Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] znikające paliwo - elektryka ??

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

[A6 C5] znikające paliwo - elektryka ??

Post autor: goly191 » 14 gru 2008, 19:22

ciekawy motyw mi się dziś przydarzył
zapalam samochód, komp informuje mnie o rezerwie paliwa, dodam że przy ostatniej jezdzie nie zapaliła się jeszcze
no ale pomyślałem, faktycznie było mało, czas zatankować (mowa o benz)
przejechałem z 10km, komp pokazuje że paliwa na 20km, a wskazówka znacznie opadła, prawie do zera
po 20km komp pokazuje 0km, a wskazówka już na zero
zaznaczam, że całą drogę jechałem na LPG (więc nie powinno ubywać paliwa)
pomyślałem wyciek :evil: zatrzymuje się, spoglądam pod samochód a tam, sucho, silnik suchy, osłona tyle co widać z góry nic, z dołu sucha
nie wyłączałem auta bo sobie myślę nie zapalę, bo zawsze zapala się na benz, 30s LPG
wracam na chatę, wskazówka opadła trochę poniżej ostatniej
przełączam na benzynę i chodzi :shock: chwilę pochodził spox wszystko, a pokazuje brak benzyny
pojechałem na stację, zatankowałem za 50zł (w razie wycieku se myślę) 13l
komp pokazuje benzyny na 20km, wskazówka się prawie nie podniosła :evil:
na koniec pytanie .... czego może być to wina
może ktoś miał podobną przygodę, coś z elektryką pewnie
dodam, że gazu ubywało normalnie ( instalacja pracuje )
pózniej sprawdzałem pod autem sucho, oleju w silniku norma (pomyślałem, może tam ziało)
podłącze pod vaga i zobaczę co poda, bo nie mam narazie pomysłu, ale może ktoś coś wie

jeżeli zły dział to proszę przenieść (zastanawiałem się czy nie w elektrycznym dać)

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 14 gru 2008, 20:18

absajler pisze:paliwa zawsze na dnie tylko i po pewnym czasie zaczął mi się zacinać pływak, chyba brak smarowania.
Zobaczymy co Vag powie ;-)
ta opcja raczej odpada na 95% (ale nie można tego skreślić ) :-P
paliwo tankowane do połowy zbiornika, od momentu zapalenia się rezerwy
jutro skoczę na vaga

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

[2.4 v6 30v]

Post autor: boluss » 14 gru 2008, 21:06

kolego ja mam tak samo jak ty. zauwazylem ze przy dluzszej jezdzie na gazie spada mi wskazówka paliwa, ale jak rano wsiadam to jest tak jak było. myśle ze to wskaźnik paliwa zawodzi. a tak poza tym w tych silnikach listwy wtryskowe chlodzone sa paliwem i wiesz zawsze cos odparuje. jesli sie myle to mnie popraw ale gdzies tak czytalem.

Awatar użytkownika
wojtekcbr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 20 maja 2008, 12:43
Lokalizacja: wawa

Post autor: wojtekcbr » 14 gru 2008, 21:15

Podobnież nasze auta mają dokładne wyliczania spalania , nie wiem dokładnie jak to jest skonstruowane, ale jeśli masz poniżej 1/4 benzyny a jeździsz na gazie, to wskaźnik będzie opadał, tak jakbyś jechał na benzynie. Jeśli zatankujesz, powyżej 1/4, to wskaźnik będzie wskazywał rzeczywistą ilość benzyny w baku. U mnie bynajmniej, to się sprawdza, z tą różnicą , ze ja mam u siebie podstawowy komputer, bez wyliczania pozostałych kilometrów do przejechania. Spróbuj zalać za kolejne 50 lub 100 i zobacz co będzie się działo ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 14 gru 2008, 22:09

hmmm ciekawe
jutro zrobię kolejny tanken
chociaż z moich obliczeń, powinienem mieć teraz ok 25l w baku benz

Awatar użytkownika
wojtekcbr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 20 maja 2008, 12:43
Lokalizacja: wawa

Post autor: wojtekcbr » 14 gru 2008, 23:42

Nie mówię, że pomoże to co napisałem, ale w tych modelach, podobnież do 1/4 komputer bierze poziom z baku, a jeśli ilość benzyny zmniejszy się poniżej 1/4, to komputer oblicza ilość po pracy wtrysków, czy po czymś innym, tego do końca nie wiem. Tłumaczył mi gazownik, ale już nie pamiętam. Wtryski to raczej nie, bo na gazie przecież nie pracują, ale tak jest. Wskaźnik poziomu paliwa, wraca do właściwego poziomu, po dłuższym postoju, tak jak napisał 'boluss' lub po dotankowaniu auta. Sprawdź czy u Ciebie, po nocy zmieni wskazania, jeśli nie, to coś padło :-( Pozdrawiam

Awatar użytkownika
boluss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 18 mar 2008, 21:48
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: boluss » 15 gru 2008, 06:30

wojtekcbr pisze:Nie mówię, że pomoże to co napisałem, ale w tych modelach, podobnież do 1/4 komputer bierze poziom z baku, a jeśli ilość benzyny zmniejszy się poniżej 1/4, to komputer oblicza ilość po pracy wtrysków, czy po czymś innym, tego do końca nie wiem. Tłumaczył mi gazownik, ale już nie pamiętam. Wtryski to raczej nie, bo na gazie przecież nie pracują, ale tak jest. Wskaźnik poziomu paliwa, wraca do właściwego poziomu, po dłuższym postoju, tak jak napisał 'boluss' lub po dotankowaniu auta. Sprawdź czy u Ciebie, po nocy zmieni wskazania, jeśli nie, to coś padło :-( Pozdrawiam
Może rzeczywiscie tak jest ale u mnie tak sie dzieje jak mam ponizej 1/2 tak mi sie wydaje.

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 15 gru 2008, 14:45

wojtekcbr pisze:jeśli masz poniżej 1/4 benzyny a jeździsz na gazie, to wskaźnik będzie opadał, tak jakbyś jechał na benzynie. Jeśli zatankujesz, powyżej 1/4, to wskaźnik będzie wskazywał rzeczywistą ilość benzyny w baku
wojtekcbr pisze:Sprawdź czy u Ciebie, po nocy zmieni wskazania
no i problem rozwiązany bez problemowo i bez kosztowo - jak to dobrze, że takie fora istnieją i można sobie pomóc
kolega @wojtekcbr miał racje
po wczorajszym zatankowaniu i odstaniu auta przez noc, wszystko wróciło do normy
wskazówka się podniosła do pierwszej białej kreski, a komp pokazuje 110km
może się komuś kiedyś wątek przyda
pozdro all

onthefloor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 15 gru 2008, 02:29
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: onthefloor » 17 kwie 2009, 00:57

witam paonwie miałem to samo tzn podczas jazdy na gazie spadałi mi wskazówka od pb tak jak by palił gaz i paliwo
wystarczy wypiąć na min akumulator i będzie grac muzyka
sam to dziś sprwadziłem
poprostu jakis bład był ale juz jest git i mam połowe baku bo lałem cały czas mysląc że ubywa pb by nie zatrzeć popmy hehhe

Awatar użytkownika
gregorklinski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 121
Rejestracja: 27 gru 2008, 18:52
Lokalizacja: Legnica

Post autor: gregorklinski » 19 kwie 2009, 18:44

Miałem to samo Panowie.Lecz ja dodatkowo Pobiegłem do Pana co montował gaz i odłączył mi funkcje automatycznego przełączenia z gazu na benzyne (przy braku gazu) i problem zniknoł. Od stanu 1/4 tankena wskazówka spadała. Faktycznie miałem wrażenie że podpija sobie benzynki.. :mrgreen:
Moja niunia https://a6klub.pl/28-v6-quattro-193k ... vt7778.htm

Zamiana na 2.5 TDI 180 KM.. Zobaczymy.. Wkrotce foto machen ;)

Qris

Post autor: Qris » 19 kwie 2009, 23:09

hmmm a ja myślałem że auto jednak bierze trochę benzyny by podtrzymac smarowanie...? jak by nie patrzeć po przejechaniu 500 km na gazie bez przerwy wył silnika itp wskazówka cyknie w dół o 1 mm. Z tym że po wył silnika nast dnia jest tyle ile było dzień wcześniej tzn nie podnosi się o ten 1mm. I jeżdżąc na benzynie normalnie opada. Oczywiście testowałęm to zarówno mają 3/4 baku jak i 1/2 oraz 1/5. U kolegi w punto auto też zjada ponad literka na przejechane 36 litrów gazu. On zalał kiedyś do pełna i po jeździe wlał jeszcze bo wyparowało. Z góry dodam że paliwo nie było spienione bo lał powoli - w końcu to test:-)

Aha moja instalka to holenderka (choć na butli jest BRC :-P) a jego to nie wiem bo nie wnikałem w nazwy itd:-)


I na koniec jeśli nawet auto na 100-200km zje litr paliwa to i tak koszt jest znikomy:-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga