Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Wymiana oleju Tiptronic - foto

Układ napędowy i skrzynie biegów
p@ablo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:13
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: p@ablo » 10 sie 2012, 14:09

avus pisze:Bardzo dziękuję za pomoc. Artykuł obszerny i konkretny. No i warto przeczytać :-) pojawia się natomiast kolejny kłopot. Nie mogę w sieci znaleźć tego oleju esso, a odpowiedniki już wcale takie tanie nie są jak podaje autor artykułu. Znalazłem na alledrogo odpowiednik marki repsol o takim samym symbolu bodaj, ale napisałem do sprzedającego wiadomość z pytaniem o olej esso. Odpisał mi że do mojej skrzyni o oznaczeniu EDE owszem, ma beczki. Ma fabryczny olej i repsola, jeden i drugi w granicach 1200 zł za beczkę czyli wychodzi 60 zł/litr a nie jak podaje autor artykułu 25 zł. Teraz pytanie, czy ktoś z Was ma może dostęp lub dysponuje wiedzą na temat lokalizacji sklepu w którym można zakupić olej ATF Esso EGL 71141 75W90 w przystępnej cenie? Będę wdzięczny za informację.
Jednak ceny się bardzo nie zmieniły:
http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... ring=71141

avus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2011, 23:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: avus » 12 sie 2012, 19:09

p@ablo, dziękuję Ci bardzo :-) w okresie w którym ja szukałem tego oleju nie było nic niestety sensownego prócz tego repsola (chyba że coś źle wpisywałem, ale użytkownikiem sieci jestem od 10-ciu lat więc chyba aż tak tragicznie to mi nie idzie), ale pomimo iż marka jest dosyć znana szczególnie chyba w stanach zjednoczonych to wolę nie ryzykować i wlać sprawdzony. wciąż jednak nie mogę znaleźć w Kielcach punktu, gdzie olej mi wymienią "dynamicznie", bo by się przydało usunąć całość. Może się to niebawem uda czego sobie nieskromnie życzę. Po wymianie podzielę się wrażeniami na forum...
To pewnie wygląda na wysługiwanie się ;-) jednak jeśli ktoś z Was posiada informacje gdzie można w okolicach Kielc wymienić olej w skrzyni automatycznej to również poproszę. Póki co popytałem znajomych i polecono mi warsztat w miejscowości Górno. Strona internetowa http://zapala-automatic.pl - miał ktoś przyjemność bądź nieprzyjemność współpracować?

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 19 sie 2012, 22:04

avus pisze: w okolicach Kielc wymienić olej w skrzyni automatycznej to również poproszę.
śmignij się do SSerwis'u do Sopy na dynamiczną wymianę
lepszego mistrza nie znajdziesz, ciesz się że daleko nie masz

Awatar użytkownika
Bentouch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 09 sie 2012, 02:13
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Bentouch » 20 sie 2012, 01:47

Bardzo fajnie przedstawione. Sam się zastanawiałem nad wymianą, ale różnorodność opinii na temat zmiany tego oleju jakoś mnie straszy.
Mam 299tys na budziku i nie wiem czy wcześniej był olej zmieniany.
Link do audi klub polska przesłany w tym temacie wyczerpuje temat samej wymiany. Wszystko szczegółowo.
2.4 V6 Tiptronic <3

klucznik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:25
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: klucznik » 18 mar 2013, 16:43

mam pytanie jak się sprawdza stan oleju w skrzyni tiptronic mam a6 c5 4.2 v8 quattro tiptronic

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 18 mar 2013, 16:54


ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga