Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5avant]Problem z centralnym zamkiem

Elektryka
ODPOWIEDZ
der1v
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2012, 16:11
Lokalizacja: Częstochowa

[C5avant]Problem z centralnym zamkiem

Post autor: der1v » 08 sie 2012, 11:51

Otóż sytuacja wygląda tak:
Po wymianie modułu komfortu piloty w ogóle nie otwierają ani zamykają drzwi nie dało się ich zaprogramować chociaż moduł o tym samym symbolu. Jedynie co mogę zrobić to zamknąć wszystkie drzwi z kluczyka ale problem nie na tym polega. Drzwi z kluczyka zamykają się wszystkie ale otwierać otwierają się tylko te kierowcy. Przyciski na drzwiach: otwieranie i zamykanie ten pierwszy jak się znajduję wewnątrz pojazdu nie otwiera zamknąć natomiast zamyka. Blokady pozostałych drzwi dopiero się odbezpieczają jak przekręcę zapłon wtedy z klamki mogę otworzyć pozostałe chociaż nie zawsze. Blokada wlewu paliwa również nie zawsze się zabezpiecza ale jak już to się stanie muszę otwierać awaryjnie przez uchwyt ukryty w bagażniku. Niedawno zrobiłem wkładkę i wymieniłem siłownik od klapy bagażnika które też były uszkodzone lecz problem z całą instalacją nie uległ naprawie co sądziliśmy że odrobinę pomoże. Jedynie co po wymianie modułu jeszcze się naprawiło to alarm co świadczy o sprawnym module chociaż kupiłem używany.

Miał może ktoś podobny problem? I potrafiłby pomóc? Z góry dziękuje.

xpablito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:09
Lokalizacja: Dublin

Post autor: xpablito » 08 sie 2012, 17:46

Tu zobacz moze Ci sie uda ...
all-kodowanie-pilota-vt984,105.htm#489764

Ja wziaz walcze z tym zamykaniem z pilota, kluczyki nie chca sie zakodowac a probowalem wszystkie opcje z linku.
U mnie nie domyka szyb przy zamykaniu i jak chce otworzyc wszystkie drzwi z zamka lub bagaznika nie dziala to tez.

Nie wiem co mam robic a nie mam w Dublinie nigdzie dobrego elektromechanika :/

Konrad 78
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2011, 19:54
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Konrad 78 » 11 sie 2012, 21:44

Mi się wydaje że to kwesia zaprogramowania. Ktoś może Vagiem wcześniej kombinował i przestawił. <mysli>

abe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2010, 09:23
Lokalizacja: CK
Kontakt:

Post autor: abe » 13 sie 2012, 14:48

Koniecznie wymienic baterie w pilotach na nowe. Lubia bardzo szybko leciec, a to prowadzi do bledow w komunikacji. Radze kupic dobre baterie, znanej firmy. Nastepnie sprawdzamy czy jest komunikacja z kluczykami (bede sie czesciowo wspomagal opisami ze strony vcds):

Jeden z kluczyków pojazdu (stary - z zakodowanym i działającym pilotem) umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON (nie uruchamiaj pojazdu!). Korzystając z programu VAG-COM (ja uzywam 3.11) wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "003" (w niektórych modelach może to być grupa "007")

[Idź!]

Wartość wyświetlana w polu numer 2 pozwala odczytać ile pilotów jest aktualnie dopasowanych i jakie pozycje zajmują one w pamięci sterownika, np.: "0001" informuje o tym, że dopasowany jest jeden pilot i zajmuje on pierwszą pozycję w pamięci sterownika. Przy braku wkodowanych kluczy wartosc bedzie wynosic "0000".

Bedac caly czas na podgladzie grupy "003" lub "007" naciskamy w dowolnym pilocie "otworz" i sprawdzamy czy wartosc sie zmienila. Wskoczy "1" na ktoras pozycje i tak juz zostanie, dlatego wychodzimy do funkcji glownych i powtarzamy czynnosc dla drugiego klucza. Mamy wtedy pewnosc ze wystepuje komunikacja radiowa kluczyk-auto.

Nastepnie kodowanie kluczykow (przyklad dla 2 kluczy):

Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Drugi kluczyk musi znajdowac sie w kabinie pojazdu. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Adaptacja - 10]

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

[Odczytaj]

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów. Z racji rozkodowanych kluczy bedzie "0000". Uwaga: spotkalem sie z przypadkiem, gdzie nawet przy 2 poprawnie wkodowanych kluczach wartosc wyswietlana byla jako "0000".

W polu "Nowa wartość" wpisz wartosc "0011".

[Testuj]

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

[Zapisz]

Teraz pokaza sie na chwilke numery (ciagi cyfr). Jest to znak ze kluczyki zostaly wkodowane (nie trzeba juz nic klikac na kluczykach - klikalismy wczesniej, sprawdzajac czy jest komunikacja). Tak jak pisalem wyzej, wartosc zapisana, moze nadal pozostac "0000".
Wychodzimy z programu, wyciagamy kluczyk ze stacyjki i cieszymy sie dzialajacymi kluczami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga