Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

autotayczna skrzynia tiptronic na wstecznym za/ trzęsie aute

Wszystko co dotyczy skrzyń biegów oraz układów napędowych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
ynos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 07 lis 2010, 18:04
Lokalizacja: wlkp

autotayczna skrzynia tiptronic na wstecznym za/ trzęsie aute

Post autor: ynos » 11 sie 2012, 20:54

witam,
od kilku dni mam problem z tipem od razu napiszę, że w A4 B5 2000r AJM.
Przy upale i przejechaniu około 30km gdy temp. oleju skrzyni na desce rozdzielczej osiągnie około 80-90 st. C to po wrzuceniu R gdy zapnie bieg zatrzęsie autem tak z 3-4 razy (około 2sek). Po około 2 sek. wszystko wraca do normy i można normalnie cofnąć. Gdy wrzucę na N i znowu wrócę na R problem wraca.
Skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny na desce rozdzielczej. Jeśli temp. na desce jest poniżej 80 st. C to wszystko jest ok.
Z pozostałymi biegami wszytko ok, redukuje dobrze, kick-down działa, lock-up, też. Gdyby nie ten wsteczny to wszystko było by ok.
Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 11 sie 2012, 21:22

ynos, na desce pokazuje temperature oleju w silniku miałem ostatnio podobnie zaparkowałem auto na stromej górce wsiadam do auta R i auto słabo ciągnie jeszcze raz na N i R i poszło ciekawe co jest przyczyną <mysli>

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 11 sie 2012, 21:44

Panowie... być może problem jest z olejem, a dokładniej z jego jakością... gdy jest zimny - gęstszy, prawidłowo pełni funkcje robocze... kiedy się rozgrzeje - robi się rzadszy...

Nie wiem jak jest u Was, ale u mnie jest jedna chłodnica do chłodzenia i silnika i skrzyni biegów (oleju). Czasem zdarzają się wewnętrzne przecieki, a glikol w oleju skrzyni biegów, może powodować właśnie takie dziwne zachowania... oczywiście to tylko taka mała sugestia, aby przeprowadzić tzw. próbę glikolową...

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 11 sie 2012, 21:46

daniel1997 pisze: zaparkowałem auto na stromej górce wsiadam do auta R i auto słabo ciągnie jeszcze raz na N i R i poszło ciekawe co jest przyczyną
Za niski poziom oleju <mysli>

Konrad 78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2011, 19:54
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Konrad 78 » 11 sie 2012, 21:47

Podstawowa rzecz to poziom oleju w skrzyni, proponuję sprawdzić poziom jeśli nie było sprawdzane w ostatnim czasie. A jesli w ogóle nie był zmieniany od kąd go masz to może się nadawać do wymiany.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 22:03 przez Konrad 78, łącznie zmieniany 1 raz.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 11 sie 2012, 21:50

grzemo pisze:
daniel1997 pisze: zaparkowałem auto na stromej górce wsiadam do auta R i auto słabo ciągnie jeszcze raz na N i R i poszło ciekawe co jest przyczyną
Za niski poziom oleju <mysli>
a to sprawdze ostatnio wymieniany był około 2.5 roku temu w aso dzięki :)

ynos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 07 lis 2010, 18:04
Lokalizacja: wlkp

Post autor: ynos » 12 sie 2012, 21:55

Witam,
górka w moim przypadku nie ma znaczenia. Parkuję na płaskim, a na wzniesieniu najpierw ręczny, a potem lewarek na R i nigdy nie mam problemu z przerzuceniem biegu.
Olej sprawdzę w tym tygodniu u mechanika. Był wymieniany 3 lata temu cały, wraz z miską olejową, która rozwaliła się o Polską, nierówną drogą:).
Na VAGu, nie błędów w silniku i skrzyni.

[ Dodano: 2012-08-16, 22:45 ]
grzemo pisze:
daniel1997 pisze: zaparkowałem auto na stromej górce wsiadam do auta R i auto słabo ciągnie jeszcze raz na N i R i poszło ciekawe co jest przyczyną
Za niski poziom oleju <mysli>

.....pudło. Oleju było za mało 100ml. Tak więc przyczyna problemu to na pewno nie brak oleju.

krystiii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:09
Lokalizacja: Kaliska

Post autor: krystiii » 01 wrz 2012, 15:45

Witam, jestem za granica i mam problem ze automatem , jak wyprzededzalem chyba wyskoczył bieg i w środku było czuć spalenIzne troszke , następnie się zatrzymaliśmy i zacząłem używać biegów 1,2,3. Gdy dojechalem do domu sprawdziłem czy jest wsteczny i Czy działa drive i jest ok, ale nie wiem co robić? Czy mogę tak jeździć , do polski mam wrócić dopiero za miesiąc i nie wiem czy dojade na prom, a w Szwecji naprawa skrzyni jest bardzo droga, proszę o pomoc( audi a6 1.9 tdi skrzynia bez tiptronic, ma P N R D 3 2 1 )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga