Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MULTI] A6 2.5 TDI 2001 - 01J - wymiana oleju ATF w skrzyni

Układ napędowy i skrzynie biegów
Oktaviusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:27
Lokalizacja: woj. Śląskie

Post autor: Oktaviusz » 21 lis 2012, 15:37

0x4B25A pisze:Jednak sporo za dużo... chyba, że ceny podnieśli... za samą wymianę oleju (także na ten sam drogi ORI olej), nowy soft i adaptację, wyszło mi niewiele ponad 2k PLN...
No u Sopy za 1l oleju do mojej skrzyni trzeba dać koło 200zł. Więc za sam olej już jest 2000zł. Taniej tego "cudownego" oleju nie da się kupić.

Na stronie Sopy piszą:
"Praktycznie przy dynamicznej wymianie oleju połączonej z płukaniem skrzyni, konwertora i chłodnicy ilość użytego oleju powinna równać się ilości pełnego stanu przewidzianego dla danego typu skrzyni + dodatkowo około 20% do 30%"
Z tego by wynikało że oleju zużyją za ok 2500zł. Dodatkowo jakieś uszczelki, no i ten upgrade oprogramowania...
Suma sumarum przez telefon powiedzieli że za wszystko będzie ok 2600zł :] Chociaż znając życie pewnie jeszcze coś dojdzie (dlatego napisałem wcześniej że ok 3tys).

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 21 lis 2012, 17:37

Oktaviusz, jedyne co Ci już może dojść to ew. wymiana chłodnicy, jeśli okazało by się, że Twoja 'przepuszcza'... ale oby nie <milczek>

Oktaviusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:27
Lokalizacja: woj. Śląskie

Post autor: Oktaviusz » 22 lis 2012, 11:24

No oby nic takiego się nie okazało...Masz na myśli chłodnice skrzyni biegów? Jeżeli była by walnięta to w płynie chłodzącym miałbym chyba "emulsję" a jest czyściutko.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 22 lis 2012, 11:36

Oktaviusz pisze:No oby nic takiego się nie okazało...Masz na myśli chłodnice skrzyni biegów? Jeżeli była by walnięta to w płynie chłodzącym miałbym chyba "emulsję" a jest czyściutko.
No właśnie nie koniecznie... w Tiptronicu, a taki model masz, abstrachując od tematu, mamy wspólną chłodnicę dla oleju w skrzyni biegów i płynu chłodniczego silnika... i to najczęściej właśnie ten płyn chłodniczy (glikol) przenika do oleju w skrzyni biegów, powodując np. podszarpywania, uślizgi przy zmianie biegów itp.

Aby wykluczyć taką przypadłość, w SSerwis robi się tzw. próbę glikolową <okok>

Awatar użytkownika
robert73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2010, 13:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: robert73 » 22 lis 2012, 14:22

kolego litr oleju do skrzyni biegów w aso to koszt ok 87 zł

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 22 lis 2012, 14:29

robert73 pisze:kolego litr oleju do skrzyni biegów w aso to koszt ok 87 zł
Kolega Oktaviusz 'wtrącił' wątek nt. skrzyni Tiptronic... do naszych skrzyń właśnie tak kosztuje +/- w ASO/SSerwis...

Ty mówisz o oleju do skrzyni Multitronic, a to inna historia <okok>

Awatar użytkownika
robert73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2010, 13:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: robert73 » 22 lis 2012, 14:41

może i tak nie będe wdawał się w dyskusje ale ja u gości wymieniałem olej w swoim to za wymiane płaciłem 570 zł seb- car strzyżowice

Oktaviusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:27
Lokalizacja: woj. Śląskie

Post autor: Oktaviusz » 24 lis 2012, 17:32

0x4B25A pisze:
robert73 pisze:kolego litr oleju do skrzyni biegów w aso to koszt ok 87 zł
Kolega Oktaviusz 'wtrącił' wątek nt. skrzyni Tiptronic... do naszych skrzyń właśnie tak kosztuje +/- w ASO/SSerwis...

Ty mówisz o oleju do skrzyni Multitronic, a to inna historia <okok>
Dokładnie <okok>

Do multi nie ma problemu nawet z zamiennikiem jak by ktoś chciał bardzo oszczędzać w takim miejscu, ale do Tipa (6 biegów) niestety nie istnieje zamiennik a ASO strzeże "tajemnej wiedzy" -albo sami nie wiedzą kto go dla nich produkuje <rotfl> . Tak czy siak, zaniepokoiłeś mnie tym " przenikaniem glikolu". Ciekawe czy u Sopy zrobią taką próbę, czy mam się upomnieć?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 24 lis 2012, 17:47

Oktaviusz pisze:Ciekawe czy u Sopy zrobią taką próbę, czy mam się upomnieć?
U mnie zrobił... ale możesz mu o tym wspomnieć <okok>

Oktaviusz pisze:ASO strzeże "tajemnej wiedzy" -albo sami nie wiedzą kto go dla nich produkuje
Odpowiednikiem najnowszego oleju do Naszych skrzyń (G 060162A2 (zielony)) jest: ZF Lifeguardfluid 8.

Z tym, że nie jest on taki tani (choć możesz kupić 20l bańkę i odsprzedać, wtedy wychodzi zdecydowanie taniej). Co więcej, Pan Sopa nie zrobi Ci wymiany oleju, jeśli przyjedziesz ze swoim... ktoś od Nas już próbował i mu się nie udało ;|

Oktaviusz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2012, 11:27
Lokalizacja: woj. Śląskie

Post autor: Oktaviusz » 26 lis 2012, 19:31

Wiadomo - na oleju najlepsza kasa...jak na napojach w restauracji <radocha>

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 28 lis 2012, 08:39

Oktaviusz pisze:Wiadomo - na oleju najlepsza kasa...jak na napojach w restauracji
Niestety... ciekawe za ile sam kupuje <mysli>

Rangers
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2012, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rangers » 29 lis 2012, 19:35

Panowie.... z uwagą czytam ten temacik bo jestem świeżym klientem SS. W dniu 2012.11.22 pojechałem do nich (z Wawy !) na wymianę oleju w skrzyni, mam przed oczami rozliczenie:

1. Olej przekł. G-060-162A2 - 660,01 zł
2. Filtr oleju 211.67 zł
3. Uszczelka miski 101,30 zł
4. ÂŚrodek czyszczący 90 zł
5. Olej przekładniowy (w moście- mój kaprys) 91,51 zł
6. Robocizna (upgrade sofu+adaptacja) 871,2

suma : 2025,69

Biorąc pod uwagę że wymianę w moście można sobie darować (tak proste że można samemu wykonać) wyszło by nie całe 2 tys. Czy dużo ??? Ja tam pojechałem bo kolega 0x4B25A mi ich polecił... wielkie dzięki !! <okok> Jestem naprawdę zdumiony ich profesjonalizmem. Uważam że Aso są daleko w d...e. Przed przyjazdem zadzwoniłem do nich i Pani zrobiła mi wycenę co do zeta ! Dziwię się też troszkę że koledze Oktaviusz rzucili wycenę tak na "oko" 2,6 tys. Jedno co to wielki żal że nie znam takiego warsztatu tu w okolicy Wawy. Pamiętam że kiedyś zadzwoniłem do warsztatu (polecanego na forum!) pod Piasecznem czy nie zrobili by mi górnych łańcuchów rozrządu to odpowiedzieli że to tak ciężka sprawa że nie chętnie to robią ... a u Sopy - Zapraszamy ! Nie ma co się dziwić że nie godzą się na wymianę oleju z własnym ... a czy do baru idziesz z własnym browarem z biedronki ? <mysli> Ja ich będę polecał bo dla mnie są bez zarzutu! Na koniec ... jestem w szoku <szok> co daje wymiana oleju + upgrade (soft miałem jeszcze fabryczny z 2004 r.). Skrzynia pracuje jak nowa ...mięciutko zmienia biegi.... ustały do zera drgania które miałem w przedziale 48-52 km/h (tu jestem w totalnym szoku !! - pisałem o tym kiedyś ), jadąc do Rybnika spaliłem 9,3l/100km (w mgle z maks 140km/h,wracając 8,7 (160 km/h na tempomacie), pierwszy raz zrobiłem na baku 880 km ... i teraz się pytam: dlaczego Aso nie poleca wymiany oleju ?? ... bo lepiej sprzedać części do rozsypanej skrzyni !!! takie moje zdanie..... 0x4B25A jeszcze raz dzięki !

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 29 lis 2012, 20:35

Rangers, bardzo mi miło, że moje rady/sugestie się przydały. Zanim do nich pojechałem rok temu, także zastanawiałem się nad zrobieniem tego tu na miejscu... jednak po analizie komentarzy, zdecydowałem się na Sopa Serwis... i nie żałuję ani złotówki, bo także byłem i jestem w pełni kontent <okok>

Podsumowując i biorąc pod uwagę przypadki kolegów uważam, że w Wawie i okolicach nie ma sensownego serwisu skrzyń automatycznych... to jest moje zdanie i można się z nim nie zgodzić... ja za następne 70 - 80kkm pojadę znów do Sopa Serwis, bo dla mnie są profesionalistami w pełnym tego słowa znaczeniu...


P.S. Jesteś już drugą - zadowoloną osobą, która z Warszawy pojechała do nich... z mojego polecenia... a razem ze mną... to trzecią <okok>

Rangers
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 61
Rejestracja: 31 maja 2012, 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rangers » 29 lis 2012, 21:02

No właśnie ... jeżdżę swoim autkiem już ponad 5 lat i naprawdę nie mogę narzekać. Rozumiem też , że z czasem należy w takim aucie wyłożyć 2 tys. na wymianę oleju. Chociaż teraz szukam jeszcze warsztatu na wymianę rozrządu (rzuciłem pytanie w innym topiku), i jeśli znalazł by się w okolicy Wawy ... super ! I mocno wierzę że po wymianie wtrysków, oleju w skrzyni i rozrządu ... grubsze wydatki się skończą :| Ale jeśli wymiana oleju w skrzyni... jadę do SS !!
... chociaż kumple "drą" ze mnie łacha że na wymianę oleju dymałem 340 km <wysmiewacz>

ps. w rozliczeniu od SS zapomniałem dopisać że w "robociźnie" zrobili jeszcze próbę glikol.


0x4B25A dzięki i pozdro

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 29 lis 2012, 21:07

Rangers pisze:ps. w rozliczeniu od SS zapomniałem dopisać że w "robociźnie" zrobili jeszcze próbę glikol.
To u nich chyba standard Kolego :) Na szczęście...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga