Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

moje 2.5 tdi BAU długo wyszukiwane

Prezentacja w/w aut.
Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

moje 2.5 tdi BAU długo wyszukiwane

Post autor: Wyrwiząb » 20 maja 2012, 22:37

Cześć

Zacznę może od opisania tego przez co musiałem przejść szukając samochodu.

Decydując się na zakup A6 kierowałem się wyłącznie estetyką tegoż i funkcjonalnością. Kwota jaką dysponowałem to od 20000 do 50000, czyli oglądałem zarówno przedliftowe C5 (2.8 i 4.2), poliftowe (3.0 i 4.2) oraz diesel ale tylko BAU (kierując się niesamowitym opisem Piotrusia za co mu dziękuję). Pod uwagę brałem też C6, ale tylko w dieselu 3.0 i tutaj juz obojętne czy kombi czy sedan. ÂŻona bardzo naciskała na sedana, ale fakt że często na zawody jeżdżę z rowerami, w ziemie deski toteż jednak padło definitywnie na kombiaka. Auta szukałem ponad 8 miesięcy...

Widziałem około 40 sztuk C5 w różnych wersjach i może 5 C6. Na tyle samochodów może 5 nie miało cofniętego licznika. TYLKO jeden samochód autentycznie był bezwypadkowy, co potwierdził zaprzyjaźniony blacharz z którym jeździłem na ogłoszenia ale nie zdąrzyłem go kupić. Auta wyrozbijane były różnie (kolega który pracuje u jednego z ubezpieczycieli ma dostęp do zdjęć ze zgłoszonych kolizji), moje trafiło na dzika :) i na szczęście zniszczenia w konfrontacji z tym co widywałem to zwykła kosmetyka...
Na początku mojej drogi przez mękę odwiedzałem komisy, blacharz jak słyszał o kolejnej sztuce znalezionej w takim miejscu to nawet nie chciał ze mną jeździć. I miał rację, nawet ja potrafiłem wypatrzeć "drobne" bolączki. Rekordzistą jest 2.5 tdi bau które do teraz stoi na allegro za 28.900 i wystawia go pewien wiodący komis z południowej Polski. To auto będzie symbolem tego komisu. Po może miesiącu wymyśliłem, że auto przywiozę z niemcowni. Tam jednak za prawdziwe auto bezwypadkowe i prawdziwą igłę C5 trzeba dać na nasze 50000 i tutaj pojawił się zamet w mojej głowie. Jeżeli stać mnie na 50000, to czemu mam kupić C5 skoro moge mieć C6 igłę, bezwypadkową, od pierwszego właściciela, garażowaną i z przebiegiem 129000 i "oryginalną" książką serwisową <rotfl> z allegro. Więc tak, za 50000 NIE MA C6!! Jeździliśmy, miałem też możliwośc sprawdzenia po nr VIN historii... dramat.
Kolejny etap to handlarze. Tutaj to już kurw.. wolna amerykanka. Widziałem chyba wszystko. Próbowano posuwać mnie od tyłu opowiadając o bezwypadkowości, machając podrobionymi książkami, mamiąc opowieściami o starszej pani od której autko zostało nabyte. Rekordzistą było audi c5 2.5 tdi chyba z Radomia. Miało być bezwypadkowe, oryginalny przebieg... pojechałem! Kosztowało chyba 35000zl, przebieg miał być 169000km. W rzeczywistości auto leżało na dachu, a przebieg we wrześniu 2011 miał już 448000! Fotel dziurawy, wypierdziany na wylot ale zdjęcie było tak zrobione żeby to ukryć. Handlarzy zdecydowanie odradzam, no chyba że to ja miałem takiego pecha.

W koĂącu doszedłem do wniosku, że trzeba szukać auta już trochę jeżdżącego w Polsce, od osoby majętnej najlepiej głowy rodziny gdzie w domu jest jeszcze jeden jakiś gówniany mały plastykowy pojazd. W Lutym znalazłem takie auto w tarnobrzegu. Auto miało tylko jedną przygodę, baba nadziała się na hak transita. Rozbita atrapa, chłodnice i naprawiane w autoryzowanym serwisie. Przebieg kręcony, ale właściciel tego auta został po prostu oszukany przez... kolegę. Skręcili go o 100000 gdy 3 lata temu go kupował, potem auto regularnie serwisowane z autentyczną historią i przebiegiem realnym około 220000km. Auto po oględzinach zdecydowałem się kupić, jednak niestety żona sprzedającego woziła nim dzieci do szkoły i widocznie się nie dogadali i niezgodziła się na razie na transakcję. czekałem około miesiąc, potem zacząłem szukać od nowa.
Trafiła się moja A6 w Kłodzku. Tak się złożyło że mam tam kuzyna, pojechał i cudem okazało się że auto jest mu znane, jest od 4 lat w Polsce, właściciel ma firmę i śmiga na codzieĂą dostawczakiem do niemiec a audi więcej stoi. Gdy trafiło do nas to miało przerysowany tylny lewy botnik. Sprawuje się wyśmienicie. Zaraz po kupnie zmieniłem olej, filtr oleju, paliwa, powietrza i kabinowy weglowy, dobiłem klimę. Byłem na kompie w serwisie, mechez powiedział że auto w świetnej kondycji mimo wieku (2004 sierpieĂą) i przebiegu. Wnętrze jak nowe (prawie).

Dobra nie będę przynudzał, fotki poniżej.

Kurcze nie moge dodać zdjęć z zewnątrz, zmniejszyłem je już po około 60 kb i nadal nic. Ma ktoś jakiś pomysł? Tylko nie piszcie że pewnie szkaradne :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 23:26 przez Wyrwiząb, łącznie zmieniany 1 raz.

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 20 maja 2012, 22:49

Wyrwiząb, kolego szacun za cierpliwość,opis przyda się dla potomnych co myslą, że co drugie ogłoszenie to promocja pozdrawiam i życze miliona kilometrów.

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 20 maja 2012, 23:10

daniel1997 pisze:Wyrwiząb, kolego szacun za cierpliwość,opis przyda się dla potomnych co myslą, że co drugie ogłoszenie to promocja pozdrawiam i życze miliona kilometrów.


[ Dodano: 2012-05-20, 23:19 ]
daniel1997 pisze:Wyrwiząb, kolego szacun za cierpliwość,opis przyda się dla potomnych co myslą, że co drugie ogłoszenie to promocja pozdrawiam i życze miliona kilometrów.
Ja podobnie na początku myślałem. Miałem to szczęście, że blacharzowi chciało sie poświęcić mi czas, kolega od ubezpieczeĂą też często był pomocny, NIE NAPALAÂŁEM SIę, historia serwisowa weryfikowana dawała prawdziwy obraz samochodu.
Jeżeli coś mogę poradzić szukającym. Pozwiedzajcie sobie komisy we własnych miastach tak tylko dla treningu, poczytajcie na co zwrócić uwagę i konfrontujcie to na miejscu. Gdy juz po miesiącu lub dwóch coś zaczniecie zauważać to dopiero wtedy można powoli szukac auta. BARDZO pomocne dla mnie było to forum. Dowiedziałem się rzeczy o których nie miałem bladego pojęcia o audi, a jest to juz moje trzecie. Na koniec jeszcze kilka fajnych zdjęć.
Nawet dziewięciomiesięczna baba wie, że TYLKOOOO AUDIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) (moderator, sory nie mogłem się powstrzywać)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Michałł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1027
Rejestracja: 07 lis 2008, 20:13
Imię: Michał
Moje auto: Q5
Rocznik: 2014
Nadwozie: Van
Silnik: 2.0TDI CAHB 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michałł » 21 maja 2012, 10:38

Wyrwiząb, pracowałem w auto komisie i nie jest aż tak zle nie mówię ,ze sprzedają tylko same igły ale zdarzaja sie auta jak sam mówiłes ale bez przesady moje audi kupiłem w komisie i jezdzę do teraz. To są sporadyczne przypadki :)

No a audik I klasa, Rns-e, szyber z solarem ?;>

Zdjęcia mozesz wrzucać na www.abload.de

Obrazek

Potem kopiujesz wszystko z tego okienka url tam pisze itd :) i wklejasz do postu i masz foty :)

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 21 maja 2012, 17:25

Michałł pisze:Wyrwiząb, pracowałem w auto komisie i nie jest aż tak zle nie mówię ,ze sprzedają tylko same igły ale zdarzaja sie auta jak sam mówiłes ale bez przesady moje audi kupiłem w komisie i jezdzę do teraz. To są sporadyczne przypadki :)

No a audik I klasa, Rns-e, szyber z solarem ?;>

Zdjęcia mozesz wrzucać na www.abload.de

[url=http://www.abload.de/thumb/beztytuum4jn2.jpg]Obrazek[/url]

Potem kopiujesz wszystko z tego okienka url tam pisze itd :) i wklejasz do postu i masz foty :)
No ja jakoś szczęścia nie miałem w tych komisach. Dzięki za poradę odnośnie zdjęć.
Jeżeli chodzi o dach to nie wiem jaki to jest. Domyślam się, że w przypadku solarowego powinny być widoczne jakieś ogniwa słoneczne tak? U mnie jest raczej zwykły, taki lekko przyciemniony. Cieszę się jak dziecko bo odkryłem w nim funkcję uchylaa. W poprzednim audi 100 miałem.

joonny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 27 lip 2011, 18:54
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: joonny » 21 maja 2012, 19:44

Siema !
Ja też miałem wtopę i na samym początku już mnie to kosztowało. Podziwiam Twój zapał :D.
Jak planujesz upiększyć auto ?? Pozdrawiam ;]

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 21 maja 2012, 22:21

joonny pisze:Siema !
Ja też miałem wtopę i na samym początku już mnie to kosztowało. Podziwiam Twój zapał :D.
Jak planujesz upiększyć auto ?? Pozdrawiam ;]
A to da się jeszcze upiększyć coś, co już jest ideałem samym w sobie? :)
Na pewno wypoleruję koĂącówki wydechów, myślałem też o bardzo delikatnym przyciemnieniu szyb, może pomaluję felgi na jasny grafit i tyle.

Awatar użytkownika
arturn29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 12 lip 2008, 00:35
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: arturn29 » 24 maja 2012, 12:26

Jak dla mnie to kolego lekka przyciemka tyłu + srebrne relingi co by dopełnić pakiet chrom :)
Audi A5 B9 coupe 2.0 TFSI Quattro
Audi A6 C7 sedan 3.0 TDI Quattro - 2012
Audi A6 C5 avant 3.0 Quattro ASN - 2003
Audi A6 C5 avant 2.5TDI AFB - 1998
Audi A6 C5 avant 2.5TDI AKN - 1999

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 25 maja 2012, 17:33

arturn29 pisze:Jak dla mnie to kolego lekka przyciemka tyłu + srebrne relingi co by dopełnić pakiet chrom :)
Tak, tył może w przyszłym tygodniu zrobię. Co do relingów to dobra wizja! Pomyślę o tym intensywnie zanim udam się na wieczorny spoczynek :)
Z dotychczasowych modyfikacji to spolszczyłem nawigację, szukam teraz map do rns-e, może ma ktoś z Was koledzy. Podzielcie się linkiem proszę

Awatar użytkownika
dareka44
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 11 mar 2011, 21:39
Imię: Dariusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: INOWROCLAW

Post autor: dareka44 » 27 maja 2012, 13:24

Szacunek za cierpliwość , ale jak widzę opłacało się .
Szerokości życzę
ps.Wspomniałeś coś o "opisie Piotrusia" gdzie można to przeczytać ?
Było
B2 1983 - 1.8, B3 1988 - 1.8 , C4 1992 - 2.8 , A4 1999 - 2.8 QUATTRO, S2 1992 - 2.2 T (sedan)
Jest A4 99 -1.8T, A6 02 -3.0 QUATTRO , A6 C6 - 3.0 D Q

Awatar użytkownika
Mirras
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 79
Rejestracja: 06 lut 2012, 15:53
Lokalizacja: Reńska Wieś/k Koźla

Post autor: Mirras » 30 maja 2012, 00:18

joonny pisze:Siema !

Jak planujesz upiększyć auto ?? Pozdrawiam ;]
proponuje zmiane koloru i silnika :P poza tym jest piękna :)
nieważne czym jeździsz, ważne że to AUDI

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 19 cze 2012, 23:24

robert229 pisze:
dareka44 pisze:ps.Wspomniałeś coś o "opisie Piotrusia" gdzie można to przeczytać ?
a6-c5-silniki-25tdi-v6-wszystkie-typy-k ... t13669.htm

[ Dodano: 2012-05-27, 15:14 ]
Wyrwiząb pisze:Z dotychczasowych modyfikacji to spolszczyłem nawigację
Można wiedzieć ile zapłaciłeś?
300, dałem się trochę naciągnąć ale jest ok. Nie wiem skąd można ściągnąć mapy do rns-e. Ma ktoś z Was jakiś link?
Podzielcie się proszę.

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 04 sie 2012, 12:38

robert229 pisze:
Wyrwiząb pisze:300, dałem się trochę naciągnąć ale jest ok.
Masz znaki polskie?
Hej, tak mam Polskie znaki.
Dziś przyciemniłem szyby czarną folią i firmie venaplex w Krakowie. Szybko, tanio i dobrze. Juz drugie audi u nich robiłem.
W poprzednim aucie miałem troszeczkę jasniejsze szyby, nie wiem czy nie przesadziłem, w nocy się zweryfikuję wybór. Zastanawiałem się nad tą folią lekko srebrzystą, ale w połączeniu z czarnymi uszczelkami i obwódkami na szybach to nieciekawie by to moim zdaniem wyglądało. W środku jest przyjemny półmrok i wyraźnie chłodniej jak auto stoi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wyrwiząb
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 323
Rejestracja: 12 gru 2011, 11:19
Imię: Radosław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wyrwiząb » 04 sie 2012, 21:57

censored pisze:Szybki pierwsza klasa :)

Ale 9 miesięczna "babeczka" dużo ładniejsza niż twoje Audi <okok> <okok>
jeżeli masz syna, to obiecuję dbać o jej czystość przedmałżeńską i jedynie słuszne i prawdziwe katolickie wychowanie :) do czasu aż się poznają hehe.
No i samochody potrafi naprawiać, na razie tylko blacharka i podwozie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kumangt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 15:06
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałcz
Kontakt:

Post autor: kumangt » 05 sie 2012, 19:10

Furka fajna,moj dziś skączył 1miesiac :)
100 tyś km bezawaryjnie. Teraz niestety często nie odpala silnik 2.5TDI A6 C5.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga