Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] problem z tylną szybą lewą POMOCY!!!1

Nadwozie
mg-maciek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2012, 22:09
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mg-maciek » 30 sie 2012, 11:38

zybii, podopowiedz mi kolego czy blokada włączania obsługi szyb przez pasażerów (jeśli chcę aby pasażer mógł opuścić szybę) musi być przytrzymywana ?
u mnie w c5 muszę przytrzymywać, tak jak by nie coś nie łączyło
Obrazek

slawq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2011, 14:53
Imię: Sławek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: slawq » 30 sie 2012, 11:59

Trzeba przytrzymywać cały czas

zybii
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2012, 12:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: zybii » 31 sie 2012, 22:36

Dzięki mg-maciek i slawq mieliście racje Panowie - trzeba przytrzymać przycisk u kierowcy. Mam tą moją Audiczke ponat 2,5 roku i coraz to nowe funkcjie w niej wynajduję. <radocha>

Awatar użytkownika
starry
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 03 kwie 2013, 11:29
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: starry » 13 sie 2013, 19:00

Mam to samo ale nie wierzę, że to tak ma działać, to bezsens. Ty bardziej, że czasami po kilku przełączeniach blokady, szyby z tyłu można normalnie otwierać i zamykać. Po jakimś czasie lub po wyłączeniu silnika lub otwarciu drzwi ( to trzeba jeszcze sprawdzić ) sytuacja wraca do poprzedniego stanu, czyli przełączniki w tylnych drzwiach działają jeśli u kierowcy blokada jest wciśnięta i przytrzymana. Moim zdaniem to awaria przełącznika blokady. Musze się tym zająć bo jak jeżdżę z tyłu to mnie to irytuje, że nie mogę spobie otworzyć okienka :|
starry

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 14 sie 2013, 14:11

Blokada jest zrobiona bardzo delikatnie, jest podatna na uszkodzenia i może nie stykać.

Jeśli nie wozimy z tyłu dzieci albo bardzo pijanych znajomych to warto zdemontować przełącznik i polutować to na stałe.

Drugim wyjściem jest kupno NOWEGO panelu sterującego szybami w ASO. Używane prawie na pewno będą miały ten przełącznik zniszczony lub na wykończeniu.

mefyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:28
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: mefyoo » 09 mar 2017, 11:38

nie wiem czy ktoś wpadł na to ale ja wyjąłem całkiem silniczek z jednej i z drugiej strony, z lewej obróci się pół obrotu i cofa tak samo jak się dzieje z szybą, a prawej działa tak jak należy. Więc problem leży po stronie silniczka, nie są one drogie ale może ktoś by się pokusił o próbę naprawy tego. Wyjąłem silniczek, szczotki ok więcej sam nie potrafię sprawdzić. Dodałem filmik na YT zobaczcie że pierwszy który działa prawidłowo słucha się przełącznika a drugi, co bym nie naciskał to szyba się otwiera, słychać jak naciskam przełącznik.

kamikaze5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2012, 18:04
Lokalizacja: Chełm

Post autor: kamikaze5 » 20 maja 2017, 11:04

mefyoo pisze:nie wiem czy ktoś wpadł na to ale ja wyjąłem całkiem silniczek z jednej i z drugiej strony, z lewej obróci się pół obrotu i cofa tak samo jak się dzieje z szybą, a prawej działa tak jak należy. Więc problem leży po stronie silniczka, nie są one drogie ale może ktoś by się pokusił o próbę naprawy tego. Wyjąłem silniczek, szczotki ok więcej sam nie potrafię sprawdzić. Dodałem filmik na YT zobaczcie że pierwszy który działa prawidłowo słucha się przełącznika a drugi, co bym nie naciskał to szyba się otwiera, słychać jak naciskam przełącznik.
Czy koledze wymiana silniczka coś dała, bo ja mam ten sam objaw, wyjąłem silniczek i robi lekki obrót w gore i kreci sie cały czas w dół, nie reaguje na guzik, muszę rozłączać kostkę.
Ja kupiłem silniczek na allegro zanim znalazłem ten temat, ale reakcja jest taka sama. Nie wiem czy mam dwa złe silniczki czy cos innego jest walniete?

Odpowiem sobie sam, wymiana silniczka na kolejny zakończone pełnym sukcesem. Miałem pecha przy kupnie poprzedniego i dostałem zepsuty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga