od s4 manual, koszty podobne co remont tipa i problemów poźniejszych mniej.

mlodykawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2010, 14:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mlodykawa » 03 gru 2012, 22:27

Zgadzam się z Robsonem. Napraw skrzynie u czlowieka który się tym zajmuje i sie tym specjalizuje.

Ja mam 100% pewnosci co do skrzyni moze duzo zaplacilem ale mialem wymiane Oleju za darmo. Do tego co by się nie działo podjezdzam i wiem ze mam gwarancję.

A ludzie którzy się tym nie zajmują fachowo to niestety ale przewaznie cos spartaczą...

Mialem lagune II 3.0 V6 i padl w niej automat jak wymienilem na uzywke to 5 miesiecy dzialal i znow... wiec sie nie baw tylko napraw :D

Pittip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:37
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Pittip » 04 gru 2012, 07:51

Miałem podobny przypadek, ale u mnie olej wypływał wolniej (również od przodu przy chłodnicy), od momentu gdy zauważyłem wyciek zrobiłem jeszcze 70km aby dojechać do mechanika. Mechanik zespawał mi przetarty przewód (okazało się, że jakaś obejma puściła i się obijał) wyrównał poziom oleju i od tamtej pory do teraz przejechałem już jakieś 20 tyś - może 25tyś.

Moja propozycja - daj komuś obejrzeć kto się na tym zna (mnie wszystko wyszło chyba 350 lub 450zł).

Może nie jest tak źle jak koledzy piszą.
Wczoraj - Audi 80 - dziś - A6 - jutro ...

sagemo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 02 gru 2012, 10:51
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: sagemo » 04 gru 2012, 12:27

dziękuje wszystkim za wypowiedzi w moim temacie, samochód zawiozłem już do warsztatu oczywiście specjalizującego się w automatach, skrzynia została ściągnięta i rozebrana,.. uszkodzona została pompa a także jej obudowa, tarcze także kwalifikują się do wymiany, sprzęgło również do regeneracji i może coś jeszcze o czym zapomniałem, koszty całej zabawy - robocizna + części + nowy olej i filtr -5500zł z roczną gwarancją, cena mnie powaliła przyznam szczerze i nie wiem co robić? Samochód nie jest zbyt młody, nie wart chyba aż tak dużej inwestycji

michok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 453
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:25
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa/Terespol

Post autor: michok » 04 gru 2012, 18:43

za 3200 masz manual :P

RobsonTurbo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:39
Lokalizacja: Lry

Post autor: RobsonTurbo » 05 gru 2012, 06:45

5.5k to zawrotna kwota... Najwyżej kup za 1000+- uzywany manual od s4/ 2.5 tdi 6 biegów i swapuj. Wyjdzie Cie to 2-3k.

michok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 453
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:25
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa/Terespol

Post autor: michok » 05 gru 2012, 11:11

W sumie dopiero teraz doczytałem, że sagemo pisze już w czasie przeszłym...

Ja niedługo będę przechodził podobny zabieg, mam nadzieje, że wyjdzie taniej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga