Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] A6 C5 Soft do skrzyni

Układ napędowy i skrzynie biegów
Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 10 lip 2012, 10:18

hmmm... a wiecie może jak jest z softem w poliftach w których jest skrzynia ze sportowym biegiem (S) ?

Zastanawiam się nad takim upgrade'm i nie wiem czy wystarczy wymienić lewarek i sterownik na taki od polifa czy może jakoś inaczej do tego podejść.


Snajperboss wspomniał o adaptacji. Z tego co wiem to robi się ją np. po wymianie oleju itp. Mi kiedyś w ASO tak "zresetowali" skrzynie i przyznam, że zaczęła o wiele lepiej chodzić! Wcześniej np. zmieniała biegi na bardzo niskich obrotach i słabo reagowała na wciśniecie gazu skutkujące redukcją na niższy bieg. Tak że polecam ;)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 10 lip 2012, 11:31

Piotruś pisze:Sorry ale nie chcę komentować ani angazować się w konfabulacje opisane na zupełnie innym forum.
Gdybym odczuwał chęć lub potrzebę zabrania głosu uczyniłbym to tam, gdzie "wisi" ów "pasjonujący" topik - a nie tutaj "na A6".

Co istotne - intencja, a przede wszystkim cel mojej wczorajszej "dygresji" były zupełnie inne.
Jak widac nie zostałem zrozumiany tak jakbym sobie tego życzył, więc trudno - nie będę ciągnął tematu.
Piotruś, powiedziałeś "a" to powiedz i "b" !!!

Przywaliłeś mi aluzją, że nie wiem wszystkiego to bądź łaskaw albo to "wszystko" wyłozyc, albo ... po co o tym piszesz ?

Nie musisz pisać tak tajemniczo o innym forum, obaj wiemy, że chodzi o AKP na którym się swego czasu ostro udzielałeś a teraz coś niechętny mu jesteś <luzik>

Piszesz, że nie zostałeś właściwie zrozumiany i dlatego się pogniewałes i nie będziesz ciągnął tematu. Czyli co ? dajesz mi do zrozumienia, że za mało inteligentny jestem aby Ciebie zrozumieć ???

Nie ma to jak dobre mniemanie o sobie <brawo>

No bo znowu jakaś aluzja <mysli>

Co do tematu tiptronika 5 biegowego to poczekajmy co napisze kolega po wykonanej obsłudze i jaką to adaptację mu zrobią <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Snajperboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 01 paź 2010, 13:15
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Snajperboss » 11 lip 2012, 10:58

Witam byłem dzis rano u Sopy i faktycznie do tiptronika 5hp19 Audi a6 c5 nie wgrywa sie aktualizacji oprogramowania i nie robi sie adaptacji. W błąd wprowadziła mnie Pani która przyjmowała zlecenie na recepcji warsztatu, dziwne bo podawałem jej nr vin samochodu. Za to robi sie jakieś nastawy podstawowe czy cos i to mi właśnie zrobili...

Awatar użytkownika
Zagór
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1236
Rejestracja: 03 mar 2011, 15:17
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Zagór » 11 lip 2012, 11:38

Snajperboss pisze:Witam byłem dzis rano u Sopy i faktycznie do tiptronika 5hp19 Audi a6 c5 nie wgrywa sie aktualizacji oprogramowania i nie robi sie adaptacji. W błąd wprowadziła mnie Pani która przyjmowała zlecenie na recepcji warsztatu, dziwne bo podawałem jej nr vin samochodu. Za to robi sie jakieś nastawy podstawowe czy cos i to mi właśnie zrobili...
I co i co, jakaś róznica w pracy skrzyni??

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 11 lip 2012, 11:48

Snajperboss, no i wszystko się wyjaśniło :)

Blade-Karol

Post autor: Blade-Karol » 12 lip 2012, 12:10

A wie ktoś coś w sprawie o którą ja się zapytałem kilka postów wcześniej?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 12 lip 2012, 15:32

Blade05 pisze:A wie ktoś coś w sprawie o którą ja się zapytałem kilka postów wcześniej?
Jezeli Twoja skrzynia (3 literowe oznaczenie) wystepowała przed i po lifcie to wymieniasz lewarek i zapewne sterownik (pod nogami pasażera) ( ewentualnie do swojego sterownika wgrywasz soft od właściwego - o ile się da) i powinno chodzić <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 12 lip 2012, 22:30

greg25, że temat jest techniczny to masz oczywiscie rację <okok>

Ale gdyby tak ściśle się trzymac "techniczności" to należało na pytanie załozyciela tematu odpisać, że " nie takich rzeczy się nie robi w skrzyni tiptronik 5 biegowy. To sa procedury dla tiptronika 6 biegowego". Takie cos (innymi słowami) nie raz napisałem !

Było to poddawane w wątpliwość. Najwięcej zamieszania wprowadził tu znany serwis umawiając kolegę na zrobienie tych 2 usług (tych których się nie robi) !
Nie będę przypominał kto i z jakich powodów bronił stanowiska serwisu, bo zamiast pouczenia dostanę pewnie bana za wycieczki :)
Zabierałem głos w temacie bo chciałem obronić kolegę przed poniesieniem kosztów za coś czego się nie robi, więc cel miałem, jakby to powiedzieć, szczytny :) .
Owszem powstało przy tym pewne OT.

A na temat OT:
1. Nie takie OT na tym forum bywały i nic się nie stało!
2. Nie ja zacząłem to OT :) .

Zacytowana przez Ciebie moja odpowiedź jest reakcją na zaczepkę i późniejsze "dowcipne" aluzje co do mojego poziomu inteligencji wykreowane przez mojego adwersarza. Reakcja z mojej strony była obroną.
Wg tego co widać sprawa sama się zakoĂączyła 2,5 doby temu, więc mnie osobiście nawet do głowy nie przyszło aby zgłąszać sprawę do Administracji z prośbą o interwencję. Czy ma to służyć podgrzewaniu emocji ?
Przepraszam kolegów, że ich naraziłem na czytanie owego OT. Patrząc obecnie z dystansu czasu i konsekwencji, już bym drugi raz tak nie postąpił. <milczek>

A z ciekawości niezmiernej chciałbym zadać pytanie (jak najbardziej superkonkretne ! :) ) założycielowi tematu. Jakbyś mógł zdradzić Kolego ile Cię kosztowała ta wizyta serwisowa ??? :) Bo domyslam się, że mimo tej pomyłki w umawianiu Ciebie to nie odbyło się to za free ? :)
Części samochodowe online - Motostacja pl

Snajperboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 01 paź 2010, 13:15
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Snajperboss » 13 lip 2012, 00:08

Nie nie odbyło sie za free za diagnostykę skrzyni i ustawienie wartości domyślnych skrzyni zapłaciłem 150zł. Gosciu grzebał 10 min komputerem w samochodzie, poźniej podpioł taki mały komputerek i pojechał na jazdę próbną nie było go z poł godziny. Po przyjeździe stwierdził że wszystko ok i tyle...

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga