Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6 Avant] Montaż nawigacji

Nawigacja fabryczna
ODPOWIEDZ
Lysy123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2011, 22:20
Lokalizacja: Mielec

[ A6 C6 Avant] Montaż nawigacji

Post autor: Lysy123 » 28 mar 2012, 18:48

Witam,

Planuję założyć do mojego samochodu nawigację. Autko to A6 C6 kombi z 2007 roku, MMI 2g High. Na dachu auta jest zamontowana antena - rekinek, ale nie wiem czy ten rekinek ma w sobie antenę GPS? Zajrzałem do bagażnika, żeby zobaczyć czy nie dynda tam jakiś antenowy kabelek i niestety nic takiego nie znalazłem. Są cztery kable antenowe, podpięte do wzmacniacza antenowego 4F9 035 225 D ale podejrzewam, że to będzie tylko do radia. Jest taka możliwość, że w rekinku jest antena do GPS, ale nie są poprowadzone kable do bagażnika? Jeżeli tak to jaki kabel będzie mi potrzebny ? Jak najlepiej dostać się do tej anteny, żeby sprawdzić dokłądnie co to za antena?

Zastanawiałem się również, czy muszę wyciągać całą tą czarną skrzynkę w której zamontowany jest tuner radiowy i wzmacniacz czy da się jakoś zamontować czytnik dvd bez wyciągania tej skrzynki?

Czytnik, który planuje kupić to :

http://allegro.pl/audi-a4-a5-a6-q7-gps- ... 92695.html

Nie wiem tylko co oznacza ostatnia literka w oznaczeniu czytnika . Spotkałem się głownie z wersjami 4E0 919 887 C oraz 4E0 919 887 D. Czy one się czymś róźnią?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

fabiano82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 702
Rejestracja: 30 lip 2009, 01:30
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fabiano82 » 28 mar 2012, 19:25

Rekin moze miec gps ale wcale nie musi,stelaz najlepiej wyciagnac wtedy bedziesz mial ladny dostep do zasilania i swiatlowodu.Literki oznaczaja date produkcji polecam ci poszukac taki z 2007-2008 r maja poprawione napedy i w miare nowe lasery :]
Wykonane mody Audi A6
-MMI high
-grill s line
-tylne lampy led
-navi
-ami
-zderzak 2009
-lampy LED 2010
-lusterka mat chrom
-zegary kolor FIS
-DAB
Plany
-tv

Lysy123
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2011, 22:20
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Lysy123 » 28 mar 2012, 19:39

A wiesz może jakim datom odpowiadają konkretne literki? Bo jeżeli jest tak, że czym nowszy czytnik tym dalsza litera z alfabetu to chyba zdecyduje się na 4E0919887M :
http://allegro.pl/czytnik-nawigacji-nav ... 96331.html

Zastanawia mnie jeszcze ta oferta: http://allegro.pl/czytnik-navi-nawigacj ... 71659.html ale jest trochę podejrzana ze względu na tak niską cenę.

Edit: Już chyba wiem skąd ta niska cena - to jest czytnik CD prawdopodobnie do MMI low :)

Edit2: Zaglądnąłem dzisiaj do tej anteny i okazuje się, że z rekina wystaje tylko jeden kabel zakoĂączony koĂącówką czerwoną. Z tego co wyczytałem to od GPSu jest kabel z koĂącówką niebieską czyli muszę kupić antenę. Zastanawia mnie tylko do czego jest w takim razie ta antena z koĂącówką czerwoną? A i o ile dobrze sie przyjrzałem to z anteny zawsze wychodzi wtyk męski, a jak jest z nawigacją? Gdzieś kiedyś wyczytałem, że w czytniku dvd też jest wtyk męski więc potrzeba kabla fakra 2 x damski żeby to ze sobą połączyć. Orientuje się ktoś czy to prawda?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga