Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Montaż xenonów HID (slim) soczewki H1 / by eldo

Warsztat
Awatar użytkownika
welch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:02
Lokalizacja: zielona gora

Post autor: welch » 06 paź 2012, 21:49

Witam z problemami xenonow temat zakonczony nie ma spryskow nie ma xenonow i kupiłem to jestem bardzo zadowolony

http://www.ebay.co.uk/itm/PHILIPS-X-TRE ... 3cc8c519da

przynajmniej dowodu mi nie zabiorą :) co spotkało mnie jakis czas temu za xenony

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 paź 2012, 11:24

No to własnie o tym pisałem w innym wątku. Philips Blue vision plus i jazda. Najlepsze żaróweczki.

Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomowalk » 07 paź 2012, 13:06

co to jest D2S ?

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 paź 2012, 16:36

tomowalk pisze:co to jest D2S
Mocowanie żarnika. Tak jak masz żarówki H1, H7 itp. D2S to są mocowania na żarniki xenonowe

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 07 paź 2012, 19:31

welch pisze:Witam z problemami xenonow temat zakonczony nie ma spryskow nie ma xenonow i kupiłem to jestem bardzo zadowolony
uff, na szczescie mam spryski zamontowane... wiedz HID świeci aż miło..

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 paź 2012, 20:29

slawq pisze:wiedz HID świeci aż miło
Chyba "więc" powinno być <rotfl>

ÂŚwieci aż miło w jadących z naprzeciwka :p

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 07 paź 2012, 20:54

no tak, miało być więc... co do świecenia w ludzi z przeciwka - jeżdżę już trochę na hidach, większość wieczorem i w nocy przejechałem bo w dzień świecą dzienne i nikt jak to tej pory nie mrugnął światłami że go oślepiam...

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 07 paź 2012, 21:16

Bo to tak jest, że jedne HIDy oslepiaja a inne nawet nie. I te jadące z naprzeciwka to jeszcze nie najgorsze. Pooslepiaja przez chwilę i miną mnie <okok>

Znacznie gorsze są te jadące za nami <okok>

Ostatnio zdarzają mi się czeste trasy po zmroku, takie na 200-300 km. Parokrotnie już zdarzyło mi się, że usiadł mi na ogonie taki HID i tak ze 200 km siedział. Zwalniałem, on też, przyspieszałem, on tez. Traktował mnie jak żywą tarcze antyradarową (miałem antene CB na dachu).
ÂŚrodkowe lusterko przełączyłem pstryczkiem i nie waliło po oczach, ale zewnetrzne mam zwykłe, nie fotochromy, więc po tych 200 km to czułem jak mi się siatkówka odkleja <szok> <szok> <szok> od tej lasero-spawarki z niebieską poswiatą <wnerw> .
Zatrzymałbym sie i jakoś zaczepił delikwenta ale się bałem po prostu bo nie wiem ilu gości i z jak grubymi karkami siedziało w tym aucie <mysli>
Części samochodowe online - Motostacja pl

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 07 paź 2012, 21:32

mam ori lampy przystosowane jak wszystkie do xenona, poustawiane światła na stacji diagnostycznej, światło się ładnie odcina od nieoświetlnej części na ścianie. Kolega zamontował do S2 i tragedia , stoisz z boku i ci świeci po gałach że aż drażni...

Awatar użytkownika
tomowalk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: tomowalk » 07 paź 2012, 22:14

Jaki zestaw hidów polecacie ?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 07 paź 2012, 22:24

slawq pisze:mam ori lampy przystosowane jak wszystkie do xenona,
czyli jak rozumiem twierdzisz, że masz lampy z mocowanie żarników D2S ???

Bo to sa ori lampy ksenonowe <okok>

Juz w jakiejś dyskusji zostało wykazane, że w lampach na żarówkę inne sa odbłyśniki i byc może soczewka (tu nie pamietam dokładnie0 co chyba oczywiste z powodu innego typu żródła światła. W przypadku żarówki jest to żarnik (włókno) rozmieszczone w określonym punkcie a w przypadku żarnika ksenonowego jest to łuk elektryczny długosci kilku centymetrów. Więc nigdy nie będzie całkowicie OK <okok>

O takich pojeciach jak ogniskowanie wcale nie wspominam, bo i tak wszyscy maja to gdzieś. O diagnostach mi nie mów, bo jak pojechałem kiedys Passatem B5 FL na stację SKP po to by sprawdzić ustawienie swiateł (zwykłe żarówki) to 2 diagnostów obecnych przy tym pytało się mnie czy to sa ksenony czy nie (bo zobaczyli soczewki). Taka ich wiedza <okok>

Prawdą jest, że zrobione z głową HIDy w lampie soczewkowej nie wala jakoś straszliwie po oczach i na to nawet nie reaguję :) . Jednakże i tak na moje oko to je rozpoznaję gdzies juz z 500 metrów :) .
Ale wiecie równie dobrze jak ja, że istnieje duza grupa montujaca HIDy w zwykłych lampach z ryflowanymi szkłami, ktoś z nich nawet na forum mi napisał, że żarniki D2S wkleił na klej termotopliwy !!! <szok> <szok> <szok> Wjednej lampie wyszło mu bardziej prosto a w drugiej gorzej !!! ( bo krzywo) <zalamka>
I takie cuda jeżdżą po drogach i przechodzą przeglądy <okok>
I walą światłem gdzie tylko sie da <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Audi A7 Klub

Post autor: Audi A7 Klub » 07 paź 2012, 22:55

Dokładnie. I jak myślą, że jak mają soczewki w aucie to już 80% do tego by mieć xenon. Bo już wystarczy wtedy dokupić HID'y. I tu się mylą ponieważ soczewka na xenon ma inną przysłonę niż soczewka na normalną żarówkę.

Zwykła żarówka __/
Xenon __/---

robsonb73
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 435
Rejestracja: 07 mar 2009, 16:28
Imię: Robert
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: robsonb73 » 11 paź 2012, 21:13

RomanS pisze:Prawdą jest, że zrobione z głową HIDy w lampie soczewkowej nie wala jakoś straszliwie po oczach i na to nawet nie reaguję :) .
To prawda i moje osobiste zdanie jest takie, że dobrze ustawione światła i czyste , nieporysowane szkła w tym przypadku całkiem w porządku.
KL4K50N pisze:Zwykła żarówka __/
Xenon __/---
W A6 C5 przesłonę lewej lampy można przestawić na takie ustawienie __ __/

[ Dodano: 2012-10-11, 21:16 ]
RomanS pisze:Ale wiecie równie dobrze jak ja, że istnieje duza grupa montujaca HIDy w zwykłych lampach z ryflowanymi szkłami, ktoś z nich nawet na forum mi napisał, że żarniki D2S wkleił na klej termotopliwy !! ! <szok> <szok> <szok> Wjednej lampie wyszło mu bardziej prosto a w drugiej gorzej !! ! ( bo krzywo) <zalamka>
I takie cuda jeżdżą po drogach i przechodzą przeglądy <okok>
I walą światłem gdzie tylko sie da <okok>
Jak widzę takiego gościa z anteną zawsze mu się dostanie i jeszcze nigdy żaden nie odpyskował. A to znaczy, że wiedzą gamonie że oślepiają. :[ <wnerw>
Wq.....ia mnie to tylko na drodze.
Nigdy nie narzekaj że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. Forum Audi A6 dyskusyjne !

lol72
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 248
Rejestracja: 28 sie 2011, 20:35
Imię: Włodzimierz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Żory

Post autor: lol72 » 05 lis 2012, 21:02

Widział ktoś już coś takiego XENON KIT H7 4300K MIKRO ? <szok>
Trochę pogooglowałem i znalazłem Wersję H1 Integrated MINI HID
Pojawiły się na aledrogo

Zastanawiam się nad zakupem tego pierwszego i ożenieniu z H1. (moja slim padła i tak szperam) <uoee>
Obrazek

>> Swoja drogą odbiegacie od tematu w standardowym kierunku. :paledrogo
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia... 298kM 600Nm quattro

piterm

Post autor: piterm » 17 lis 2012, 17:55

Mam pytanie.
Mam takie lampy. http://allegro.pl/lampy-audi-a6-c5-blac ... 19698.html tyle, że ilość światła na zwykłych, żarówkach jest bardzo słaba. Myślałem nad wrzuceniem tam czegoś takiego: http://allegro.pl/zestaw-xenon-h7-h1-d2 ... tabsAnchor Nadadzą się takie? Widać, że wcześniej były tam ksenony bo ktoś zrobił dziurę w deklu. Myślałem nad 4300k i h7(takie tam wchodzą?).

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga