Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2.4 Avant Quattro] uszkodzone zawieszenie pneumatyczn

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

[A6 C6 2.4 Avant Quattro] uszkodzone zawieszenie pneumatyczn

Post autor: Streetrufio » 24 lis 2012, 21:18

Witam kolegów po dłuższej przerwie.

W moim Audi opadło totalnie przednie zawieszenie. Kiedy odpalę silnik migają pomarańczowa i zielona lampka. Wczoraj jeszcze na trasie z Warszawy tylko się zapaliły i nie gasły, dzisiaj po nocy już migają. Po wciśnięciu funkcji lift samochód lekko idzie przodem do góry ale opada i do tego jest w lewym kole lekki świst (taki jak z dętki kiedy ucieka powietrze). Już jakiś czas temu mówili mi na serwisie że przedni amortyzator ma 5% sprawności ale nie było czasu się za to zabrać.

Jako że trochę chciałbym ominąć serwis to proszę o podanie jakiegoś dobrego warsztatu, fachowca, który to odpowiednio zdiagnozuje. Jeśli mam kupić nowy amortyzator to nie jest problemem dla mnie, ale chciałbym to zrobić i jeździć dalej, a jak wiadomo, odpowiednia diagnoza to połowa sukcesu.

Jestem ze śląska, dlatego proszę o pomoc w namierzeniu odpowiedniego fachowca który ma doświadczenie i nie będzie się uczyć na moim samochodzie.

Z góry dziękuję za pomoc

olsen72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2010, 19:46
Lokalizacja: UK

Post autor: olsen72 » 25 lis 2012, 01:39

Hej
Nie wiem jak w Polsce ale mojemu koledze siadl wlasnie przednia prawa strona w pneumatycznym zawieszeniu. W serwisie zawolali mu za to okolo 2tys Funa wiec nie malo. Niestety w UK takich rzeczy sie nie regeneruje wiec kumpel placil i plakal. W Polsce mysle ze znajdziesz fachowca co ogarnie problem bo fachowcy od regeneracji zawieszenia w Citroenachcsa wiec mysle ze Audi tez ktos sie zajmuje

Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

Post autor: Streetrufio » 25 lis 2012, 23:54

olsen72 pisze:Hej
Nie wiem jak w Polsce ale mojemu koledze siadl wlasnie przednia prawa strona w pneumatycznym zawieszeniu. W serwisie zawolali mu za to okolo 2tys Funa wiec nie malo. Niestety w UK takich rzeczy sie nie regeneruje wiec kumpel placil i plakal. W Polsce mysle ze znajdziesz fachowca co ogarnie problem bo fachowcy od regeneracji zawieszenia w Citroenachcsa wiec mysle ze Audi tez ktos sie zajmuje
Szczerze mówiąc nie myślę o regeneracji, chodzi mi bardziej o warsztat który dobrze zdiagnozuje co trzeba wymienić, zapłacić i mieć spokój. Nie chcę aby ktoś mnie naciągał na dodatkowe koszty....a niestety serwisy bardzo lubią to robić.

[ Dodano: 2013-04-10, 17:49 ]
Koledzy może zna ktoś jakiegoś dobrego mechanika na śląsku który potrafi obsługiwać i jest w stanie znaleźć nieszczelność w pneumatycznym zawieszeniu. Pod względem elektronicznym brak błędów, natomiast po nocy samochód nieco się obniża z przodu i myślę że może to być jakaś nieszczelność. Nie znam się na tym i szukam kogoś kto podejmie się naprawy mojego auta. Bardzo proszę o pomoc.

Marcelluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:32
Lokalizacja: Iława

Post autor: Marcelluss » 13 gru 2013, 16:41

Witam,
mam ten sam problem. coś udało się Tobie wymyślic?
jest jeszcze A6C4 2,5tdi AAT

Streetrufio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 26 paź 2008, 10:48
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/Śląskie

Post autor: Streetrufio » 03 sty 2014, 14:03

Marcelluss pisze:Witam,
mam ten sam problem. coś udało się Tobie wymyślic?
Udało się, wymieniłem na nowe z pudełka :)

Marcelluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 08 lis 2010, 09:32
Lokalizacja: Iława

Post autor: Marcelluss » 07 sty 2014, 11:35

no to pięknie. Ile wyszło? $$$$
jest jeszcze A6C4 2,5tdi AAT

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga