Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AEL 2.5 140 KM] Naprawa łożyska podpory wiskozy.

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Mushasi76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2012, 19:24
Lokalizacja: Czstochowa

[ AEL 2.5 140 KM] Naprawa łożyska podpory wiskozy.

Post autor: Mushasi76 » 09 sie 2012, 22:27

Witam mam za sobą pewne doświadczenie może się komuś przyda.Naprawa ogólnie prosta, co prawda za pózno się obudziłem i nie mam zdjęć ale problemu większego nie ma.Potrzeba dobrego tokarza i łożyska podpory wiskozy od 1,9 młotek balastowy i prasę ,wszystkie rozmiary się zgadzają oprócz korony wałka z trzema otworami do montażu wiskozy w 1,9 jej nie ma.Koronę ze starego łożyska należy odzyskać ,stare łożysko usunąć ,uprzedzam jest mocno wprasowane czasem trzeba podgrzać ,najlepszy do tego jest młotek balastowy nowe łożysko do tokarza żeby dorobił szpilkę która odpowiednio podtoczona przechodząc na wylot przez cały wałek złapie koronę ,samą koronę należy podtoczyć do stożka i sprawdzić dystans od obudowy łożyska praca prosta pytania rudlicki@op.pl

Awatar użytkownika
Hincó
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 759
Rejestracja: 29 lis 2008, 08:11
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Hincó » 14 sie 2012, 23:17

Niezbyt wiem jak jest w a6 ale w setce u mnie z łożyskiem sporo byłoby roboty żeby coś przerobić , zależało mi też na czasie i kupiłem w ASO za ok 220zł. Stare myślałem że wybije z obudowy która jak się okazało jest jednością z bieżnią zewnętrzną łożyska w której są otwory montażowe :P
Obrazek TDI +

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga