Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Wskaźnik paliwa

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

[ A6 C5] Wskaźnik paliwa

Post autor: Levuss » 29 cze 2011, 12:46

Mam problem z autem. Zauważyłem, że ostatnio bardzo szybko opada wskaźnik paliwa. Po przejechaniu ok 50km wygląda tak jakbym przejechał 100km. Co lepsze kiedy zostawię auto na postoju i sobie chodzi wtedy wskaźnik poziomu paliwa się podnosi. Czasami do stanu po rozruchu a czasami dosłownie ok 1-2mm. Kiedy wskaźnik poziomu paliwa na postoju się podnosi to samo dzieje się z zasięgiem. Ostatnio byłem na weselu. Wyjeżdżam spod domu zasięg wg. komputera to 280km. Po chili jazdy komputer pokazywał 250km. Kiedy auto stało i chodziło zasięg wzrósł do 280km a wskazówka znowu lekko poszła w górę. Co się dzieje?. To nie jest normalne zjawisko.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 30 cze 2011, 18:14


Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 05 maja 2012, 09:47

Czytałem ten wątek przed założeniem swojego. Czy to podobnie wygląda w C5?. Wczoraj autem zrobiłem 130km. Wyjeżdżałem miałem pół baku paliwa bo dzieĂą wcześniej wlałem 30 litrów. Przy połowie baku komputer pokazywał zasięg 250km. Po przejechaniu ok 20km, wskaźnik opadł o jakieś 6mm (i cały czas opadał) a zasięg wzrósł z 250km do 300km <szok> . Na trasie miałem spalanie przy prędkości 90-100km 6,7 litra a jak wracałem to jechałem szybciej bo miejscami 130km. Spalanie kształtowało się na poziomie 7.1 litra. Wjeżdżam po trasie do domu a wskaźnik prawie na rezerwie leży :| a zasięg komputera po przejechaniu 130km to 200km. Coś jest nie tak.


Panowie czy jest mi ktoś w stanie coś doradzić?. Sprawdzałem pływak, ale bez pomiaru rezystencji i raczej jest ok bo ruszałem nim płynnie góra, dół i wskaźnik pokazywał te ruchy dokładnie. Wczoraj zalałem 20 litrów miałem połowę baku zrobiłem maks 100km a mam już 1,4 baku. Wskaźnik w szaleĂączym tempie opada a jak stoję w miejscu do wędruje w górę. Co może być przyczyną?. Może zimne luty w zegarach?. Wiem, że za wskaźnikiem paliwa jest uzwojenie i może ono pada?. Czy ktoś wie jak zmierzyć sposobem torowców poziom paliwa w baku 2.5 Tdi za pomocą miarki?.


Czy ktoś mi coś doradzi w tym temacie?. Jeśli macie połowę baku to FIS jaki zasięg Wam pokazuje?. U mnie jest to 200-220km.
Jakiś czas temu zapaliła mi się rezerwa więc podjechałem zatankować autko. Wlałem 25 litrów wskaźnik pokazywał leciutko ponad połowę. Dzisiaj znowu żebrak się zaświecił zalałem 10 litrów a wskaźnik wskoczył na połowę. Uszkodzony musi być jakiś czujnik tylko jaki?.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

lgorek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 23 lis 2010, 19:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: lgorek » 06 maja 2012, 13:36

Mam też podobny problem tylko u mnie jest tak że. Gdy wleje cały bak wszystko jest ok problem pojawia się gdy dojdzie wskazówka do połowy baku i jak spada niżej. Wtedy pokazuje dziwnie ile jeszcze można zrobić. Raz pokazuje 220km a za chwile gdy dodam troche wiecej gazu 150km, gdy spada poniżej wartości np 100km to już cuda się zaczynają.

W tygodniu musze zobaczyc na ten czujnik poziomu paliwa.

A tak to u mnie wyglada jak jest mniej paliwa. I rezerwa raz się zaświeci a raz nie i tak naprawdę nie wiem ile jest jeszcze w baku.

Filmik bo coś nie chce go wrzytać



[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 12:27 przez lgorek, łącznie zmieniany 3 razy.

korgowiec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2012, 17:37
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: korgowiec » 06 maja 2012, 21:14

Witam wsztystkich, może ktoś miał już taki przypadek jak ja w Audi A6 1.9 TDI C5, w momencie jak przekręcam kluczyk w stacyjce , zapalaja się kontroli to tylna wycieraczka wykonuje samoczynnie jeden pełny ruch a potem jest już wszystko w porządku, powtarza się to za każdym włączeniem stacyjki.

Awatar użytkownika
Levuss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 440
Rejestracja: 02 mar 2008, 13:09
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Parczew
Kontakt:

Post autor: Levuss » 26 maja 2012, 15:59

Panowie sytuacja wygląda tak. Ostatnio jechałem w malutką trasę, ÂŁączny dystans w obydwie strony wynosił ok 120km. Zatankowałem 13 litrów, wskaźnik pokazywał prawie pół baku a zasięg wskazywał ok 260km. Ruszam z CPN. Po przejechaniu ok 10 km wskaźnik opadł ok 4mm, na pewno był to ruch, który dało się zauważyć. komputer pokazywał średnią z trasy 7.5 litra. Kiedy przyjechałem do domu praktycznie wskaźnik był nad rezerwą. Co śmieszniejsze kiedy jadę autem i komputer pokazuje mi zasięg powiedzmy 180km to jak się zatrzymam i auto popracuje ze3-4 minuty na jałowym to zasięg potrafi wzrosnąć nawet do 300km. Gdzie leży przyczyna?. Nie chce mi się wierzyć by auto paliło 13 litrów na setkę podczas trasy. Odpala ładnie, pracuje równiutko, jest dynamiczne, nie kopci.
Termostat--120zł
Wałki rozrządu--1500zł
Hydraulika--1200zł
W pełni sprawny V6 Tdi --bezcenny

AUDI WYDATKI DZIęKI TECHNICE

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga