Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Siedzenia z pamięcią - ochrona komponentu aktywna

Elektryka
fobos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:22
Lokalizacja: Mazury

Siedzenia z pamięcią - ochrona komponentu aktywna

Post autor: fobos » 24 cze 2012, 16:47

Witam
Postanowiłem zmienić tapicerkę w swoim aucie na nowszą . Zainstalowałem między innymi przednie fotele z pamięcią ustawenia.
Wykonałem niezbędne połączenia między sterownikami i wszystko wydaje się OK. Sterowniki są "wdziane" przez VCDS ale niestety przy odczycie pojawia się komunikat o tym , żę ochrona komponentu jest aktywna.
Moje pytanie do znawców tematu jest następujące :
-czy mozliwa jest dezaktywacja tej ochrony w "warunkach domowych" , czy też konieczna jest wizyta w ASO .
Pozdrawiam i czekam na wskazówki
Ostatnio zmieniony 25 cze 2012, 10:45 przez fobos, łącznie zmieniany 1 raz.

tomekkkkk22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 94
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:44
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: tomekkkkk22 » 24 cze 2012, 22:26

Z tego co wiem to tylko w aso, swego czasu slyszalem ze jest jakis magik ktory to potrafi zrobic ale jak to mowia nie oplaca sie skorka za wyprawke, sam w domowych warunkach tego nie zrobisz wiec tylko aso
najlepszy i najwiękrzy forum na Audi A6 --? https://a6klub.pl

Hohe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 25 kwie 2009, 22:18
Lokalizacja: Killaloe

Post autor: Hohe » 25 cze 2012, 10:42

Popraw temat Fobos, bo zrzuca z krzesła.

fobos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:22
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fobos » 25 cze 2012, 10:46

Hohe pisze:Popraw temat Fobos, bo zrzuca z krzesła.
do rzeczy , do rzeczy a nie pierdoły

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 25 cze 2012, 11:13

fobos, nie popędzaj ludzi... Hohe dobrze Ci podpowiedział...

Chcesz szybko, to zadzwoĂą sobie do ASO i niech Ci zdejmą ochronę... zapłacisz i będziesz miał od ręki... poza tym... tomekkkkk22 wyczerpał temat <okok>

Hohe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 151
Rejestracja: 25 kwie 2009, 22:18
Lokalizacja: Killaloe

Post autor: Hohe » 25 cze 2012, 11:19

0x4B25A pisze:fobos, nie popędzaj ludzi... Hohe dobrze Ci podpowiedział...
Ja tak tylko dla wyjaśnienia dodam, że głównie chodziło mi o słowo "ohrona", które pierwotnie było w temacie.
Ale koniec, już nie przeszkadzam. :)

fobos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:22
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fobos » 25 cze 2012, 11:33

Hohe pisze:
0x4B25A pisze:fobos, nie popędzaj ludzi... Hohe dobrze Ci podpowiedział...
Ja tak tylko dla wyjaśnienia dodam, że głównie chodziło mi o słowo "ohrona", które pierwotnie było w temacie.
Ale koniec, już nie przeszkadzam. :)
Słusznie ale gdybyś czytał dalej w treści to pewnie "wydedukowałbyś , że to zwykła literówka i nie oto w tym wszystkim chodzi. Masz rację ,że mowa ojców naszych jest największą świętością " ale to tylko my potrafimy wyolbrzymić głupstwo i wziąć się " za mordy " tracąc główny wątek.
Z drugiej strony czasami lepiej jest milczeć i wydawać się głupcem niż coś palnąć i rozwiać wszelki wątpliwości.

Awatar użytkownika
FOSS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 99
Rejestracja: 29 kwie 2009, 09:50
Lokalizacja: pl-WPR/de-GOA
Kontakt:

Post autor: FOSS » 25 cze 2012, 11:36

Tak jak napisał tomekkkkk22... ochrona komponentu = wizyta w ASO
wiele sterowników w nowszych autach tj. A6 C6 jest dopisana do konkretnego nr VIN... włożenie tego do auta z innym VIN bardzo często powoduje uruchomienie CP.
Zdjęcie CP robi tylko ASO bo do tego potrzeba VAS'a i połączenia on-line z serwerem producenta czego zwykły warsztat u przysłowiowego Pana Kazia na pewno nie posiada.

Co więcej... zanim pojedziesz do ASO na zdjęcie CP upewnij się do do legalności pochodzenia rzeczy które włożyłeś do auta... jeżeli w ASO przy zdejmowaniu CP okaże się że graty pochodzą z auta kradzionego to czeka Cię mało wesoła rozmowa z Policją <mysli>
jeżeli w ASO będą dla Ciebie mało wyrozumiali to może się też okazać że autem swoim do czasu wyjaśnienia sprawy z ASO nie wyjedziesz <uoee>

fobos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:22
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fobos » 25 cze 2012, 11:38

FOSS pisze:Tak jak napisał tomekkkkk22... ochrona komponentu = wizyta w ASO
wiele sterowników w nowszych autach tj. A6 C6 jest dopisana do konkretnego nr VIN... włożenie tego do auta z innym VIN bardzo często powoduje uruchomienie CP.
Zdjęcie CP robi tylko ASO bo do tego potrzeba VAS'a i połączenia on-line z serwerem producenta czego zwykły warsztat u przysłowiowego Pana Kazia na pewno nie posiada.

Co więcej... zanim pojedziesz do ASO na zdjęcie CP upewnij się do do legalności pochodzenia rzeczy które włożyłeś do auta... jeżeli w ASO przy zdejmowaniu CP okaże się że graty pochodzą z auta kradzionego to czeka Cię mało wesoła rozmowa z Policją <mysli>
jeżeli w ASO będą dla Ciebie mało wyrozumiali to może się też okazać że autem swoim do czasu wyjaśnienia sprawy z ASO nie wyjedziesz <uoee>
Dziękuję za odpowiedź , to jest merytoryczne podejście do tematu.
Pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 25 cze 2012, 17:46

Przemcio, do tego jeszcze nowe boczki drzwi... bo tam masz panel z przyciskami...

fobos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:22
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fobos » 25 cze 2012, 20:41

Przemcio pisze:fobos, Masz może fotki jak wyglądają krzesła z pamięcią sterownik i kabelki, jak to wszystko do kupy złożyć itd?

Sam chciałem zaszaleć bo używam auto razem z żoną a pamięć foteli by sie przydała
Nie ma najmniejszego problemu , chętnie opiszę co musiałem zrobić , mam też kilka fotek i zrobię jeszcze.
Jest to bardzo łatwe to wykonania ( oprócz wspomnianej ochrony komponentu ale tu też cos mi obiecali "przyjaciele moskale ") . Pewne zamieszanie wprowadziło mi to , że auto to 2004 rok produkcji a tapicerka z 2007-go i róznia się kolorami przewodów tych w fotelach . Jutro jak znajdę chwilę czasu to opiszę wszystko dokładnie - dziś tylko zgrubnie.
Dotychczasowe "okablowanie" foteli realizowało jedynie przestawianie elektryczne bez pamięci więc montując fotele z pamięcią położenia musiałem dodatkowo połączyć sterownik fotela z szyną danych H i L ( prawie jak PROFIBUS :) ) jutro dokładnie podam nr złącz , ich umiejscowienie i kolory przewodów. Korzystałem ze schematów elektrycznych programu ELSAWIN. Jest jeszcze konieczne połączenie miedzy sterownikiem w drzwiach a sterownikiem w fotelu.
Oczywiście boczki z przyciskami są niezbędne.
Przepraszam jesli opis jest chaotyczny ale to z braku czasu jutro sie poprawię , za nomenklaturę i nazewnictwo zresztą też , mój konik to automatyka a do zajęcia sie tym zagadnieniem zmusił mnie mój syn.
Pozdrawiam

fobos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:22
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fobos » 26 cze 2012, 19:47

Przemcio pisze:fobos, Dziekuje za zainteresownie ;) fotki naturalnie można tu na forum wrzucić i zrobić fotostory ale prosiłbym również na gemek105@gmail.com zdjęcia wraz z opisem

Mógłbym znać cene tego upgradu? oczywiście tapicery nie mam zamiaru wymieniać tylko ewentualnie same silniczki

Pozdrawiam
Witam ponownie
Dziś zrobiłem trochę więcej zdjęć i opisów do nich. Nie wiem na ile będzie to czytelne ... ale spróbujemy.
Znowu się okazuje , że najtrudniej opisać to co i jak się zrobiło. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na życzenie zdjęcia w wyższej rozdzielczości.
Pozdrawiam

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 09 wrz 2012, 22:35

A co z lusterkami? Nie wywala Ci błędu że nie widzi położenia potencjometrów w lusterkach?
Czy seryjne moduły w drzwiach obsłużyły pamięci?

fobos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 20 maja 2012, 15:22
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fobos » 11 wrz 2012, 06:42

Witam
Z lusterkami nie wystąpił żaden problem ... poza tym wymieniłem na lusterka 15 PIN'owe ( fotochrom + doświetlenie LED)
i też nie ma żadnych z tym kłopotów. Oczywiscie konieczne było zdjęcie ochrony komponentu sterowników w siedzeniach.

PS. Innym problemem był uszkodzony wzmacniacz BOSE AMP6000 MOST C6. "Przerylem" go dokładnie i mam troche wiedzy na temat jego konstrukcji. Gdyby ktoś potrzebował jakiejś pomocy to chetnie podziele sie tym co już wiem.

Domel48
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 429
Rejestracja: 25 maja 2012, 06:46
Imię: Dominik
Moje auto: A7 4K
Rocznik: 2015
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Domel48 » 11 wrz 2012, 22:45

Gdzie sciagales ochrone komponentu?Jesli w ASO to robia z tym jakis problem i ile to trwa?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga