Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL+Q] s6 plus pompa sprzęgła

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
madexgsm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2010, 23:05
Lokalizacja: białystok

[ MANUAL+Q] s6 plus pompa sprzęgła

Post autor: madexgsm » 19 lis 2012, 22:15

Witam mam problem właśnie skończyło mi się sprzędło dokładnie to mam pedał sprzęgł w podłodze
widoczny był wyciek płynu hamulcowego mokra plama pod silnikiem wiec dziś wymieniłem pompę sprzęgła te przy skrzyni biegów ale nic to nie dało ma ktoś jakieś pomysły co to może być zostaje mi wymiana pompy przy pedale sprzęgła.

ryba80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 90
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:10
Lokalizacja: warm-maz Działdowo okolice

Post autor: ryba80 » 20 lis 2012, 15:25

Pompa przy skrzyni wymieniona ale czy odpowietrzona dobrze, bo mi też po wymianie tego wysprzęglika z dobre pół godziny zajęło odpowietrzenie i to na różne sposoby i pomogło!!!
A przechodząc do sposobu: podłączyć wężyk przeźroczysty ok 130cm do popuszczonego odpowietrznika przy wysprzęgliku, drugi koniec wyciągnąć do góry, podłączyć lejek, nalać do niego płynu hamulcowego i pompować pedałem bardzo powoli po centymetrze w górę i w dół aż przestaną wypływać pęcherzyki powietrza w lejku, zakręcić odpowietrznik i powinno działać.

mariusz950
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:52
Lokalizacja: zgorzelec

Post autor: mariusz950 » 20 lis 2012, 19:03

Ja rok temu miałem podobny problem, tylko u mnie podejrzewałem pompę w kabinie i okazało się też że to nie to. Uszkodzony miałem rurko-wężyk łączący pompę z wyprzęgnikiem (brak w sklepie,serwis audi woła 350zł, ja wyrwałem za 20 zł na złomie ) a dowiedziałem się o tym podczas odpowietrzania jak na mnie prysnęło z niego. odpowietrzałem układ tak jak hamulce z pomocą brata, poluzowałem odpowietrznik, pedał powoli w podłogę aż poleci płyn bez bąbli, jak pedał pójdzie w podłogę zakręcam odpowietrznik brat puszcza pedał i od początku.

madexgsm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2010, 23:05
Lokalizacja: białystok

Post autor: madexgsm » 21 lis 2012, 15:25

jak na razie bez zmian myślę że to pompa przy pedale koszt 450zł zamiennik !!!
wiec zamówiłem komplet naprawczy za 20zł ale faktycznie może to być przewód jeśli miałem mokrą plamę pod silnikiem
wiec nie mogła paść (chyba) pompa przy pedale .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga