Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Koledzy ! Oceńcie uszkodzenia !

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: labiss » 01 lip 2012, 17:11

Nadkole nie jest uszkodzone więc nie ma potrzeby go wymieniać.ÂŚlizg zderzaka też nie jest uszkodzony.Zderzak zakwalifikowali do wymiany.
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

igorw

Post autor: igorw » 01 lip 2012, 20:10

labiss, utrata wartości rynkowej pojazdu występuje w pojazdach 6-letnich i młodszych. Ponadto musi to być pierwsza naprawa blacharska pojazdu.

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2012, 00:05
Lokalizacja: Opole

Post autor: luk_OP_Q89 » 02 lip 2012, 00:48

igorw pisze:labiss, utrata wartości rynkowej pojazdu występuje w pojazdach 6-letnich i młodszych. Ponadto musi to być pierwsza naprawa blacharska pojazdu.
Jeżeli wcześniej samochód miał tylko przetarty np. błotnik przód prawy i zostało to wcześniej naprawione a później ktoś przeleciał cały bok lewy to po drugiej naprawie wartość rynkowa pojazdu ulega realnej zmianie.Podobnie ze wspomnianą granicą 6-ciu lat,nie ma żadnej podstawy prawnej precyzyjnie regulującej jakąkolwiek granice wieku.
Liczy się to co potrafi wskazać(np.utrata wartości) podpierając się konkretnymi argumentami w swojej opinii rzeczoznawca i czy potrafi później obronić to w sądzie w sporze z ubezpieczycielem.To są bardzo niejednoznaczne sprawy i potrafią się ciągnąc w nieskoĂączoność.

igorw

Post autor: igorw » 02 lip 2012, 09:25

luk_OP_Q89, reguluje to instrukcja rzeczoznawców. 6 lat i pierwsza naprawa.

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2012, 00:05
Lokalizacja: Opole

Post autor: luk_OP_Q89 » 03 lip 2012, 13:37

igorw pisze:luk_OP_Q89, reguluje to instrukcja rzeczoznawców. 6 lat i pierwsza naprawa.
Tak to prawda,brawo za refleks :] (jakiś czas temu przesunięto granice wieku do 6ciu z 4 czy 5ciu).
Nie zamyka to całkowicie drogi roszczeĂą ale na pewno utrudnia.Z doświadczenia wiem że nawet w przypadku młodszych aut uzyskanie odszkodowania z tyt.utraty wartości najczęściej koĂączy się w sądzie z różnym skutkiem.

igorw

Post autor: igorw » 03 lip 2012, 17:22

luk_OP_Q89, dzięki ale ta zmiana była 4 czy 5 lat temu ;p

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 26 cze 2012, 00:05
Lokalizacja: Opole

Post autor: luk_OP_Q89 » 06 lip 2012, 00:10

Tak prawda czas leci,osobiście nie muszę szarpać się po sądach o utratę wartości,jakoś zawsze udaje mi się znaleźć wspólny język z ubezpieczycielem i nie mam sfrustrowanych czy stratnych klientów.Może i lepiej że przegapiłem ;)

labiss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 165
Rejestracja: 10 cze 2010, 21:25
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: labiss » 18 lip 2012, 19:17

Samochód będzie naprawiony bezgotówkowo w prywatnym warsztacie u mnie w mieście.Kosztorys na części (11 tys. zł) + koszty robocizny zostały zaakceptowane przez ubezpieczalnię.Za tydzieĂą oddaję auto ,odezwę się po naprawie jeśli to kogoś interesuje. <lol>
http://www.audiklub.org/forum/viewtopic ... 58&start=0

FUll fotostory z wymiany rozrządu !

BartG60
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 272
Rejestracja: 20 lis 2008, 21:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BartG60 » 18 lip 2012, 22:25

labiss pisze:Samochód będzie naprawiony bezgotówkowo w prywatnym warsztacie u mnie w mieście.Kosztorys na części (11 tys. zł) + koszty robocizny zostały zaakceptowane przez ubezpieczalnię.Za tydzieĂą oddaję auto ,odezwę się po naprawie jeśli to kogoś interesuje. <lol>
no jasne że interesuje. <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga