Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] 2.4 165KM nowa instalacja gazowa - spalanie ocena

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
jonnybravo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, 12:03
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: jonnybravo » 11 lip 2012, 10:17

moja niunia zaczęła sporo palić po mieście nawet 20l trasa 15-16l po adaptacji przy delikatnej jeździe 14,5l trasa. moja instalacja to v-tec (znana także jako versus) listwy to fast reg omvl parownik nie wiem jeśli potrzeba to znajdę ale podobno pociągną by nawet 220KM. kable nowe bosch, świece nowe NGK (zgodne z katalogiem) filtr powietrza nowy olej wymieniony 5k temu trochę go bierze mniej więcej 150ml na 1k castrol 10w40. mapa gazu obniżona o 15% w SPAM do benzyny żeby czasy wtrysku nie różniły się, resetowałem komputer i jazda na Pb w celu adaptacji. według waszych informacji ten silnik powinien palić ok. 11l trasa i koło 14 miasto. jeśli coś potrzeba to powiedzcie jak a dopisze

Z góry dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika
metyoo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2019
Rejestracja: 29 kwie 2012, 16:08
Imię: Metyoo
Moje auto: S4 C4
Rocznik: 1993
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: metyoo » 13 lip 2012, 06:43

kolego, mój przedpotopowy 2.6 w trasie (ok120km/h) pali 10-11ltr lpg, więc wydaje mi się, że twój przy takiej prędkości powinien zejść poniżej 10ltr...

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 13 lip 2012, 10:55

jonnybravo pisze:moja niunia zaczęła sporo palić po mieście nawet 20l trasa 15-16l po adaptacji przy delikatnej jeździe 14,5l trasa. moja instalacja to v-tec (znana także jako versus) listwy to fast reg omvl parownik nie wiem jeśli potrzeba to znajdę ale podobno pociągną by nawet 220KM. kable nowe bosch, świece nowe NGK (zgodne z katalogiem) filtr powietrza nowy olej wymieniony 5k temu trochę go bierze mniej więcej 150ml na 1k castrol 10w40. mapa gazu obniżona o 15% w SPAM do benzyny żeby czasy wtrysku nie różniły się, resetowałem komputer i jazda na Pb w celu adaptacji. według waszych informacji ten silnik powinien palić ok. 11l trasa i koło 14 miasto. jeśli coś potrzeba to powiedzcie jak a dopisze

Z góry dziękuję za pomoc

Kolego skoro Tyle pali tzn że potrzebna jest odpowiednia kalibracja no i trzeba sprawdzić czy reduktor trzyma stałe ciśnienie....

mi brał 20l na 100km ale jak miałem świeży gaz i się układało wszystko :(

teraz przy ostrej jeździe do 4tys obr po ulicznej jeździe pali 15l LPG na 100km <lol>
_________________________________ Audi Quattro______________________________

jonnybravo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, 12:03
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: jonnybravo » 25 lip 2012, 09:02

kolego xpbit ustawiana jest i kalibrowana i chyba się już ułożyła bo ma koło roku już. po mieście 14-15 to akceptowalna ilość ale nie 20 :( zastanawiam się nad cewką żeby podmienić i może to jest powodem chociaż silnik pracuje równo obroty nie falują na niskich obrotach wydaje mi się że delikatnie drga ale może wyolbrzymiam.

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 25 lip 2012, 12:37

to nie możliwe musi być źle skalibrowany... wiesz ja też byłem u gazownika żeby mi skalibrował to tak mi skalibrował że z 18l na 100km palił 17l na 100km... pojechałem do mojego mechanika to mi ustawił gaz elegancko podkręcił mnożnik ponad mapę benzyny bo stwierdził że przy małe dysze raczej mam i teraz elegancko 13l lpg pali przy spokojniutkiej jeździe ale więcej niż 16 przy wciskaniu nie spali.


a powiedz ile pokazuje ci FIS średnie spalanie ???
_________________________________ Audi Quattro______________________________

jonnybravo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, 12:03
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: jonnybravo » 26 lip 2012, 08:56

po mieście 16.

Zajcu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 171
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:01
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Zajcu » 26 lip 2012, 09:28

zobacz ile pali benzyny moze to wina benzyny jest. mi pali 15 w miescie moze nawet pod 16 dochodzi jak nieżałuje gazu , w trasie to do 120 km do 10 sie miesci spokojnie

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 26 lip 2012, 23:32

jonnybravo pisze:po mieście 16.

jeśli FIS pokazuje spalanie 16/100 podczas jazdy na benzynie

to jeśli potem jeździsz na lpg to tak samo FIS powinien pokazywać

więc powinien ci spalić jakieś 17l lpg


mi np zawsze FIS pokazywał +/- 12l/100km średnie i teraz jak mam dobrze skalibrowany to pokazuje tyle samo właśnie i pali mi 14l lpg

a jak miałem nie skalibrowany gaz dobrze to FIS pokazywał 17l/100km i chochlował 18l lpg
_________________________________ Audi Quattro______________________________

jonnybravo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 maja 2012, 12:03
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: jonnybravo » 27 lip 2012, 10:16

koledzy w takim razie powiedzcie co mam zrobić bo fis pokazuje mi spalanie większe na gazie czasy wtrysków są trochę większe w SPAM do benzyny wczoraj tankowałem i 17,7l miasto, zastanawiam się czy nie przyczepić się do cewki. odmę czyściłem, nie wiem czy ezektor ma jakiś wpływ na spalanie ale był wymieniany 1,5 roku temu. kable świece wymienione. mapa gazu jest obniżona o 15% w SPAM do mapy paliwa. chodzi płynnie i niema "zawachania" podczas przyciskania gazu. wczoraj mnie zaskoczył gdy jechałem na klimie na skrzyżowaniu załączyła się wiskoza i samochód od dołu nie ciągną jak powinien. inny gazownik powiedział że dysze są za mało rozwiercone i stąd trzeba obniżać mapę gazu. jestem w kropce. i jak widać każdy ma teorię gorzej z rozwiązywaniem problemu :) chyba czas na program usterka :) hehe

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 28 lip 2012, 09:12

jonnybravo pisze:koledzy w takim razie powiedzcie co mam zrobić bo fis pokazuje mi spalanie większe na gazie czasy wtrysków są trochę większe w SPAM do benzyny wczoraj tankowałem i 17,7l miasto, zastanawiam się czy nie przyczepić się do cewki. odmę czyściłem, nie wiem czy ezektor ma jakiś wpływ na spalanie ale był wymieniany 1,5 roku temu. kable świece wymienione. mapa gazu jest obniżona o 15% w SPAM do mapy paliwa. chodzi płynnie i niema "zawachania" podczas przyciskania gazu. wczoraj mnie zaskoczył gdy jechałem na klimie na skrzyżowaniu załączyła się wiskoza i samochód od dołu nie ciągną jak powinien. inny gazownik powiedział że dysze są za mało rozwiercone i stąd trzeba obniżać mapę gazu. jestem w kropce. i jak widać każdy ma teorię gorzej z rozwiązywaniem problemu :) chyba czas na program usterka :) hehe

jak dysze za małe to niech Ci walnie mapę lpg ponad mapę benzyny i powinno latać masz za ubogą mieszankę i dlatego tyle ciągnie ci gazu i mapę trzeba podnieść a nie obniżyć tzn mnożnik mapa ma się wyrysować sama... szczerze to gazownik jakiś konkretny pecyniarz !

nie bawiłbym się w ustawianie tych korekt bo mój mechanik mówił że to się robi w ostateczności jak nie da rady mnożnikiem skalibrować.

niech jedzie z tobą w drogę i podczas jazdy ustawi tak mnożnik żeby samochód miał moc toć to jest prawie 170KM to powinno iść jak rakieta i niech spróbuje bez zabawy w ustawianie korekt.

moje zdanie jest takie ze żajebiście uboga mieszanka dlatego tyle pije lpg miałem to samo.

Mam wtryski valteki i do zdrowej jazdy są trochę pecyniaste no ale dają rade jak na moje jeżdżenie i tak samo mam podkręcone że mapa lpg rysuję się ponad mapę benzyny i spalanie jest o 2l lpg więcej niż benzyny a fis pokazuje tak jakbym na benzynie jeździł czyli w moim przypadku 12,6l/100km
_________________________________ Audi Quattro______________________________

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 28 lip 2012, 20:09

xpbit pisze:moje zdanie jest takie ze żajebiście uboga mieszanka dlatego tyle pije lpg miałem to samo.
Uboga racze raczej nie jest skoro tyle pali.
Niech gazownik ustawi mając podgląd w vagu na korekty paliwowe.

Awatar użytkownika
xpbit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2009, 09:41
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rybno k/Działdowa

Post autor: xpbit » 29 lip 2012, 08:20

grzemo pisze:
xpbit pisze:moje zdanie jest takie ze żajebiście uboga mieszanka dlatego tyle pije lpg miałem to samo.
Uboga racze raczej nie jest skoro tyle pali.
Niech gazownik ustawi mając podgląd w vagu na korekty paliwowe.

ale to właśnie działa na takiej głupiej zasadzie ! wiem na własnym przykładzie gazownik partacz wielki fachowiec myślał że jak mi ustawi małą mapę że będzie poniżej mapy benzyny to 2,8 będzie mi mało palić i będę zadowolony. Niestety to nie jest kosiarka z opla astry.

Pojechałem więc do mojego dobrego mechanika który nie ma żadnych uprawnień ani nic ale się oczytał i sam na błędach gazował tylko własne samochody. Dość spore silniki i V6tki też i po tym jak jeździliśmy samochodem stwierdził że mam przy małe dysze jakby (ale mi się wydaje że pewnie wtryskiwacze nie ogarniają) no i podkręcił mi mapę o sporo do góry że rysowała się ponad mapę benzyny czyli na głupi rozum by musiał palić jeszcze więcej a tu ooo zdziwienie ostra zdrowa jazda 14l lpg na 100km różnica między kalibracja gazownika fachowca a mojego mechanika nie do opisania.

no i czytałem już inny temat na forum że jeśli podczas jazdy na benzynie fis pokazywał średnie spalanie 12l to przy jeździe na lpg też ma pokazywać 12l

jak pokazuje więcej niż jak się jeździło na benzynie : mieszanka za uboga
jak pokazuje mniej niż jak jeździło się na benzynie : mieszanka za bogata


Pozdrawiam <rotfl>
_________________________________ Audi Quattro______________________________

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 30 lip 2012, 20:44

witam kolegów.. tak czytam i czytam o tym spalaniu LPG i się zastanawiam czy u mnie wsio ok. jedni piszą że im poniżej 10 na trasie pali inni że duuuużo więcej. to może i ja zadam pytanie jak to wygląda u mnie, czy jest dobrze czy źle? U mnie to wygląda tak: stag 300+, reduktor nie pamiętam ale chyb lovato (jakiś mocny), wtryski hana zielone, co do wtrysków to gazownik mi powiedział że nie ma sensu przepłacać za czerwone bo zielone spokojnie wystarczą. i teraz spalanie miasto lub krótka trasa + miasto to około 13,5 jak zaczne trochę wciskać to może byc i 16, trasa dłuższa przy spokojnej jeździe tak do 120 to mi wychodzi około 10,8 jak jade 120-140 to około 11.5-12.5. nie mamk pełnego fisa więc sprawdzam spalanie tankując do pełna i potem dziele km przez ilość zatankowanego gazu. ja już kiedyś pisałem o swojej instalacji ale to było jak ją zakładałem

benny6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 28 sty 2012, 12:02
Lokalizacja: Lubuskie FSU

Post autor: benny6 » 30 lip 2012, 22:06

krzysiek-lex pisze:witam kolegów.. tak czytam i czytam o tym spalaniu LPG i się zastanawiam czy u mnie wsio ok. jedni piszą że im poniżej 10 na trasie pali inni że duuuużo więcej. to może i ja zadam pytanie jak to wygląda u mnie, czy jest dobrze czy źle? U mnie to wygląda tak: stag 300+, reduktor nie pamiętam ale chyb lovato (jakiś mocny), wtryski hana zielone, co do wtrysków to gazownik mi powiedział że nie ma sensu przepłacać za czerwone bo zielone spokojnie wystarczą. i teraz spalanie miasto lub krótka trasa + miasto to około 13,5 jak zaczne trochę wciskać to może byc i 16, trasa dłuższa przy spokojnej jeździe tak do 120 to mi wychodzi około 10,8 jak jade 120-140 to około 11.5-12.5. nie mamk pełnego fisa więc sprawdzam spalanie tankując do pełna i potem dziele km przez ilość zatankowanego gazu. ja już kiedyś pisałem o swojej instalacji ale to było jak ją zakładałem
raczej kolego wszystko masz ok moim zdaniem Ja u siebie mam instalację BRC i mi średnio pali średnio do 13lpg wokół domu. A na trasie go jeszcze nie sprawdzałem <mysli> i wydaje mi się to dobrym wynikiem jak na takie duże auto i silnik 2.4 v6 i do tego automat

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 30 lip 2012, 23:15

xpbit,
jonnybravo pisze:wczoraj tankowałem i 17,7l miasto
Jak na miasto Siedlce to myślę że jednak nie będzie ubogo tylko co możliwe że trochę jednak za wysokie spalanie, chyba że z ciężkim butem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga