Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] subwoofer - montaz

Car Audio
ODPOWIEDZ
Tomas

Post autor: Tomas » 13 maja 2012, 20:59

sebbie pisze:
Tomas pisze:Nie wiem skad masz takie info w c6 NIE MA suba oprocz tych co sa w przednich drzwiach <radocha> http://www.bose.co.uk/GB/en/Images/Audi ... -20193.pdf ,co do suba od q7 mam zalozony u siebie i szalu nie ma lepiej cos wyrazac na tylnej polce
ps. w C7 i owszem jest 25cm :] http://www.bose.co.uk/GB/en/Images/Audi ... -48111.pdf
Kupowalem nowe A6 w UK i w specyfikacji mialem napisane "10 loudspeakers including subwoofer" czyli "10 glosnikow wlaczajac w to subwoofer", stad to wzialem. Za to w konfiguracji z BOSE subwoofera nie bylo i brak basu jest od reki zauwazalny, widzialem kiedys na eBay kity dokladajace suba do BOSE. Fakt, ze wyposazenie na rozne kraje roznilo sie i mozliwe, ze np. w Niemczech byly wersje bez.

W C7 masz trzy opcje:
- 10 glosnikow i sub obok kola (standard)
- BOSE 14 glosnikow i sub w kole zapasowym
- Bang&Olufsen 16 glosnikow - podobno jest sub, ale nie wiem gdzie (nie spotkalem jeszcze nikogo, kto doplacil 33tys.zl. za glosniki)
to juz nic nie czaje tutaj piszesz ze nie organoloptycznie tylko po specyfikacji <lol>

[ Dodano: 2012-05-13, 21:01 ]
kamil199402 pisze:A co myślicie o zamontowaniu "tuby" w bagaźniku jak to tradycyjnie chłopaki robią? Zakupić dobrego wzmaka , pocignąc sygnał tylko i "wszystko lata w srodku?"

Oczywiscie pytam tylko co o tym myslicie?
jezeli Ci nie preszkadza skrzynka w bagazniku to jak najbardziej lubudubu mozna wsadzic <okok>

Awatar użytkownika
sebbie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 23 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Rochester/UK

Post autor: sebbie » 13 maja 2012, 21:10

Tomas pisze:to juz nic nie czaje tutaj piszesz ze nie organoloptycznie tylko po specyfikacji
Czepiasz sie, sprawdzalem osobiscie C6 standard/Bose i C7 standard/Bose.
sebbie

Code so clean you could eat off it!

Tomas

Post autor: Tomas » 13 maja 2012, 21:14

Moze sie i czepiam bo nigdy nie widzialem w c6 suba z tylu gdzies za 3 kratkami ,po za tymi ktore sa z przodu w drzwiach <lol>

Awatar użytkownika
sebbie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 23 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Rochester/UK

Post autor: sebbie » 13 maja 2012, 21:19

Tomas pisze:Moze sie i czepiam bo nigdy nie widzialem w c6 suba z tylu gdzies za 3 kratkami ,po za tymi ktore sa z przodu w drzwiach
Spoko <mysli> po to jest forum zeby wymieniac doswiadczenia, pozdro <okok>
sebbie

Code so clean you could eat off it!

fabiano82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 702
Rejestracja: 30 lip 2009, 01:30
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fabiano82 » 13 maja 2012, 22:05

Moge potwierdzic ze w C6 z tylu nie bylo suba! I czy to DSP czy BOSE suby znajduja sie w przednich drzwiach.
Wykonane mody Audi A6
-MMI high
-grill s line
-tylne lampy led
-navi
-ami
-zderzak 2009
-lampy LED 2010
-lusterka mat chrom
-zegary kolor FIS
-DAB
Plany
-tv

Tomas

Post autor: Tomas » 13 maja 2012, 23:25

Widocznie kolega mial jakis rezany egzeplarz i mial suba w c6, a moze to bylo B&O??? z subem

Awatar użytkownika
sebbie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 23 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Rochester/UK

Post autor: sebbie » 13 maja 2012, 23:56

Tomas pisze:Widocznie kolega mial jakis rezany egzeplarz i mial suba w c6, a moze to bylo B&O??? z subem
Nie mialem "zezanego", bo kupilem nowego w salonie. Jakby temat byl odswiezony dwa miesiace temu to moglem zrobic zdjecie suba w podlodze, bo widoczny byl po podniesieniu podlogi bagaznika (obok kola zapasowego, byl dalej, trzeba bylo wyciagnac cala podloge zeby go zobaczyc). Moje auto to bylo A6 C6 SE kombiak 2.0TDI/170KM 10-reg (kupione nowe 1/03/2010 w UK, oddane w rozliczeniu 1/03/2012). Od 1/03/2012 smigam C7, wiec moge co najwyzej sfotografowac suba w C7 hehe <lol>

Nie jest moim celem przekomarzanie sie wiec moze zajmijmy sie problemem pytajacego, ok? <wnerw>
sebbie

Code so clean you could eat off it!

Tomas

Post autor: Tomas » 13 maja 2012, 23:58

Ok pstryknij fotke suba w c7 <okok> jestem troszke upierdliwy ale jezeli wystepuje sub w c7 w kole lub gdzies w poblizu nie jak na rysunku na polce to lece w te pędy do ASO pytam o cene i ewentualnie zapodaje takie cusik do c6 nie tnąc tylnej polki i nie kalecząc niuni jeszcze jakbys podal jaki tam glosnik siedzi srednice czy 20-25 cm bylo by milo <lol>

Awatar użytkownika
sebbie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 23 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Rochester/UK

Post autor: sebbie » 14 maja 2012, 00:24

Tomas pisze:Ok pstryknij fotke suba w c7 <okok> jestem troszke upierdliwy ale jezeli wystepuje sub w c7 w kole lub gdzies w poblizu nie jak na rysunku na polce to lece w te pędy do ASO pytam o cene i ewentualnie zapodaje takie cusik do c6 nie tnąc tylnej polki i nie kalecząc niuni jeszcze jakbys podal jaki tam glosnik siedzi srednice czy 20-25 cm bylo by milo <lol>
A prosze jak to w czyms pomoze :)

Obrazek

Edycja: sorry, nie wiem jaki jest tam głośnik.
sebbie

Code so clean you could eat off it!

Tomas

Post autor: Tomas » 14 maja 2012, 00:53

Wszystko jasne to jest avant http://www.bose.co.uk/GB/en/Images/bose ... -51281.pdf a mowa byla o sedanie tam jest w polce tylnej <luzik> a tu 20cm glosnik siedzi w 11litrach :]

Forum Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 765
Rejestracja: 14 lut 2010, 10:28
Imię: Robert
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2015
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Forum Audi A6 » 14 maja 2012, 08:30

Jak gra "to coś" w c7??

Tomas

Post autor: Tomas » 14 maja 2012, 09:20

Dla niejednego pewnie jak Hi-End ale dla Ciebie znając temat jak plastikowe gow......... he he <rotfl>

Awatar użytkownika
sebbie
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 23 maja 2008, 22:05
Lokalizacja: Rochester/UK

Post autor: sebbie » 14 maja 2012, 11:13

kamilos_69 pisze:Jak gra "to coś" w c7??
Standardowe audio jest wysokiej jakosci i gra zauwazalnie lepiej niz BMW HiFi Professional czy Mercedes Harman Kardon czy Bose z C6.

Radzi sobie doskonale z popem (np. Madonna), techno (np. Orbital), smooth jazz (np. Benson), soul/R&B (Amy Winehouse), dobrze brzmia tez klasyki jak Seal czy Sting. Wymagajacy gotyk brzmi dobrze tylko na postoju (np. Nightwish czy Closterkeller), przy jezdzie znikaja detale, da sie sluchac, ale nie ma tego smaczku. Szczerze mowiac nie spotkalem jeszcze audio, ktore daloby rade pociagnac dobry gotyk w trakcie jazdy, ta muzyka chyba nie do konca nadaje sie do auta.

Generalnie system ma bardzo dobra reprodukcje srednich i wysokich, bas jest gleboki, niezbyt twardy, czysty i nie inwazyjny. Jakosc dzwieku odbieranego na przednich siedzeniach jest zauwazalnie lepsza niz na tylnych. Testowalem tez Bose w C7 (glownie na postoju) i jakosc byla lepsza (szczegolnie dynamika srednich i bardziej miekki bas), ale roznice byly raczej kosmetyczne i moim zdaniem nie byly warte doplaty. B&O jest podobno genialny, ale nie mialem do czynienia, wiec sie nie wypowiadam.

Edycja: jak bede we Wrocku albo Ty w Kent i bedziesz chcial posluchac to zapraszam na sesje :)
sebbie

Code so clean you could eat off it!

Awatar użytkownika
karolsieradz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 189
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:38
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: karolsieradz » 08 sty 2013, 21:04

Witam !

Ponownie odgrzewam kotleta. Zaciekawił mnie temat montażu subwoofera od Q7. Chce poprawić niskie tony, ale nie chce ingerować zbytnio w elektryke. taki sub byłby fajnym rozwiązaniem. Z tego co wyczytałem,to wystarczy go tylko podłączyć pod wzmacniacz PINY 14 -15 i +/- do akumulatora ? Z tego co widze wtyczka w subie ma 4 piny i niby by się zgadzało.. Czy ktoś z Was to podłączał i mógłby mi przybliżyć temat ? Czy w ogóle jest to warte wydawania ( znalazłem taki woofer za 200zł ) pieniędzy ? No i najważniejsze pytanie czy ten głośnik wejdzie w mój zapas 17' ?

pozdrawiam, Karol

saintdf

Post autor: saintdf » 27 sty 2013, 13:45

Ja kosztem bagażnika zainwestowałem w skrzynie EMPhaser 3T Extreme,wzmak i przejściówkę z napięcia glośnikowego na mikroV.Podłączyłem wszystko pod kable przy napędzie navi i śmiga,aż miło.Sterowanie basem ustawiane przez mmi z ori głośnikami.Dodatkowe sterowanie mocą wejściową do wzmaka na przejściówce.Ustawione praktycznie na minimum ,bo nie można by było w aucie wysiedzieć

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga