Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] problem z cofaniem

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
jaro889
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 13 paź 2012, 23:17
Lokalizacja: olsztyn

[ TIP+Q] problem z cofaniem

Post autor: jaro889 » 25 lis 2012, 18:22

moze ktos mial podobny problem i mi powie co jest a wiec gdy chcem cofnac pod gorke auto nie chce jechac tzn zachowuje sie jaki by sie sprzeglo slizgalo moge cofac po rownych powieszchniach albo pod letkie wzniesienie ale jak juz troche mocniejsze wzniesienie to juz lipa :( bledow zadnych na kompie nie ma wiec czy to moga bys spalone okladziny biegu wstecznego ? i czy auto bez dodania gazu na plaskiej powieszchni powinno samo powoli ruszac do przodu?

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 25 lis 2012, 18:51

Tak jest to prawidłowe że jeżeli wrzucimy D auto powinno powoli jechać do przodu. Tak samo jest z R. Ale z takim ślizganiem nie spotkałem się. Niech się inni wypowiedzą :]
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

lukwoj21
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 359
Rejestracja: 14 gru 2010, 17:49
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: lukwoj21 » 25 lis 2012, 18:53

u mnie jest tak jak dam bieg R albo D i puszcze hamulec to auto jedzie(toczy sie) samo bez dodawania gazu

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: problem z cofaniem

Post autor: Zagór » 25 lis 2012, 19:32

jaro889 pisze:moze ktos mial podobny problem i mi powie co jest a wiec gdy chcem cofnac pod gorke auto nie chce jechac tzn zachowuje sie jaki by sie sprzeglo slizgalo moge cofac po rownych powieszchniach albo pod letkie wzniesienie ale jak juz troche mocniejsze wzniesienie to juz lipa :( bledow zadnych na kompie nie ma wiec czy to moga bys spalone okladziny biegu wstecznego ? i czy auto bez dodania gazu na plaskiej powieszchni powinno samo powoli ruszac do przodu?
Auto powinno pełzać nawet pod górkę.
Jedź do kogoś, kto się zajmuje naprawą skrzyń. Pewnie kosz rewersu się rozsypał :(

jaro889
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 13 paź 2012, 23:17
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: jaro889 » 25 lis 2012, 20:37

jest tak ze jak wrzuce R to toczy sie do tylu i dodam gazu to odrobine szybciej a jak ma pod gorke to po dodaniu gazu obroty rosna i nie rusza wczesniej mialem opla i tam do przodu bylo podobnie jak tu do tylu

Pittip
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 02 lis 2010, 10:37
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Pittip » 04 gru 2012, 08:36

Ja nie mogłem cofnąć na parkingu na miejsce - do przodu jechał. To miałem od razu po kupnie samochodu, było też czuć szarpnięcie przy gwałtownym przyspieszaniu i podczas ruszania po hamowaniu. Zadzwoniłem do Sopa Serwis i do ASB Długołęka. Otrzymałem różne informacje. Pojechałem do ASB i wymienili olej - dodatkowo okazało się, że było go bardzo mało.

Po wymianie: rwie do tyłu i do przodu;)

ta sytuacja miała miejsce zaraz po kupnie samochodu - byłem niesamowicie :[ na wcześniejszych właścicieli. Po dwuletnim użytkowaniu powychodziło również wiele innych zaniedbań.
Wczoraj - Audi 80 - dziś - A6 - jutro ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga