Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Dziwne odgłosy z przodu silnika

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
mlody20120
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2009, 18:46
Lokalizacja: Wisła

[A6 C4] Dziwne odgłosy z przodu silnika

Post autor: mlody20120 » 13 lis 2012, 17:30

W moim C4 2.5 TDI od dłuższego czasu z przodu silnika słyszę bardzo intensywny pisk jakby paska który idzie na pompę wspomagania,sprężarkę od klimy itd.dwa razy wymieniałem już ten pasek,rolkę na napinaczy też, napinacz po regeneracji,koło pasowe które jest na dole kupione nowe a dalej ten pasek piszczy miał ktoś coś takiego.Gdy posmaruje czymś ten pasek to na minute jest cisza i słychać tylko silnik żadnego pisku.a jeszcze bardziej ciekawsze gdy jest bardzo ladna pogoda słoneczny dzień to ten pisk jest minimalny natomiast gdy wilgotny dzień to słysze ten pisk podczas jazdy w samochodzi.wydałęm już ponad tysiąc złotych a dalej piszczy;/;/
miał ktoś ten problem albo wiecie co to może być

badblood
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 31 mar 2012, 17:32
Lokalizacja: Białystok/Podlasie

Post autor: badblood » 14 lis 2012, 21:29

miałem coś podobnego - mi również piszczało, nie cały czas, w sensie pisk nie był ciągły, spryskiwanie specyfikami również pomagało tylko na chwilę. mechanik wymienił mi łożysko w napinaczu, pasek i jak powiedział wszystko "przesmarował" przy okazji regenerował mi wiskozę (o ile można tak powiedzieć <nerwus> )

po wizycie u mechanika dalej piszczało, później zaczęło wyć, jęczeć itd.
kupiłem na szrocie wisko razem z vcałą łapą, sam założyłem, i wszystko jak ręką odjął.

wiem po sobie, że to nie musi być pasek
za wisko na szrocie zapłaciłem chyba 150 zł z przesyłką

rok chodzi i nic się nie dzieje, widać, regenerowane nie znaczy lepsze.
popróbuj z wiskozą, trochę zabawy, ale nawet samemu można ogarnąć.

mlody20120
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2009, 18:46
Lokalizacja: Wisła

Post autor: mlody20120 » 14 lis 2012, 22:38

no chyba jeszcze tylko to mi zostało bo wszystko inne co jest z tym związane wymieniłem i tak jak mówisz piszczy jęczy aż uszy bolą a borykam się z tym już o kilku miesięcy.wystarczy ze po pasku popsikam głupim wd40 to jest cisze na kilkanaście sekund.nie ma jakiegoś sposobu żeby być pewien na sto procent że to wisco i zapalić auto na moment bez wisca ;);) bo jak pasek sciąne to nie piszczy w ogóle ale wtedy wszystko stoi pompa wody,wspomagania,klimy.......jeszcze jedno kolego chodzi Ci o samo sprzęgło czy o to lożysko co jest pod łapą?

[ Dodano: 2012-11-20, 20:01 ]
dziś znowu otworzyłem maskę i wsłuchałem się w pisk silnika i nie wydaje mi się zeby odgłosy dochodziły os strony wiska:) u mnie ewidentnie robi to pasek bo jak już pisałem, troszkę popsikam go wd40 i cisze na chwilkę a za ten czas wd nie dosło by do wisca cisza nastepuje momentalnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga