Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AVF 1.9 131 KM] Komputer i spalanie.

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

[ AVF 1.9 131 KM] Komputer i spalanie.

Post autor: Mario1976c5 » 01 cze 2012, 14:37

Witam,jako że mój fis pokazywał spalanie koło 14 litrów po mieście udałem się do mechanika,mechanik(zresztą bardzo dobry)podpioł vaga i powiedział że dwie najważniejsze rzeczy są ok coś tam z wałkiem i jeszcze coś innego są bardzo dobrze wyregulowane i że to może fis oszukuje zalecił zatankować do pełna i przejechać z 200 km w ruchu w miarę mieszanym i potem znów dolać do pełna bo jak słusznie stwierdził po co od razu rozgrzebywać silnik.Jedynie co było nie tak i wyszło na vagu to jakieś wartości na poszczególnych pompowtryskach a ktore norma audi dopuszcza do 2,5 a zazwyczaj oscylują koło 0,5 u mnie natomiast każdy inny od 0,5 przez 2,7 a nawet jeden był na minusie,narazie mam zlitrażować auto i zobaczyć co i jak.Pytanie bżmi orientuje się ktoś co to są za wartości i jaka może być przyczyna takich rozbieżności?

Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mario1976c5 » 01 cze 2012, 18:38

zibi06 pisze:
Mario1976c5 pisze: u mnie natomiast każdy inny od 0,5 przez 2,7
Mario1976c5, zakładam (zapewne tak było) że mechanik logował 013 statyczny => są to korekcje PD-ków. Nie chcę cię martwić ale korekcja rzędu 2,7 dobrze nie wróżą.
Mario1976c5 pisze:ktore norma audi dopuszcza do 2,5

Zgadza się (VCDS nawet pokazuje -2,8 do +2,8) ale bez komentarza..
Mechanik logował kanał 001(m innymi dawka biegu jałowego) i 023 statyczny (BIP-y) ?
Mario1976c5 pisze:dwie najważniejsze rzeczy są ok
"Coś tam z wałkiem" rozumiem synchronizacja wałka względem wału (log 004 stat) ?
Mario1976c5 pisze:jeszcze coś innego są bardzo dobrze wyregulowane
<mysli> Nie wiem co masz na myśli ? (o czym mówił mechanik)
Mario1976c5 pisze:jako że mój fis pokazywał spalanie koło 14 litrów po mieście
Mario1976c5, chwilowe czy średnie ? Nie wiem jak długo korzystasz z usług tego silnika ale dużo też zależy od "stylu jazdy" , przejechanych odcinków (np od świateł do świateł) itd.. Jednakże z mojego doświadczenia (gdzie dodatkowo mam 4X4) na odcinku 12 km ( w 50 % korek i w zasadzie 1/2 bieg)takiego spalania nie udało mi się osiągnąć.
Mario1976c5 pisze:zatankować do pełna i przejechać z 200 km w ruchu w miarę mieszanym i potem znów dolać do pełna bo jak słusznie stwierdził po co od razu rozgrzebywać silnik.

Najlepsze rozwiązanie..
Możesz mi wytłumaczyć o co w tym chodzi i co nawala?,bo szczerze powiedziawszy jestem laikiem w tym tema cie to muj pierwszy diesel ma przejechane 240000 tys km i mam go ode 2 tygodni.Czyli co zaczyna nawalać i czego się można spodziewać że niedługo siądzie?

Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mario1976c5 » 02 cze 2012, 06:42

zibi06 pisze:
Mario1976c5 pisze: Możesz mi wytłumaczyć o co w tym chodzi i co nawala?
Mario1976c5, wybacz ale z mojej strony są to tylko dywagacje na podstawie Twoich wybiórczych informacji. Założyłem że info które napisałeś dotyczy wartości korekcji pompowtryskiwaczy. Wartość korekcji rzędu 2,5 ("jak powiedział mechanik") i 2,7 które odczytał, nie są wartościami normalnym. Wskazuje ona na jakąś tam nieprawidłowość ale nie wskazuje dokładnie jej przyczyny (których może być wiele). Dlatego jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji via net najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie na forum linków z logami. W Twoim przypadku:
1. Statyczne 000,001,003,004,007,011,013,018,023
2. Podstawowe (BS-y)000, 003, 011
Jak i gdzie wstawić => allhowto-diagnostyka-vag-jak-sie-powinn ... t30075.htm
Trudno mi powiedzieć jak będzie zapatrywał się na to Twój mechanik (zrobienie, zapisanie logów). Możesz skorzystać z pomocy klubowiczów będących na tym forum ( mieszkających w Twoim rejonie). Inna opcja =>Na ÂŚląsku działa Audi Klub ÂŚląsk i dosyć często były (są ?) organizowane spoty VAG.
Bez logów będą to tylko dywagacje na podstawie Twoich (może subiektywnych) informacji które zapewne powodują u Ciebie zaniepokojenie.
Mario1976c5 pisze:bo szczerze powiedziawszy jestem laikiem w tym tema cie to muj pierwszy diesel
Mario1976c5 pisze: i mam go ode 2 tygodni.

Dlatego Twoje "odczucia" odnośnie spalania mogą być w pewnym stopniu subiektywne. Dieslem TDI jeździ się trochę inaczej niż benzyną.
Odnośnie spalania => zrób tak jak radzi mechanik..
Ok,dzięki :)

Awatar użytkownika
neever
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 84
Rejestracja: 04 lut 2012, 04:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: neever » 02 cze 2012, 11:13

Jak ci vag pokazuje takie wartości dla pompowtrysków (ponad 2.5) to oznacza że w niedługim czasie pompo do wymiany lub regeneracji. Częsta bolączka tych silników.

ÂŻółta kontrolka na zegarach ci się czasami nie zapala czasami? (Ta sama co zapala się jak wyłączysz ASR/kontrole trakcji)

Co do spalania na kompie to nie jest wiarygodne. FIS pokazuje chwilowe spalanie więc jak dodasz gazu pokaże 20, puścisz gaz pokaże 0 więc sam sobie odpowiedz czy to jest wiarygodne. To jest normalne i tym nie ma co się przejmować.


Lepiej sprawdz dobrze pompo bo to są drooogie rzeczy... 500 regeneracja 1 sztuki a nowka kolo 1 tys zł. Używek nie radziłbym zakładać bo to i tak nie wiesz ile ci to pochodzi. Może 100 tys a może 1 tys i bedzie to samo.

Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mario1976c5 » 02 cze 2012, 11:33

ÂŻółta kontrolka na zegarach ci się czasami nie zapala czasami? (Ta sama co zapala się jak wyłączysz ASR/kontrole trakcji)
Narazie nic nie świeci,u mnie jest esp.

[ Dodano: 2012-06-02, 11:36 ]
Co do spalania na kompie to nie jest wiarygodne. FIS pokazuje chwilowe spalanie więc jak dodasz gazu pokaże 20, puścisz gaz pokaże 0 więc sam sobie odpowiedz czy to jest wiarygodne. To jest normalne i tym nie ma co się przejmować.





Momentowe pokazuje tak jak mówisz ale średnie pokazuje 14 litrów.

Awatar użytkownika
Mario1976c5
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2012, 23:37
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mario1976c5 » 02 cze 2012, 12:50

Mario1976c5 pisze:ale średnie pokazuje 14 litrów.
Mario1976c5, faktycznie średnie spalanie jest b.duże ale via net naprawdę bez logów jest trudno cokolwiek pomóc. W logach widać jaka jest dawka na biegu jałowym, temperatura silnika, jak zachowuje się turbo, egr, przepływomierz, jakieś anomalia w układzie dolotowym, korekcje i BIP-y PD-ków. W Twoim przypadku przydałyby się również logi dynamiczne. Na forum możliwe że uzyskasz podpowiedzi które ewentualnie możesz skonfrontować z diagnozą mechanika. W innym przypadku pozostaje tylko wiara w jego fachowość. Uwierz że to bardzo ważne ponieważ via net i tak swojej niuni nie naprawisz (jeżeli nie chcesz lub nie czujesz się na siłach aby dłubać sam). Inna "fachowość" może powodować wymiany które nic nie dały i potrzebne będą następne (powodujące zawirowania tylko w Twojej kieszeni)[/quote]






Dzięki, postaram się zrobić logi i wrzucę forum może ktoś pomoże :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga