Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Awaryjne otwarcie maski

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skype
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 18 lut 2011, 21:02
Lokalizacja: Katowice/Śląskie

[ A6 C5] Awaryjne otwarcie maski

Post autor: skype » 08 sty 2012, 00:46

Koledzy , ostatnio spotkała mnie nie miła niespodzianka ,otóż ojcu rozładował się w swoim wozie aku , i chciał pożyczyć z mojej audicy ,więc na szybko do garażu ,wyciągnąłem aku przełożyłem do jego auta ,a w audi zamknąłem drzwi z pilota przed wyjęciem aku ,maske zostawiłem otwarta,auto stało bez zadnego aku , dziś wchodze do garażu chce przełożyć znowu aku a tu dupa maska zamknięta (żona zamknęła a bo po co ma się kurzyć silnik) :/ eh no i jak tu dostać się do auta .Mechanicznie drutami itp nie ma szans otworzyć niczego nie uszkadzająć ,uszczelka przy szybie bardzo dobrze dolega i nie ma jak tam włożyć drutu do środka auta aby pociągnąć za klamkę.Z zewnątrz przy szybie też nie idzie pociągnąc za cyngiel zamka drzwi.Wkoncu doszedłem do wniosku ,że trzeba przedni grill z maski ściągnąc i dostać się do zamka klapy.

Aby ściągnąć grill potrzebny nam będzie cienki i długi płaski śrubokręt.

Pierwszą czynnością która musimy wykonać to zdjęcie chromowanej obwódki grilla. Z góry i dołu podważamy delikatnie (nóż śrubokręt płaski . Boki ramki (lewa i prawa strona) nie ruszamy ich puki góra i dół nam nie odskoczy troszeczke od grilla.Jeżeli udało nam się już odgiąć górę i dół pora teraz pociągnąc chromowaną ramkę w dół , powinna nam wyjśc bez problemu.


tutaj jest instrukcja demontażu ramki : a6-all-grill-shadow-line-by-the-rock-granul-vt24558.htm


Ramke chromowaną mamy zdjętą teraz musimy zdemontować resztę grilla :

Tutaj potzebujemy śrubokręt płaski cienki i mały , wsadzamy go w otwory po zaczepach chromowanej obwódki zgodnie z kierunkiem strzałek na zdjęciach i odciągamy do siebie .

Obrazek

Teraz grill odszedł nam górą i należy go pociągnąć do góry ,wyjdzie bez klopotów i oto mamy wyciągniety i cały grill .

Kolejny etap to odblokowanie zamka klapy . Rzecz jasna przez otwór po grillu zobaczymy zamek klapy ,tu troche trzeba się nagimnastykować śrubokrętem ale jak traficie to zajmie wam to dosłownie 10 sekund i maska otwarta.
Otóż musimy wyszperać śrubokrętem tą część zamka która jest widoczna na zdjęciu i pocisnąć ją w nasza lewą strone co spowoduje odskoczenie maski i nasz banan na twarzy :)Nie jest to prostę i potrzeba tu długiego śrubokrętu bo miejsca między maską a pasem jest malutko. Powodzenia

Obrazek

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 08 sty 2012, 03:34

Bez prądu można otworzyć drzwi kluczem.
No chyba, że wkładka w klamce umarła, albo klucze zostały w środku i nie ma zapasowych :)

Twoja instrukcja może być bardzo przydatna. <okok>

Niestety również dla złodziei <uoee> choć oni pewno i tak znają takie myki..
Ostatnio zmieniony 08 sty 2012, 12:55 przez mwx, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
skype
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 18 lut 2011, 21:02
Lokalizacja: Katowice/Śląskie

Post autor: skype » 08 sty 2012, 23:32

Chłopaki pominałem najważniejszą kwestię autko mam dobrze zabezpieczone przed włamem i między innymi wyjąłem kiedyś z wkładki bolec co wchodzi do mechanizmu zamka i złodziej sobie może łamakiem kręcić i kręcic auto tylko można otworzyć z pilota i niestety dla mnie to też utrudnienie w awaryjnych wypadkach ale zawsze jest drugi kpl kluczy w domu:)


MWX Masz rację złodziejowi może to pomóc ale oni na bank znają takie lub lepsze sposoby wchodzenia do naszych furek ,wkoĂącu te auta były już produkowane 15 lat temu



Nam użytkownikom może się to przydać dlatego zrobiłem instrukcje gdyby cuś , bo naszukałem się po tym forum jak otworzyć maskę z zewnątrz i była instrukcja ze zrzuceniem przedniego zderzaka i dolnej osłony no to podziękowałem i zacząłem sam grzebać .Myslę że może się to kiedyś przydać jak przymarznie linka z maski bądz się urwie.

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 09 sty 2012, 02:34

Nie wątpię w dobre zamiary ani nie umniejszam w żadnym wypadku wartości merytorycznej Twojego opracowania.

Po prostu natchnęło mnie ono do zdublowania syrenki i przeniesienia układów dodatkowego alarmu w różne dziwne miejsca,
co niniejszym czynię :p

Artur24kk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:13
Lokalizacja: Gl/śląskie

Post autor: Artur24kk » 28 sty 2012, 09:46

hmm sposób dobry - ja miałem sytuacje że zaczep linki od zamka mi wyskoczył i tez nie było szans na otwarcie maski u mechaniora powiedzieli mi że 150 zł takie otwarcie ... podjechał kumpel zobaczyłem jak u niego to wygląda w A6 potem kawałek twardego drutu chwile wyginania i teraz mam taki wycior do otwierania ... wsadziłem sobie wyciorek przez grill 10 sek i otwarte ;)

Awatar użytkownika
hendel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 38
Rejestracja: 10 mar 2008, 10:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: hendel » 30 sty 2012, 12:34

Przecież samochód można również otworzyć wkładając kluczyk w klapie bagażnika, u mnie też jest uszkodzona wkładka w drzwiach, kiedyś programowałem kluczyk po wymianie baterii i robiłem to właśnie przez klapę bagażnika.

Awatar użytkownika
skype
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 18 lut 2011, 21:02
Lokalizacja: Katowice/Śląskie

Post autor: skype » 30 sty 2012, 16:31

A jak ci aku siądzie to też sobie otworzysz przez klape bagażnika ?:] - u mnie przypadek był jak doczytałeś wyżej ,że aku był odpięty a samochod zamkniety i maske żona zatrzasnęła.

Dawidwilki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 28 sty 2012, 19:34
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Dawidwilki » 03 lut 2012, 22:58

Koledzy dziś po pracy wyciągnąłem aku i zamknąłem klapę nie wiedząc że centralny mi zadziałał i zaryglował wszystkie drzwi. a jako że nie mam żadnego zamka w drzwiach musiałem pokombinować i jest prostszy sposób na dostanie się do naszego auta bez rozkręcania grila a wygląda on następująco :

1. Bierzemy śrubokręt podważając zatrzaski na śrubach od wycieraczek.
2. Kluczem nr 13 odkręcamy obie wycieraczki
3. Plastik ten pod szybą lekko przesuwamy w dół to znaczy w kierunku przodu auta
4. Podważamy go w tym miejscu gdzie mniej więcej znajduje się aku
5. Prosimy kogoś z małymi roczkami. ja tutaj poprosiłem Dziewczynę. aby włożyła rączkę tam gdy ja jej cały czas odginałem ten nawet elastyczny plastik po czym wzięła przewód o długości około 1 m który był okorowany z izolacji na jakieś 10 cm i przeplotła prze klemę. po czy zrobiła to samo z drogą klemą.
6. Podziękować tej 2 osobie
7. Okorować przewody i odpowiednio podpiąć do aku który kładziemy np na maskę i włączamy sobie z pilocika centralny
8. otwieramy klapę i plastik z powrotem wciskamy pod szybę
9. Przykręcić wycieraczki i gotowe :)


może się komuś to przyda cała operacje zajmuje jakieś 15 min przy sprawnych rękach i kluczu 13 oraz 2 metrach przewodu :)

P.S. sposobu z grilem nie mogłem zastosować bo mój przedni zderzak bym jakieś 2 cm od ściany w garażu.

Awatar użytkownika
PictBridge
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 117
Rejestracja: 08 sie 2010, 08:12
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Post autor: PictBridge » 05 lut 2012, 13:15

ja dostałem się do samochodu poprzez wyciągnięcie grilla, 10 min roboty tylko przy -30 zatrzask jeden poszedł ale to się poklei, długi śrubokręt płaski tylko potrzebny i wytrzymałe ręce na mróz :)

abkub1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2012, 02:25
Lokalizacja: Myszków

Post autor: abkub1 » 13 lip 2012, 23:51

Koledzy ja w zime tez miałem taki problem i nie wiedziałem czy linka się zerwała czy poprostu spadła z tego uchwytu co trzyma koĂącówke linki.
Jeśli ktoś jeszcze potrzebuje zobaczyć jak dostać sie do maski to obejrzyjcie mój filmik.
Nagrałem specjalnie dla tych co nie mogą sobie z tym poradzić.
I proszę mi tu nie krytykować że cegłą czy innym badziewiem nagrywałem bo to telefon był z aparatem 5MP także luksusów nie ma ale widać dokładnie co trzeba zrobić żeby otworzyć maske.
Mile widziane będą komentarze
Pozdrawiam zapaleĂąców A6 <okok>

Jak się nie ma co się lubi
to się lubi co się ma :-p
Oprócz czterech kółek AUDI mam tez dwa kółka o nazwie Yamaha yzf600r Thundercat

stefanmus

Padnięty akum.

Post autor: stefanmus » 27 lip 2012, 20:28

Witam . Mam Audi A6 C5 2.5 tdi .U mnie właśnie padł akumulator , wszystkie zamki zamknięte poza bagażnikiem . Wiem ,że mając drugi akumulator , można otworzyć autko , podłączając się do układu poprzez układ znajdujący się w schowku w bagażniku z prawej strony , tylko nie wiem do których styków się podłączyć . Jeśli ktoś wie to proszę o pomoc . Pozdrawiam .

MAQ
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 cze 2011, 14:24
Lokalizacja: Kujawy

Post autor: MAQ » 24 kwie 2013, 21:46

Skype wielki szacun <brawo> i dzięki , mi linka spadła ( wychaczyła sie ) prawdopodobnie podczas mycia kerszerem.
Aby nie spotkać wariatów na drodze

Pozdrawiam

Superski
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 09 kwie 2014, 12:13
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BAU 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Superski » 21 lip 2014, 09:51

Tu macie jak otworzyć maskę :]
SKIBA

Awatar użytkownika
lkcr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:57
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: lkcr » 12 sie 2014, 20:48

U mnie wypadła linka. Mam samochód po lifcie, z tego co kojarzę grill ten tez siedzi na zatrzaskach, ale nie jestem pewien.

Jest ktoś w stanie mi zobrazować w których miejscach szukać zatrzasku i jak się do tego zabrać - nie chcę nic połamać.
Fiat 126p
Peugeot 205
Suzuki Vitara 4x4
VW Golf IV 1.9 GTi
Fiat Brava
Audi A6 C5 Avant

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga