Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] TIP - wymiana oleju+soft+adaptacja- opis

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 14 mar 2012, 11:50

RASUK pisze:0x4B25A, dzieki za info.

1. Na czym polega proba glikolowa, nie moge zlokalizowac zadnego posta na ten temat. Czy jest to operacja mozliwa do wykonania dla przecietnego uzytkownika czy raczej wchodzi w gre mechanik?

2. Nowy soft rozumiem ze chodzi tu o soft do sterownika skrzyni biegow, rozmawialem z moim mechanikiem, powiedzial ze jak podjade to sprawdzi czy sa jakies aktualizacje (samochod rocznik 2005, takze sadze ze sa).
3. Adaptacja - czy moglby ktos napisac jak wyglada procedura przeprowadzenia adaptacji?

Mysle ze najpierw wymienie sam soft i zrobie adapt, zobacze czy jest poprawa, jesli nie to wtedy zaczne myslec o wymianie oleju.

0x4B25A, nie zrozumialem jeszcze jednej rzeczy:
0x40B25A pisze:Robienie adaptacji bazowej, przed zalaniem nowego oleju, moim zdaniem trochę mija się z celem
0x4B25A pisze:z moich informacji wynika, że dobrze jest robić adaptację nawet raz w roku
1. Polega na pobraniu próbki oleju ze skrzyni i zmieszania z odpowiednim odczynnikiem. Reakcja która zajdzie, stanowi o tym czy jest w środku glikol (płyn chłodniczy), czy go nie ma...

2. Napewno są. O ile pamiętam, ostatnie będą z 2010 roku...

3. a6-c6-tiptronik-wymiana-oleju-vt18346,90.htm

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 14 mar 2012, 12:23

AD3:

no wlasnie widzialem ten temat ale tam jest 28 stron dyskusji gdzie kazdy mowi co innego. Chcialem o ile to mozliwe by ktos raz a porzadnie napisal tutaj jak wywolac adaptacje w C6 TIP Q, co stanowiloby tym samym dobre uzupelnienie tematu kolegi Vonito.

Pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 14 mar 2012, 12:26

RASUK, poniżej zebrałem najważniejsze informacje:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 19:50 przez 0x4B25A, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 14 mar 2012, 13:26

Super, dzieki wielkie, teraz mamy calosc w jednym temacie.

Pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 14 mar 2012, 19:51

Prosze bardzo <okok>

P.S. Powyżej dodałem jeszcze kilka informacji...

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 14 mar 2012, 20:40

<szok>

<brawo>

jak to jest z tym kasowaniem adaptacji i z czym to sie je?

Awatar użytkownika
sir KENnY XVIII
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 11 maja 2010, 14:25
Imię: Szymon
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Londyn

Post autor: sir KENnY XVIII » 14 mar 2012, 21:37

ja sie tylko zastanawiam dlaczego Audi nie zaleca wymiany oleju w skrzyni i określa go mianem lifetime?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 14 mar 2012, 22:36

sir KENnY XVIII, już nie raz rozmawialiśmy o tym :) Lepiej dla nich wymienić skrzynię, niż powodować, aby dłużej służyła... poza tym... to jeszcze dodatkowy marketing przy zakupie... bo słyszysz, że rozrząd bezobsługowy, skrzynia, olej co 30kkm... itd... czyli praktycznie tylko lać benzynę i jeździć... a jak jest w rzeczywistości to my wiemy :) <okok>

Poza tym, instrukcja producenta naszych skrzyni (tiptronic) - ZF, jasno określa interwały wymian oleju... i ja im wierzę <okok>


[ Dodano: 2012-03-14, 22:37 ]
RASUK pisze:<szok>

<brawo>

jak to jest z tym kasowaniem adaptacji i z czym to sie je?
VCDSem napewno... tu chyba jest pokazane za pomocą VASa...

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 14 mar 2012, 23:44

0x4B25A pisze:tu chyba jest pokazane za pomocą VASa
kiedys gdzies juz widzialem screeny z tego VAS;a ale nie moglem sobie przypomniec nazwy...

Pare tyg temu dzwonilem do ASO tu w Lond zapytac ile sobie krzycza za wymiane oleju, to mi tez jakas madra sekretareczka probowala sie madrzyc ze sie nie wymienia, rozmowa zakonczyla sie lekko podniesionym cisnieniem i malymi wyrzutami sumienia ze znowu troche poprzeklinalem, troche dziwna rozmowa sie skroila no ale coz, bywa i tak. Jako ze sytuacja nie jest dramatyczna, co bardziej chodzi o moje podejscie do sprawy to myslalem by sobie zrobic wszystko bedac niedlugo w Polsce, choc moze sie skusze tutaj na nowy soft + adaptacje, ewentualnie zrobie juz wszystko w PL u Sochy w serwisie, kolesia polecilo mi juz pare osob, Ox4 tez gdzies chyba tam o nim pisales o ile dobrze pamietam, popraw mnie jak sie myle..Mam tam do niego niecala godzinke jazdy od siebie, dzisiaj z nim nawet odbylem rozmowe, za 250 dogadalem sie na probe glikolowa + nowy soft, adaptacja mowil ze wyjdzie nieduzo, jesli chodzi o olej to o cenie jeszcze nie rozmawialem ale koles mowil ze w zasadzie po 60.000 juz sie powinno powoli myslec o wymianie..

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 15 mar 2012, 08:00

RASUK pisze:Ox4 tez gdzies chyba tam o nim pisales o ile dobrze pamietam, popraw mnie jak sie myle..
Dobrze pamiętasz <okok> Ja u niego całą procedurę serwisową robiłem i jestem zadowolony... jednemu koledze z Warszawy poleciłem i także był zadowolony... więc moim zdaniem, nie masz się co wiele zastanawiać :)

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 21 mar 2012, 22:55

Jutro jade do mechanika, na poczatek sprobuje zrobic samo software update, zobacze czy to cos da, jesli nie to bedac niebawem w PL zahacze o SSerwis.

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 22 mar 2012, 07:57

RASUK, dać coś pewnie da... bo po wgraniu softa zrobisz adaptację... tak więc odczucia w jeździe mogą być lepsze... jednakże, moim zdaniem powinieneś zmienić olej...

A coś się dzieje, że chcesz robić sam software upgrade?

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 24 mar 2012, 09:50

ox4: no pisalem, czuc jak zmienia biegi z 1 na 2 i z 2 na 3. Na zimnym silkinu bardziej niz na rozgrzanym.

Chodzi o to ze sie wybieram do PL niebawem wiec chcialem skorzystac z okazji i zrobic wymiane oleju w SS, bo wiem ze kolesie to przerabiali nie raz i wiedza co robia. Tu gdzie jestem w UK moj mechanik mowil mi ze sam olej do skrzyni wyjdzie mnie grubo (cos kolo kilkuset funa olej+robocizna), calosc wyjdzie mnie w PL wiec znacznie taniej. A sama wymiane softu zrobi mi tutaj za nieduze pieniadze, wiec pomyslalem ze moze zrobie to na poczatek, a reszte (olej i adaptacje) w Polsce (i tak do niego jade zostawic auto w ND wieczorem by rano odsluchal mi tych gwizdow - patrz temat mojego autorstwa w silniki/C6/Dziwne Gwizdanie - zreszta rozmawialismy juz o tym razem z kolega RomkiemS, sprawdzalem z polaniem woda i lipa, choc w sumie polewajac woda pasek nie dostaje wody tam gdzie sie kreci tylko na gorna swa powierzchnie takze sam nie wiem...).

Zastanawiam sie czy jak mi wgra ten nowy soft to mam robic ta adaptacje czy poprzestac na samym sofcie (adaptacja jest ponoc sugerowana po zmianie oleju), pisales tez ze tam po wlaczeniu adaptacji trzeba przejsc te 4 kroki jazdy na roznych biegach i predkosci itd, musialbym miec odpowiednie miejsce by to przeprowadzic, jakas autostrade albo cos, a tam w okolicy jego garazu to raczaj slabo jesli chodzi o takie rzeczy.. Rozumiem ten proces jazdy zaczyna sie od razu po odpaleniu auta zaraz po wbiciu VAGiem adaptacji, tak?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 24 mar 2012, 11:10

RASUK, wgranie nowego softu i tak powinno być połączone z adaptacją... ergo, na Twoim miejscu, zostawił bym to i zrobił od razu wszystko w SSerwis... <okok>

Co do tego buczenia... to tak jak Ci tam koledzy sugerowali, może być problem z którymś z łożysk... kompresora klimy, servo, itp...

Awatar użytkownika
RASUK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 310
Rejestracja: 25 kwie 2010, 18:48
Lokalizacja: Londyn

Post autor: RASUK » 26 mar 2012, 21:22

niedawno wrocilem od mechanika, na poczatek mialem zamiar wgrac nowy soft do tipa, a nastepnie myslalem o adaptacji w aso (wstepnie juz z nimi rozmawialem), ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze nie ma dostepnego zadnego update'a do mojej skrzyni..?
(info wg serwera audi w germanii)

Robil ktos moze update takiej skrzyni, 2005 C6 4.2 Q Tip, kod skrzyni z naklejki to FGL HLL

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga