Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] dystans zmienijący rozstaw

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

[ A6 C5] dystans zmienijący rozstaw

Post autor: Kowal_80 » 10 wrz 2012, 14:53

Witam Szanowne Grono
Zakupiłem z alledrogo felgi 18 do swojej C5. miał być rozstaw 5x112. dokupiłem opony itp. kiedy wziąłem się za montaż tego na auto okazało się,że rozstaw jest inny (z nerwów nawet nie zmierzyłem jaki - zrobię to jutro). kontaktu do poprzedniego właściciela felg już nie mam. sprzedać je ponownie pewnie nie będzie łatwo. i przeleciało mi przez myśl czy nie zakupić dystansów zmieniających rozstaw śrub.
I tu pytanie - co o tym sądzicie? czy jest to bezpieczne,czy taki zabieg nie ma efektów ubocznych.
Kolejne pytanie to jaki ewentualnie dystans mogę wstawić żeby nie tarło mi o nadkola. felgi mają ET35 rozmiar opon to 18/225/45.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Re: dystans zmienijący rozstaw

Post autor: FOSS » 10 wrz 2012, 16:37

Kowal_80 pisze:... i przeleciało mi przez myśl czy nie zakupić dystansów zmieniających rozstaw śrub.
I tu pytanie - co o tym sądzicie? czy jest to bezpieczne,czy taki zabieg nie ma efektów ubocznych.
Kolejne pytanie to jaki ewentualnie dystans mogę wstawić żeby nie tarło mi o nadkola. felgi mają ET35 rozmiar opon to 18/225/45.
Dystanse zmieniające rozstaw śrub mogą być bezpieczne... tak samo jak każde inne które są przykręcane do piasty. Poczucie bezpieczeństwa jest tym większe im bardziej markowe dystanse kupisz.

Z montażem natomiast, moim zdaniem, możesz mieć duży problem... minimalna grubość dystansów przykręcanych to jakieś 20mm... po założeniu ich na Twoje auto ET felgi zmieni się na 15 i szczerze wątpię żeby koło przy takim małym ET chowało się jeszcze w nadkolu <mysli>

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 10 wrz 2012, 17:30

czyli radzisz żeby spróbować spieniężyc felerne felgi i rozglądać się za innymi? zabawa niewarta zachodu? zresztą rozglądając się za dystansami wyszło mi na to,ze będą one kosztowały prawie tyle co te felgi ...

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 10 wrz 2012, 20:27

Kowal_80 pisze:czyli radzisz żeby spróbować spieniężyc felerne felgi i rozglądać się za innymi? zabawa niewarta zachodu?
Ależ temat jest prosty... jeżeli po założeniu dystansów bieżnik opony wyjdzie poza górną krawędź nadkola to jazda może już nie być przyjemna.
Nie wiem dokładnie jakie minimalne ET może być dla felgi 8" w A6 C5 ale ET15 wydaje mi się zbyt małe... zresztą, o ile dobrze kojarzę, wersja S-line ma poszerzone nadkola więc i inne koła można tam wsadzić.
Niech mnie mądrzejsi poprawią żeby nie było że głupoty wygaduję.
Kowal_80 pisze:zresztą rozglądając się za dystansami wyszło mi na to,ze będą one kosztowały prawie tyle co te felgi ...
Niestety tak to już jest... markowe H&R zmieniające rozstaw śrub to pewnikiem koszt 150-200&#8364; za komplet gdzie komplet to 2 sztuki czyli na 1 oś... dlatego felg nie kupuje się tak "ot hop" tylko dobiera się je do konkretnego samochodu.

Kowal_80
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:06
Lokalizacja: Frombork

Post autor: Kowal_80 » 12 wrz 2012, 10:06

Widzisz,sprzedający podał,ze rozmiar jest 5x112 czyli do naszych Audi. okazało się,ze jest 5x100 czyli do Audi a3,golf 4 itp. myślę,ze nie wiedział co sprzedaje.
Decyzja podjęta,felgi już wystawione. Jak pójdą to wtedy znajdę inne. mam nadzieję,ze wtedy juz 5x112 ;)
Dziękuję Kolegom za odpowiedzi.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga