Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Skrzpiąca tył wnętrza

Wnętrze
ODPOWIEDZ
Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

[Audi A6 C5] Skrzpiąca tył wnętrza

Post autor: Frącek » 19 lip 2012, 22:37

Witam!

Jak w temacie, w mojej A6 C5 strasznie skrzypi i trzeszczy coś z tylnej części auta. Osobiście podejrzewam roletę pionową (tą rozwijaną kratkę pomiędzy przedziałem pasażerskim, a bagażnikiem) ewentualnie tylną kanapę - sam do koĂąca nie wiem czy to jedno czy drugie, a może coś zupełnie innego. Jak złoże kanapę to trochę się te straszne dźwięki uciszają to znaczy nie piszczy tylko trzeszczy, gdy kanapa jest rozłożona normalnie to jazda po naszych drogach jest nie do zniesienia. Wszystkie miejsca połączeĂą elementów plastykowych w drzwiach i przy progach wysmarowałem silikonem w sprayu więc sądzę, że to nic z tych rzeczy.

Jeśli ktoś miał kiedyś podobny problem to proszę o info jak temu zaradzić bo taka jazda nie sprawia mi żadnej przyjemności :(

Pozdrawiam!

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 20 lip 2012, 21:14

Frącek, kolego w moim przypadku trzeszczała tapicerka klapy przyglądnij się czy wszystkie zaczepy są całe dla testu wyciągnij trójkąt i zdemontuj pokrywe trójkąta pozdrawiam.

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 20 lip 2012, 21:32

Dzięki za info, niestety to nie tylna klapa gdyż miałem problem z zamkiem i rozbierałem to i wszystkie zaczepy były, a w razie W miałem kupione zapasowe. Trójką to raczej to też nie jest gdyż dziś woziłem kumpla w bagażniku i twierdził, że to nie klapa ani nic w bagażniku tylko kanapa. Potwierdziliśmy to poprzez złożenie jej - piszczenie ustało. Co do trzeszczenia to na 90% w moim przypadku będą schowki w drzwiach gdyż przy delikatnym ruszaniu ich ręką trzeszczą mniej więcej na tą nutę jak podczas jazdy na nierównościach. Jutro zdemontuje wszystkie boczki i pokombinuje z modernizacją mocowania tych schowków i przy okazji je przesmaruje silikonem, a co do kanapy to muszę jakoś przesunąć zamek, albo czymś owinąć te kołki na których zatrzaskuje się oparcie.

Po całym zabiegu dam znać czy pomogło :)

Pozdrawiam!

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 20 lip 2012, 21:36

Frącek, czekamy na diagnoze ;)

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 20 lip 2012, 21:38

Dodam, że dla pewności klapę bagażnika tez sprawdzę :)

Awatar użytkownika
azes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:22
Lokalizacja: Antwerp

Post autor: azes » 20 lip 2012, 23:06

Mialem to samo,sprawdzalem wszystko,klape itd, az w koncu okazalo sie ze byly to bolce na ktorych zatrzaskuje sie zamek oparcia te u gory wykrecane. Najpierw popsikalem smarem pomoglo na chwile,potem okleilem tasma materialowa i cisza nastala, voila !

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 22 lip 2012, 15:19

azes, no i właśnie to mi teraz pozostało niestety twoje obie metody przetestowałem i nic to nie dało. Co do trzasków z tyłu to jednak mój Ziomek nie miał racji (chyba mu uszy padają), wczoraj sam przejechałem się w bagażniku i od razu było dla mnie jasne, że to klapa wali. Dziś ją wyciszyłem i wyregulowałem odboje i z klapą mam spokój. Niestety pozostaje problem z kanapą na którą nie potrafię znaleźć remedium.

Awatar użytkownika
azes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:22
Lokalizacja: Antwerp

Post autor: azes » 22 lip 2012, 16:31

A wez posadz kogos na tylnej kanapie i sie przejedz - jak ciszej,to cos z oparciem. Jak nie - niech pasazer poslucha.

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 23 lip 2012, 22:17

No i właśnie jak mam pasażera na tyle to cisza, a jak pusto z tyłu to lipa. Nie wiem tylko co to może być bo już smarowałem i podkładałem co i gdzie tylko się dało. dodam, ze mam skórę i to może ona gdzieś o coś trze i powoduje te piski i skrzypienie.

Awatar użytkownika
azes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:22
Lokalizacja: Antwerp

Post autor: azes » 24 lip 2012, 01:06

Mam pomysl - nagraj co tam piszczy. Mialem to co Ty,pomoglo dopiero solidne oklejenie tego bolca na ktorym blokuje sie zamek oparcia tasma materialowa tesa. Stawiam 80% ze to to samo,tyle ze trzeba to porzadnie okleic.

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 25 lip 2012, 19:57

Problem rozwiązany :)
Okazało się, że przyczyną skrzypienia była za słabo wykręcona śruba na której rygluje się oparcie. Coś w zamku tarło o łeb tej śruby i wydawało taki dźwięk. Delikatnie wykręciłem tę śrubę dokręciłem kontrą i po kłopocie, a w aucie idealna cisza :)

A tak z innej beczki wiecie może chłopaki jak dobrać się do regulacji oparcia lędźwi w fotelu kierowcy bo działa mi tylko regulacja góra dół, a wysuwanie i wsuwanie podparcia już nie chodzi. Dodam, że na module komfortu nie ma żadnych błędów.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
azes
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 177
Rejestracja: 20 sty 2012, 19:22
Lokalizacja: Antwerp

Post autor: azes » 25 lip 2012, 21:06

Frącek pisze:Problem rozwiązany
Okazało się, że przyczyną skrzypienia była za słabo wykręcona śruba na której rygluje się oparcie. Coś w zamku tarło o łeb tej śruby i wydawało taki dźwięk. Delikatnie wykręciłem tę śrubę dokręciłem kontrą i po kłopocie, a w aucie idealna cisza
przeciez mowilem ze to ten bolec piszczy :) spoko ze sie udalo,mnie tez to doprowadzalo do szalu <okok>

Frącek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 19 cze 2012, 22:46
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: Frącek » 27 lut 2013, 19:33

Tak trochę odświeżę temat skrzypienia.
Otóż po usunięciu prawie wszystkiego co hałasowało z tyłu został przód. Mam dwa typy pierwszy to słupki tam gdzie są mocowania pasów i wnętrza drzwi (obicie).

Moje pytanie brzmi jak rozebrać skutecznie i szybko te boczki i czy da się to zrobić tak by nie zdejmować górnej części boczku (bo to wiąże się z demontażem kawałka podsufitki) i jak skuteczni zniwelować te trzaski.

Drugie pytanie to czy są jakieś standardowe miejsca w drzwiach które trzeszczą i ewentualnie rady na usunięcie tych trzasków.

I takie pytanie poza tematem czy są jakieś sposoby na usunięcie luzów foteli przednich bo mam luźne (na szynach) i owe fotele dorzucają swoje 3 grosze do trzasków słupków/drzwi.

No i ostatnia sprawa jak demontuje się tylna kanapę w Avancie A6 C5 bo ta też nie jest najsztywniejsza.

Z góry dzięki i serdecznie pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga