Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi S6 // RS6 Shadow line look

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tensknis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 244
Rejestracja: 01 gru 2010, 16:18
Lokalizacja: ennis pelplin

Post autor: tensknis » 14 wrz 2012, 13:36

maluj swiatla na czarno, bedzie super

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 14 wrz 2012, 14:49

Nie bede malował. Jedyne co pewnie będę robił ze światłami to chce oddać je do pełnej regeneracji - głównie chodzi mi o odmalowanie odbłyśników.

Możecie coś polecić w warszawie ?

Awatar użytkownika
MaRRcin929
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 175
Rejestracja: 08 maja 2012, 22:28
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tarnowskie Góry / Kalety
Kontakt:

Post autor: MaRRcin929 » 14 wrz 2012, 15:04

No i bardzo dobra decyzja :) Wtedy znowu autko troche odmłodniej :]

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 14 wrz 2012, 21:39

Blade05 pisze:Nie bede malował.
Popieram również... a tym bardziej nie zakładaj tych czarnych plastikowych... u mnie w garażu sąsiad ma Passata B5 i właśnie takie lampy z czarnymi środkami i ledami dziennymi a'la Audi A5... niby fajnie to wygląda ale wionie delikatnie tandetą <uoee>
Blade05 pisze:Jedyne co pewnie będę robił ze światłami to chce oddać je do pełnej regeneracji - głównie chodzi mi o odmalowanie odbłyśników.

Możecie coś polecić w warszawie ?
Coś mi lata po głowie jakiś Józefów, Falenica czy gdzieś tamte okolice w kierunku Otwocka... ale nie kojarzę dokładnie gdzie i jak się nazywają <mysli>

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 15 wrz 2012, 22:28

A znacie taką firmę? www.multiglas.pl
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2012, 09:23 przez Blade-Karol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 16 wrz 2012, 17:49

Blade05 pisze:A znać taką firmę?
Nie znaju... coś tam słyszałem ale nie wiem czy mogę polecić.

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 17 wrz 2012, 10:44

Jako, że ostatnio strasznie wkręciłem się w detaling samochodu to kolejny weekend minął pod znakiem dopieszczania lakieru.

O myciu i wycieraniu itp nie będę wspominał ale może nieco o produktach.

1. Glinkowanie - ogarnięte jeszcze ze 2 tyg temu - super sprawa, przynajmniej raz do roku ;)

Dostępna np tutaj: http://detailershop.pl/pl/p/Glinka-delikatna-200g/260

2. Przygotowanie lakieru pod wosk w celu usunięcia rysek i wydobycie głębi lakieru preparatem:

Poorboy's World Black Hole

Obrazek

Dostępny np tutaj: http://detailershop.pl/pl/p/Poorboys-Wo ... 473-ml/323

Nakładany był:
Meguiars Even-Coat Applicator

Obrazek

Dostępny np tutaj: http://detailershop.pl/pl/p/Meguiars-Ev ... -2-pak/207

Parę zdjęć z przebiegu prac:

Po nałożeniu:
Obrazek

Początek ścierania:
Obrazek

Obrazek


Moje wrażenie? Efekt powala! ÂŚrodek idealnie kryje wszystkie rysy i wydobywa głębię lakieru i tworzy efekt lustra!!

3. Woskowanie

NXT Generation Tech Wax 2.0

Obrazek

Dostępny np tutaj: http://allegro.pl/meguiar-s-nxt-generat ... 50029.html

Efekt końcowy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Coś czuje za za tydzień będzie powtórka z rozrywki <lol>

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 17 wrz 2012, 11:08

Robi wrażenie... w porównaniu do Twojego to ja na SCP w Katowicach wjechałem kompletnym brudasem... chyba też muszę sobie taki weekend zrobić <uoee>

Problem Audi A6 C6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 375
Rejestracja: 14 maja 2012, 00:34
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Problem Audi A6 C6 » 17 wrz 2012, 21:31

Nie wiem jak sie pracuje tym woskiem z megsa, ale kup sobie sampler dodo juice, super praca i trwalosc na lato idealna.

gość_

Post autor: gość_ » 18 wrz 2012, 08:40

szczerze to zrobiles to troche nie po kolei, jesli nalozylem black hole od PB to nipowinines klasc na to NXT Generation, wosk ten zaiwera srodki mikroscierne co coznacza ze tym samym starlem caly BH z powierzchni lakieru
jesli juz chcesz zostac przy tym wosku to najpierw kladz wosk a pozniej PB, black hole jest co prawda bardzo elektrostatyczny i przyciaga kurz ale mysle ze to jakos przezywjesz
pozatym zdecydowanie za duzo nakladasz blach hole, czytales instrukcje?
nakladasz pewna ilosc na aplikator i wsmarowujesz do momentu az zacznie lekko zanikac z lakieru ( wtedy masz najlepszy efekt)
do tego polecam jakis QD moze byc z megsa bo robia dobra albo PB oszczedzil w ten sposob czasu na ponowne doprowadzanie lakieru do stanu swietnosci :D

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 18 wrz 2012, 11:11

sadzik65439 pisze:szczerze to zrobiles to troche nie po kolei, jesli nalozylem black hole od PB to nipowinines klasc na to NXT Generation, wosk ten zaiwera srodki mikroscierne co coznacza ze tym samym starlem caly BH z powierzchni lakieru
jesli juz chcesz zostac przy tym wosku to najpierw kladz wosk a pozniej PB, black hole jest co prawda bardzo elektrostatyczny i przyciaga kurz ale mysle ze to jakos przezywjesz
pozatym zdecydowanie za duzo nakladasz blach hole, czytales instrukcje?
nakladasz pewna ilosc na aplikator i wsmarowujesz do momentu az zacznie lekko zanikac z lakieru ( wtedy masz najlepszy efekt)
do tego polecam jakis QD moze byc z megsa bo robia dobra albo PB oszczedzil w ten sposob czasu na ponowne doprowadzanie lakieru do stanu swietnosci :D
Jesteś w błędzie. TO właśnie Black Hole'a nakłada się bezpośrednio na umyty lakier. Maskuje lekkie rysy i tworzy barierę ochronną na lakierze. Nakładałem wcześniej sam NXT 2.0 na lakier i teraz taką kombinację i różnica jest kolosalna! Do tego stopnia, że już nakładanie NXT było nieco opcjonalne... Robiłem też test na 2 letnim Audi A6 z porysowanym lakierem od myjni automatycznej. Trochę BH i większość rys zniknęła, a większe były widoczne dopiero z 20-30cm!

Co do "DODO Juice" to też mi go polecano ale zaciągnąłem rady (po poleceniu przez paru znajomych) u właściciela http://detailershop.pl/ który ma dużą wiedzę na temat detalingu i.... NXT jest syntetyczny wiec trzeba do niego dobrać odpowiedni podkład i Dodo Juice tutaj nie pasuje. Lepszy byłby do wosków z Carnaubą.

Teraz jeszcze ogarniam sobie ten QD i jakiś szampon nie zmywający wosku ;)
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2012, 11:40 przez Blade-Karol, łącznie zmieniany 1 raz.

gość_

Post autor: gość_ » 18 wrz 2012, 11:16

Blade05 pisze:Jesteś w błędzie. TO właśnie Black Hola nakłada się bezpośrednio na umyty lakier
owszem ale nie przy kombinajci ze wosk zawiera srodki mikroscierne
jesli mialbys zwykly wosk bez mikrosciernych komponentow to wtedy robimy tak jak napisales najpierw PB pozniej wiesk, a w Twoim przypadku powloka z PB byla do momentu kiedy nie nalozyles NXT

Marcin091
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2012, 14:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marcin091 » 18 wrz 2012, 11:21

heja chłopaki

Mam pytanko z której firmy alu lepsze czy kojarzycie te firmy??

bo sam niewiem boje sie zamawiac i wogole

ponoć to są bardzo dobre niemieckie aluu :)


http://www.schmer.pl/oferta/rial-lugano ... x7.5#felga



http://kelban.pl/aez/felgi-aez-excite-d ... x7.5#felga

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 18 wrz 2012, 11:25

sadzik65439 pisze:
Blade05 pisze:Jesteś w błędzie. TO właśnie Black Hola nakłada się bezpośrednio na umyty lakier
owszem ale nie przy kombinajci ze wosk zawiera srodki mikroscierne
jesli mialbys zwykly wosk bez mikrosciernych komponentow to wtedy robimy tak jak napisales najpierw PB pozniej wiesk, a w Twoim przypadku powloka z PB byla do momentu kiedy nie nalozyles NXT
Wosk który usuwa rysy? <wysmiewacz>

Pierwsze słyszę o lekko-ściernym wosku <lol> On je maskuje a nie usuwa! W przypadku gdy zamaskowałem je już Black Hole'm to tworzy po prostu dodatkową hydrofobową warstwę ochronną <okok>

[ Dodano: 2012-09-18, 11:26 ]
Marcin091 Temat o felgach piętro niżej.

gość_

Post autor: gość_ » 18 wrz 2012, 11:32

Blade05 pisze:Wosk który usuwa rysy?

Pierwsze słyszę o lekko-ściernym wosku On je maskuje a nie usuwa! W przypadku gdy zamaskowałem je już Black Hole'm to tworzy po prostu dodatkową hydrofobową warstwę ochronną
najpierw sie doszkol potem wysmiewaj ( tutaj ze swojej niewiedzy)
http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=274

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga