Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] brak prądu w klapie.

Elektryka
ODPOWIEDZ
rafalsalamon13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 12 gru 2009, 21:40
Lokalizacja: Łódzkie

[A6 C4] brak prądu w klapie.

Post autor: rafalsalamon13 » 20 wrz 2012, 16:04

Witam. Nie działa przeciwmgielne, podświetlenie tablicy, wycieraczka,światło stop. Czyli wszystko co w Tylnej klapie prócz świateł cofania bo te jeszcze działają. Wymieniłem przewody po lewej stronie co wchodzą do klapy w gumowej osłonie na zagięciu ponieważ kilka z nich było przerwanych ale wymieniłem wszystkie.profesjonalnie wszystko zlutowałem i jak nie działało tak nie działa. Macie jakieś pomysły?Pozdr.

rafalsalamon13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 12 gru 2009, 21:40
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafalsalamon13 » 21 wrz 2012, 09:25

Sprawdzałem kilka razy.Zaraz jeszcze raz to wszystko rozbiorę i sprawdzę wszystkie połączenia miernikiem, może kości zaśniedziały czy co? muszę to naprawić...

[ Dodano: 2012-09-21, 18:47 ]
Naprawione. <lol> .tego jeszcze nie było :) więc jak ktoś będzie miał podobny problem to ju tłumaczę.Najgorzej było ze światłem przeciwmgłowym bo reszta awarii była błaha.(słaby styk w kości,zatarty mechanizm wycieraczki itp.)Miernikiem bardzo szybko się okazało gdzie problem. A przeciwmgłowe w przypadku gdy auto jest wyposażone w hak holowniczy to w gnieździe znajduje się przełącznik który po włożeniu wtyczki z przyczepki wyłącza światło przeciwmgłowe w klapie po to żeby nie nie odbijało się od plandeki przyczepki i nie oślepiało kierowcy a świeciło tylko w przyczepce(cwany niemiec :]) .I właśnie u mnie ten przełącznik się zawiesił i nie odbił po wyjęciu wtyczki. Wystarczyło wyjąć wyczyścić i działa <rotfl>

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 23 lis 2012, 19:48

rafalsalamon13 pisze:A przeciwmgłowe w przypadku gdy auto jest wyposażone w hak holowniczy to w gnieździe znajduje się przełącznik który po włożeniu wtyczki z przyczepki wyłącza światło przeciwmgłowe w klapie po to żeby nie nie odbijało się od plandeki przyczepki i nie oślepiało kierowcy a świeciło tylko w przyczepce(cwany niemiec ) .I właśnie u mnie ten przełącznik się zawiesił i nie odbił po wyjęciu wtyczki. Wystarczyło wyjąć wyczyścić i działa
Mógłbyś wstawić jakieś przykładowe zdjęcie bo własnie u mnie też nie działa przeciwmgielne ale też i wsteczne nie działają nie dochodzi + bo masa - jest. Także nie działają mi światła drogowe "długie" może ktoś coś poradzi?

rafalsalamon13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 12 gru 2009, 21:40
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafalsalamon13 » 02 gru 2012, 20:04

Z drogowymi też kiedyś miałem problem i naprawiłem poprzez wyjęcie tych manetek co są przy kierownicy i po wyczyszczeniu styków światła wróciły. co do świateł w klapie to myślę że ci się przewody przełamały na zgięciu po lewej stronie. Nie wiem o jakie zdjęcia ci dokładnie chodzi? tego przełącznika przeciwmgłowych ze wtyczki?

Awatar użytkownika
manieksoma
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:01
Lokalizacja: wyszków

Post autor: manieksoma » 03 gru 2012, 19:02

już wszystko wróciło do normy. wlutowałem 1,6mb przewodu w tylną klapę. Wróciły światła przeciw mgłowe i cofania. Rozebrałem "pająka" i wróciły wszytkie światła.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga