Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Różnice w sprężynach?

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
gepard
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2012, 21:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Różnice w sprężynach?

Post autor: gepard » 28 maja 2012, 19:34

Witam.
Czy była by jakaś różnica gdybym założył do sedana sprężyny od avanta? Jaka jest w ogóle różnica między sprężynami (o ile jest) wysokość grubość szerokość. Proszę o info.
Jeżeli ma to jakieś znaczenie to rok 2000 i silnik 1.8t

mariusz1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2011, 22:26
Lokalizacja: tomaszów maz.

Re: Różnice w sprężynach?

Post autor: mariusz1 » 28 maja 2012, 20:50

gepard pisze:Witam.
Czy była by jakaś różnica gdybym założył do sedana sprężyny od avanta? Jaka jest w ogóle różnica między sprężynami (o ile jest) wysokość grubość szerokość. Proszę o info.
Jeżeli ma to jakieś znaczenie to rok 2000 i silnik 1.8t
skorzystam z okazji i podczepię swoje pytanie.mam problem z niskim zawieszeniem a wymieniłem sprężyny nie dawno bo stare pękły na nowych auto "usiadło".....zderzak mam do wymiany.
mam silnik 1.9 chcę założyć od 2.5 ale nie wiem czy nie przedobrze.Będę wdzięczny za pomoc
mariusz1

seb36
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2011, 01:05
Lokalizacja: Skępe

Post autor: seb36 » 26 paź 2012, 22:23

Witam, mam taki sam problem jak kolega, na wiosnę wymieniłem przednie sprężyny na standardowe firmy Lesjofors, niestety po 5-6 miesiącach sprężyny strasznie usiadły i auto trze zderzakiem prawie wszędzie, czy jak założę sprężyny od 2.5 tdi to nie przesadzę? czy może polecicie jakieś sprężyny które nie siądą po kolejnych kilku miesiącach.

borussia_CK

Post autor: borussia_CK » 29 paź 2012, 18:50

A ja mam takie do Was Panowie pytane. Nie mam zbyt niskiego auta, ale ostatnio jak zjezdzalem (powoli) z kraweznika, dosc ostrego ale nie az tak wysokiego, uslyszalem stukniecie. Qrcze, nic nie widze na oko, zeby sie zlego dzialo, ale zastanawia mnie, czy przygrzmocilem dziobem w asfalt czy to sprezyny/amortyzatory dobily do konca??

TeEs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TeEs » 29 paź 2012, 21:04

seb36 pisze:Witam, mam taki sam problem jak kolega, na wiosnę wymieniłem przednie sprężyny na standardowe firmy Lesjofors, niestety po 5-6 miesiącach sprężyny strasznie usiadły i auto trze zderzakiem prawie wszędzie, czy jak założę sprężyny od 2.5 tdi to nie przesadzę? czy może polecicie jakieś sprężyny które nie siądą po kolejnych kilku miesiącach.
@seb36
czy pisząc "standardowe" masz na mysli dedykowane do 1.9TDi? W moim 1.8T Lesjofors od 1,5 roku zachowują się idealnie i samochód "stoi" jak nówka, ale one są dedykowane do benzynowych 1.8T/2.4.

Tchom
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2011, 21:29
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: Tchom » 12 sty 2013, 21:35

Witam. Może jest ktoś, kto się dobrze w sprężynach do naszych c5 orientuje. Mam w aucie założone sprężyny takie jak na zdjęciach i właśnie nie wiem od jakiego silnika są to sprężyny no i czy ośka czy quattro, bo chyba przede wszystkim od tego zależy nośność sprężyn. Oryginalnie miałem 1BV, a na tych sprężynach auto stoi porównywalnie do allroada na maksymalnym podniesieniu.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 TFSI 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Re: Różnice w sprężynach?

Post autor: Bart_d » 23 sty 2013, 10:15

gepard pisze:Witam.
Czy była by jakaś różnica gdybym założył do sedana sprężyny od avanta? Jaka jest w ogóle różnica między sprężynami (o ile jest) wysokość grubość szerokość. Proszę o info.
Jeżeli ma to jakieś znaczenie to rok 2000 i silnik 1.8t
Odgrzewam temat ale miałem mały problem w swoim 1,8T bo po 5 latach jazdy ze zbiornikiem gazu i kołem zapasowym wkurzyło mnie że tył stoi niżej od przodu. Dla eksperymentu wsadziłem standardowe sprężyny od Avanta (są zrobione z grubszego "drutu"), (dwie używane za około 60zł + 15 zł przesyłka). Po zamontowaniu "bingo", auto stanęło troszkę wyżej - zrównało się z przodem i stało się stabilniejsze przy pokonywaniu wzniesień z wyższymi prędkościami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga