Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2,7 T Q AJK] Rozrusznik

Elektryka
ODPOWIEDZ
Dedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2012, 17:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[A6 C5 2,7 T Q AJK] Rozrusznik

Post autor: Dedi » 07 wrz 2012, 17:07

Witam,
Niedawno stałem się posiadaczem A6 C5 2,7 biT (AJK) Avant z Q. Skończyły mi się szczotki w rozruszniku lub się zawieszają. Byłem pod samochodem aby oblukać co i jak, ale nie mogę go znaleźć <rotfl> . Nie miałem zbyt dużo czasu, a silnik był bardzo gorący i nie chciałem wkładać łap żeby go namierzyć - miałem ze sobą tylko światło z flesza telefonu, a już się ściemniało - nie ściągnełem osłony silnika, bo nie miałem 10 pod ręką. Mam wszystkie schematy itd tego silnika, ale na żadnym go nie ma <szok> , czy któryś z kolegów mógłby mi pomóc??? Jak ktoś ma zdjęcie zamontowanego na silniku to już w ogóle rewelka.

Awatar użytkownika
jaro1976
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 16 sty 2010, 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: jaro1976 » 07 wrz 2012, 18:41

Witam

Rozrusznik w A6 to nie jest sprawa prosta.
Widziałem kilka opcji, jednak osobiście uważam, że najszybsza droga
to zdjęcie zderzaka odchylenie pasa przedniego i po zdjęciu alternatora
można wyjąć rozrusznik. Dostęp do jednej ze śrub jest od strony nadkola.
(na innych postach znajdziesz szczegółową instrukcję).

Dedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2012, 17:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dedi » 08 wrz 2012, 10:42

Mógłbyś podać mi linka? Próbowałem sam coś znaleźć przez szukajkę, ale mi za bardzo nie wychodzi.
Z tego co zdążyłem się dowiedzieć to rozrusznik znajduje się na wysokości połowy prawego koła, po między głowicą, a miską olejową na bloku za alternatorem. Nie ma tam dostępu od dołu? Znalazłem filmik ale od 2,8 i tam koleś dostał się z boku po zdjęciu koła. Z tego co patrzyłem to u mnie chyba tak prosto to nie będzie.

Awatar użytkownika
kolo98
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 16 gru 2009, 19:08
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: kolo98 » 08 wrz 2012, 14:15

dobrze że masz kanał lub podnośnik + zdjąć koło i nadkole + przerobić sobie nasadkę 16 na mała grzechotke tzn. wbić w niego 8 bądz jakąc inna pasującą, w 2,4 wysjmowałęm w2,7bitmysle ze bedzie trudniej lecz dojscie od dołu i od nadkola sprytne rece i pomodzone narzedzia dadzą rade, a i jeszcze klucz płasko oczkowy 16 musisztroszke wygiąć (zrobić na nim taki przeskok minimalny jak na kluczach fajkowych tylko że mały przeskok)

Dedi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2012, 17:35
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Dedi » 09 wrz 2012, 16:41

Sądząc po opisach i schematach to bez elektromechanika się nie obędzie. Nie chcę grzebać przy tym silniku bo jest dla mnie zbyt skomplikowany. RP (1.8 8V) w golfie II i AXR (1.9 TDI) w golfie IV miałem opanowany, ale V6 i to Quattro biturbo to dla mnie czarna magia. Już jestem umówiony na jutro ze znajomym, do którego dzwoniłem z objawami i to no mi powiedział, że z opisu to prawdopodobnie szczotki, elektromechanik z dużym doświadczeniem i specjalizacją w audi. Nie mam zaufania do mechaników i większość rzeczy robiłem sam, ale tu będę musiał mu zaufać.
W 2.7 jest jeszcze turbina i ona może przeszkadzać, aby dojść do rozrusznika z boku tak jak w 2.4. Jak będę mógł być przy demontażu to opiszę co i jak. Może da mi zrobić zdjęcia to wstawię dla potomności.

Awatar użytkownika
karol_17
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 28 kwie 2013, 07:39
Imię: Karol
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kraków

Post autor: karol_17 » 08 sty 2016, 11:52

Panowie pomoże ktoś z rozrusznikiem w c5 w 2.7 biturbo nie mogę go wydostać przód zdjęty odkręciłem 2 śruby i nie chce wyjsć , pomocy

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 08 sty 2016, 23:49

jeśli dobrze pamiętam jedna śruba z przodu - od strony alternatora i dwie z tyłu od strony grodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga