Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFN 1.9 110 KM] Drżący tłumik

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
dammbel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2010, 05:36
Lokalizacja: mazowieckie

[ AFN 1.9 110 KM] Drżący tłumik

Post autor: dammbel » 28 lut 2012, 18:03

Witam wszystkich serdecznie, od 2 lat mam taki problem ze swoim audi, ale dopiero teraz postanowiłem się tym zająć. Otóż gdy nadchodzi zima i temperatura spada do około 0 stopni zaczyna drgać tłumik, aż słychać go w środku auta. Takie jest wrażenie że gdzieś się odbija o nadwozie. Dziś auto było w warsztacie, podnieśli popatrzyli i powiedzieli że wszystko z tłumikiem jest dobrze, nigdzie nie ociera gumy są dobre tylko zastanawiało ich że tak drga cały. Powiedzieli mi że drgania przenoszone są od silnika: być może wtryskiwacz zaczyna lać bądź poduszka pod silnikiem (podobno prawa się trzęsie a lewa jest ok). Dodam że nawet jak auto chodzi to na silniku ta plastikowa osłona się trzęsie i przy gaszeniu silnika całe auto się zatrzęsie chwilkę

Pomocy, bo już nie wiem co robić.......:( Miał już ktoś coś podobnego?

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 28 lut 2012, 18:41

mozesz miec oberwane poduszki pod skrzynia
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

dammbel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2010, 05:36
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: dammbel » 28 lut 2012, 19:02

Kamilvti pisze:mozesz miec oberwane poduszki pod skrzynia
Pod skrzynią a nie pod silnikiem? A co z ta poduszką pod silnikiem co cały czas drga?

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 28 lut 2012, 19:25

tzn pod silnikiem sprawdz czy nie wylala ci sie ta od strony pasazera,ja po wymianie poduszek pozbylem sie problemu mi drzala koncowka tlumika
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

dammbel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2010, 05:36
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: dammbel » 28 lut 2012, 19:59

Kamilvti pisze:tzn pod silnikiem sprawdz czy nie wylala ci sie ta od strony pasazera,ja po wymianie poduszek pozbylem sie problemu mi drzala koncowka tlumika
Właśnie ten dźwięk drżącego tłumika najbardziej słychać na koĂącu rury wydechowej. Nawet jak się nachylę przy tylnym zderzaku to słychać takie drgania. A jak sie go dotknie ręką to wyczuwalne są takie szybkie krótkie ruchy na boki (bardzo szybkie drgania). KoĂącówka tłumika tak drga że siedzący z tyłu czują w nogach drgania. W warsztacie powiedzieli, że poduszka właśnie prawa (od pasażera) się trzęsie.

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 28 lut 2012, 22:38

dammbel, też miałem taką akcję ale jak oparłem buta o koĂącówkę tłumika to wszystko cichło.

tłumik jest mocowany na gumowych elementach, które jednak nie lubią zimy

rocznik masz podobny do mojego

u mnie początkowo też posądzali poduszki pod silnikiem, skrzynią nawet o dwumasówce wspomnieli, no właśnie:
dammbel pisze:Dodam że nawet jak auto chodzi to na silniku ta plastikowa osłona się trzęsie i przy gaszeniu silnika całe auto się zatrzęsie chwilkę
Ten objaw mnie nie pokoi <mysli> <stres> w ten sposób sprawdza się badanie dwumasówki (wymieniałeś ją już). Podczas gaszenia silnika, motor powinien bezszelestnie zgasnąć i tyle. Chęć wyskoczenia spod maski pozwala podejrzewać łobuza zwanego dwumas.

U mnie dopiero po wymianie dwumasówki okazało się że gumy mocujące tłumik też trzeba wymienić, bo wcześniej nawet na to nie zwracałem uwagi.

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 29 lut 2012, 01:40

wieszaki tlumika nic nie dadza sam kupywalem nowe i pomogly na miesiac,trzeba poduszki wymienic pewnie pod skrzynia macie pourywane
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

dammbel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 02 gru 2010, 05:36
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: dammbel » 03 mar 2012, 17:55

Poduszki po silnikiem wymienione, wieszaki też. trochę pomogło ale nie do koĂąca. Drania czuć trochę w środku auta, szczególnie na kierownicy i podłokietniku. Czy przyczyną tych draĂą może być jeszcze że któryś wtryskiwacz leje? Jaki są objawy lania wtryskiwacza? Jak to najlepiej sprawdzić? Jeżeli któryś leje to oddać go do regeneracji? Jaki to koszt?

Proszę o pomoc:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga