Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ABC 2.6 150 KM] audi 2.6 samo przyspiesza przez 3 sek.

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patrykjaga92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 56
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:40
Lokalizacja: Grajewo

[ ABC 2.6 150 KM] audi 2.6 samo przyspiesza przez 3 sek.

Post autor: Patrykjaga92 » 03 mar 2012, 20:18

mysle takze co do mojego autka ze cos z zaplonem jest bo po puszczeniu pedalu gazu dalej ciagnie i po 3 sekundach puszcza ...jak jade w miescie np. na 3 biegu odpuszczam calkowicie gaz auto zwalnia a jak nacisne troszke gazu i odpuszcze calkowicie to jeszcze wlasnie przez te 3 sekundy ciagnie na tym biegu i puszcza .. Macie Forumowicze jakies pomysly ?;>

[ Dodano: 2012-03-04, 19:44 ]
dzisiaj wypatrzylem kolejny moze i wazny szczegol co do zdiagnozowania usterki a wiec :
na postoju na biegu jalowym audi trzyma obroty na 9000 tys czyli tak jak byc powinno , jak ruszam dam lekko gazu , to sam dawkuje gaz czyli jak by to powiedziec ( daje wiecej niz ja nacisne w granicach 2-3 tys) po 3 sekundach odzyskuje panowanie nad gazem .. gdy jade np . 90km/h i puszczam na luz to obroty trzymaja sie w granicy 10-11 tys a czasami lekko zafaluja ... lecz gdy calkowicie sie zatrzymam to obroty sie stabilizuja i jest lux .. tak samo jak na postoju lekko zagazuje w granicach 10-30 tys to obroty na chwile sie zatna czyli lekko zawiesza i opadaja dopiero .. Jest to bardzo denerwujace , prosze o pomoc .. Pozdrawiam

czy moze byc to winna : czujnika predkości ?
modułu zapłonowego ?

[ Dodano: 2012-03-07, 21:56 ]
koledzy teraz zauwazylem ze ten problem wystepuje tylko po odpaleniu silnika na zimno , jak juz sie rozgrzeje jest dobrze obroty plynnie chodza .. :) Co to moze byc ? czy moze byc to winna czujnika temperatury ? z tego co czytalem jest to mozliwe .. Pozdrawiam

sojer8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:06
Lokalizacja: Koło - Wielkopolska

Post autor: sojer8 » 13 mar 2012, 12:55

Mam podobny problem. Czy kolega już wymieniał czujnik?? Ja wyczyściłem przepustnicę i jest już lepiej. Jestem w fazie testów. Auto płynniej jeździ podczas np. zmiany biegów - nie ma przykrego szarpania

Andrzej W
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:46
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Andrzej W » 15 mar 2012, 09:09

Witam kolegów , miałem podobny problem.Odkryłem ,że akumulator jest niedoładowywany (krótkie dystanse po mieście) i gdy rano odpalałem troszkę brakowało prądu po czym zachowywał się jak opisaliście .kiedy zgasiłem i odpaliłem bez utraty prądu falowanie zniknęło . doszedłem również do tego , że dobrze jest rozłączyć akumulator na ok. 0.5 -1 h.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga