Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C4 kluczyk scyzoryk immobiliser - pytanie ?!

Elektryka
ODPOWIEDZ
silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

A6 C4 kluczyk scyzoryk immobiliser - pytanie ?!

Post autor: silnor3ki » 10 mar 2012, 12:21

Witam,
Mam centralkę alarmu podpiętą nieorginalną (taką zwyką do 100 zł na alledrogo co można kupić) - poprzedni właściciel auta zamontował.
Centralne się zamyka super, mruga dioda, domykają się szyby jak zamykam auto, migacze mrugają itp. Wszystko super ładnie, ale...
Ostatnio mi nie zawsze reaguje przycisk zamykania za pierwszym razem (muszę klikać, ze 3 razy zanim zareaguje) bateria jest ok, pilot wewnątrz też ok, sprawdzałem wszystko. Ale przejdę do sedna.

Otóż kiedyś planowałem sobie zrobić kluczyk typu "scyzoryk" ale jak mi kumpel powiedział, że będzie mnie to kosztowało 450-600 zł to zrezygnowałem :)
Teraz w związku z częstszą awarią pilota temat mi powraca do głowy.

No i dalej... :)

Kuzyn zakupił centralkę z takimi pilotami scyzoryk (link poniżej). W sumie to to samo co moje tylko wygląd pilotów się różni bo ma "scyzoryki"
link:
http://allegro.pl/sterownik-centralnego ... 52494.html
Trzeba dorobić groty i przełożyć immobiliser.

Moje pytanie jest takie czy wystarczy jak przełożę "pastylkę" immo do tej obudowy "scyzoryka" i będzie działało czy trzeba immo jakoś programować ?

Drugie pytanie to to czy myślicie, że dałoby się zaprogramować taki pilot (link poniżej) "scyzoryk" z zamontowaną elektroniką zakupiony na allegro do mojej centralki alarmu (nieorginalnej) ?
link:
http://allegro.pl/kluczyk-scyzoryk-pilo ... 08751.html

Bo jeżeli tak to cała operacja ograniczałaby się do dorobienia grotu (w zakładzie gdzie "tną" kluczyki), przełożeniu pastylki immo i zaprogramowaniu elektroniki z tego zakupionego kluczyka z moją centralką i można by się cieszyć kluczykiem "scyzorykiem" ;)

A jak się nie da zaprogramować kluczyka do mojej centralki to pozostaje kupić zestaw z tej aukcji z centralką i kluczykami, przelutować centralkę zamiast mojej (co pewnie nie będzie łatwe i szybkie) dorobić grot i przełożyć immo.
No i tutaj wracamy do mojego pytania czy po przełożeniu trzeba programować immo jakoś czy będzie działało bez problemu ?

Dzieki i pozdrawiam.

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 11 mar 2012, 11:17

Trzeba dorobić groty i przełożyć immobiliser.

Moje pytanie jest takie czy wystarczy jak przełożę "pastylkę" immo do tej obudowy "scyzoryka" i będzie działało czy trzeba immo jakoś programować ?

Drugie pytanie to to czy myślicie, że dałoby się zaprogramować taki pilot (link poniżej) "scyzoryk" z zamontowaną elektroniką zakupiony na allegro do mojej centralki alarmu (nieorginalnej) ?
link:
Dokładnie wystarczy ze starego kluczyka wydłubac pastylke i włozyc ja do nowego kluczyka i czyms przykleic zeby sie nie ruszała i tyle nic programowac nie trzeba bo imo zblizeniowe jest i wystarczy ze pastylka bedzie w kluczyku i pierścień w stacyjce ja wychwyci <okok>
Powinno sie dac, wiekszosc tych sterownikow podobnych jest, dzialaja na tej samej zasadzie i maja opcjie przypisywania kluczykow, w mojej w srodku na plycie guzik jest, ale niektore maja tez na zewnatrz, musisz w instukcji poszukac jak w Twoim sterowniku przypisac. Jak masz zwykły pilot teraz to ciezko bedziie plytke sama przełozyc bo zapewne ma inny kształt.
Ja mam takie piloty jak podałes, i powiem Ci ze na rewelacje nie licz, do ori to daleko im <okok> Mi jeden po roku sie rozpadł tzn przestał sie domykac bo czesc plastiku sie wytarła co go blokowała, pozatym same groty tez lipne sa bo ciagle wychodzi nit i lapie luz, pozatym jak wyjdzie nit to otwierac sie nie chce bo sie blokuje trzeba co jakis czas go wciskac :[

Awatar użytkownika
Mrozu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2011, 08:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mrozu » 11 mar 2012, 13:42

nie kupuj tego badziewia.. w poprzednim aucie sobie taki zasponsorowalem i do dzisiaj zaluje, non stop sie otwieral, bo sie domknac nie chcial, przycinal sie w pozycji uchylony i caly sie rozluzowal :/ ogolnie tragedia.. lepiej zwykly pilot breloczek :) a jak juz bedziesz kupowal, to odradzam firme z Lodzi o nazwie 'stig'. maja niby sklep i stoisko na gieldzie, ale i tak jak sie cos chce reklamowac to trzeba im wyslac ich kurierem, ale na wlasny koszt i nie ma opcji, ze sie pojedzie do nich i powie co jest nie tak, tylko trzeba pisac maila :/

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 11 mar 2012, 14:00

witam,
Ale ja mam zamontowany przez poprzedniego właściciela właśnie taki najzwyklejszy (chyba MagicCar-nie pamiętam) z właśnie pilotem breloczkiem. Wszystko działa, otwiera, zamyka, domyka szyby, mruga :) nic się z nim nie dzieje.
Ale mam tylko jeden pilot, to po pierwsze a po drugie to mi się ostatnio przycisk zamykania zacina, a po trzecie to chcę mieć scyzoryk ;)

A orientuje się może ktoś czy da radę oryginalny pilot z kluczykiem typu scyzoryk AUDI doprogramować do centralki tego mojego MagicCar na przykład ?

Czytałem instrukcję jakiegoś MagicCar w sieci i jest jakaś opcja programowania pilota ale nie wiem czy to o to chodzi.

Jeszcze nic nie kupiłem, dopóki się nie dowiem co i jak się da zrobić to nie będę wywalał kasy :)

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 11 mar 2012, 19:14

oo, widzę, że ktoś kto się zna na rzeczy i ma doświadczenie mi doradzi :) (wyczytałem z Twojego podpisu - 'olo_gsm')

A czy mogę Cię prosić o potwierdzenie tego, że zaprogramuję kluczyki z taką elektroniką jak na tej aukcji:
http://allegro.pl/kluczyk-scyzoryk-pilo ... 08751.html do mojej centralki (tej co mam MagiCar) ?

Czy bez wymiany całości, czyli centralki i pilotów takiej jak np. na tej aukcji http://allegro.pl/sterownik-centralnego ... 52494.html się nie obejdzie ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 11 mar 2012, 19:33

A jak zakupię piloty od Magicar a centralkę też mam Magicar ?
Jest jakaś sekwencja "dokodowywania" czy dodawania pilotów. Czytałem w manualu z jakiejś tam centralki tego producenta.
Włącza się zapłon, przycisk serwisowy ileś tam razy i później przycisk na pilocie i centralka rozpoznaje pilot i z nim działa, detali co i jak centralka z pilotem wówczas robi i na jakiej to zasadzie działa nie znam.

Jeżeli dałoby się tak centralkę "nauczyć" pilotów to byłoby mniej roboty. Przelutować centralkę umiem, ale będzie to trochę trwało, bo będę musiał odczytać to co mam istniejące, odczytać nowy schemat do nowej centralki, wylutować i wlutować. A wychodzę z założenia, że jak jest ok to po co mam w tym grzebać. Jeszcze coś popalę przy okazji :)

Co kolega o tym myśli ?

Dziękuję.

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 13 mar 2012, 16:58

Dzisiaj zakupiłem alarm. Cały komplet, z kluczykami, centralką itp.
Facet powiedział, że podłączenia w Magicar są identyczne w każdym modelu więc interesuje mnie tylko przepięcie centralki na kostkach, dorobienie grotów i przełożenie pastylki i mogę używać.
Dałoby się zaprogramować kluczyk ale moja centralka jest za stara i nie przyjmuje 3- przyciskowych kluczyków. Tylko 4- przyciskowe. Te nowe centralki (co zakupiłem) da się zaprogramować i taki i taki pilot.
Co do programowania ori pilota np. AUDI czy VW to facet powiedział, że nie ma szans bo pracują na innej częstotliwości niż te z Magicar'a.
Jeszcze powiedział, że te obudowy scyzoryki w tych wszystkich alarmach nie ori to się po roku nadają do wymiany bo się niestety szybko niszczą. Co nie zniechęciło mnie do zakupu ;)

Jak założę i przetestuję to opiszę czy działa i jak się odpala auto z nowego bajeru :)

Awatar użytkownika
Mrozu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 22 maja 2011, 08:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Mrozu » 13 mar 2012, 19:32

troche przesadzil z tym rokiem.. one tak dlugo nie wytrzymuja ;)

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 13 mar 2012, 19:37

Wytrzymuja <okok> Pierwszy wytrzymał mi rok i urwalo sie czesc plastiku w srodku bo sprezyna za mocno naciagnieta byla, w drugim juz lzej ja naciagnołem otwiera sie ładnie i juz ponad rok dziala dobrze <okok> Jedynie grot sie poluzowuje co jakis czas ale juz ponad 2lata ma a w razie co lezy jeszcze jeden do naciecia

silnor3ki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 93
Rejestracja: 19 lut 2011, 23:29
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: silnor3ki » 13 mar 2012, 22:33

Wszystko działa, podpięcie centralki to tylko przepięcie kostek. Magicar ma takie same wszędzie. Co do kluczyka to grot sobie dorobiłem sam z kluczyka normalnego, trochę brzeszczota, szlifierki, pilnika i grot zamontowany. Miałem 3 klucze to jeden poszedł na scyzoryk.
Co do samego pilota to lipa straszna. Boję się przekręcać aby go nie złamać :/ Może muszę się przyzwyczaić.
Jak się rozpadnie do pół roku to zmontuję sobie jakąś ori obudowę ale przypuszczam, że bez małego rezania wewnątrz to elektronika nie podejdzie.

Szkoda, że nie zrobili tego z bardziej wytrzymałych materiałów.

Aha, no i jak znajdę czas to zrobię jakieś fotki i dorzucę do tematu.


Pzdr.

user

Post autor: user » 18 mar 2012, 07:31

spoko temacik, tez szukałem Pana ktory zechce mi pomoc z tym kluczykiem, ale jak mi pokazał pełne pudło połamanych scyzoryków za 40 pln z allegro to mi sie odechciało -a na koniec rzucił tekstem: "wy młodzzi to tylko te gadzety i gadzety :[ "
hehe <radocha>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga