Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6 Avant] Osłona pod silnik.

Nadwozie
ODPOWIEDZ
igo_89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 590
Rejestracja: 04 lut 2011, 16:37
Imię: Forum Audi Iwo
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św/Warszawa
Kontakt:

Post autor: igo_89 » 22 lut 2012, 18:05

buca, Ogólnie polecał bym oryginał choć jest drogi ale z dobrego i wytrzymałego tworzywa. Mając Golfa IV też urwałem osłonę pod silnikiem i kupiłem zamiennik no ale niestety był fatalny i jeszcze szybciej pękł. Ogólnie rzecz biorąc za tanie pieniądze psie mięso jedzą :) Radził bym kupić oryginalną osłonę nawet używkę ale w dobrym stanie.

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 22 lut 2012, 20:06

Jakościowo zamienniki nie sa najgorsze ja mam już ponad 3 lata i nic się nie dzieje. Gorzej z montażem i dopasowaniem jeśli masz oryginalne śruby to bedzie dobrze

marcin_lechu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 71
Rejestracja: 03 lut 2010, 10:08
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post autor: marcin_lechu » 22 lut 2012, 20:18

zchrobot pisze:Jakościowo zamienniki nie sa najgorsze ja mam już ponad 3 lata i nic się nie dzieje. Gorzej z montażem i dopasowaniem jeśli masz oryginalne śruby to bedzie dobrze
zgadzam się z kolegą. w pasku i tak wymieniam osłonę co zima a najważniejsze są oryginalne śruby. w sumie to i koĂą by się uśmiał co teraz napiszę ale kupisz w sklepie typu motozbyt śruby- sztukę za 4 zyla, pojeździsz 4 tygodnie i giną. nie wiem czemu tak się dzieje, czy to gwint czy co... <mysli>
fakt jest taki że kilka miechów temu podjechałem na szrot i dałem gościowi 10-szkę i uzbierałem komplet. teraz czeka mnie to samo ponieważ zaginęły w stercie śniegu która wypadła w momencie odkręcania osłony

pzdr

snakev3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:11
Lokalizacja: debica

Post autor: snakev3 » 27 lut 2012, 12:41

napewno troszeczke bedziesz musial dopasowac zawlaszcza w okolicach nadkoli bo orginal ma inaczej a dkladnie rzecz biorac popatrz sobie na nadkola i bedziesz wiedzial o co chodzi bo mi to trudno wytlumaczyc ale jak bys zdecydowal sie na nia to bym dodal jakies wytlumienie jak orginalne oslony maja i troszke zabawy z dopasowaniem a jesli chodzi o material to ten jes troszecke twardszy i sztywniejszy od orginalnego plastiku i niepowinien sie tak szybko poddac :]
snakev3

Awatar użytkownika
KrisP
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 47
Rejestracja: 09 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Eindhoven/Holandia

Post autor: KrisP » 28 lut 2012, 13:00

buca pisze:Będę szukał dobrej używki,bo ceną nie odbiega za bardzo od podróbek. <okok>
Upewnij sie ze kupujesz cos co pasuje jesli chodzi o sruby i ma rowniez material izolacyjny/tlumiacy. Dla diesla zwlaszcza w zimie to wazne zeby w miare szybko nabieral temperatury (chociaz i z oslona dzieje sie to bardzo wolno).

Mi kiedys w Niemczech na autostradzie wieksza z oslon pod silnikiem dokonala zywota i na nieszczescie peknieta byla w taki sposob ze przy predkosciach powyzej 100km/h stawala "pod wiatr" trac o asfalt. Szybki zjazd do serwisu audi pomogl tymczasowo (zrobili pare dziur w oslonie ktora zostala i ufiksowali tie-wrapami). Wystarczylo na dojechanie do PL. W serwisie w KRK musieli wymienic obie..glowna pod silnikiem i ta bardziej z przodu..koszt okolo 2k pln z robocizna. Niemniej jednak rachunek za tie-wraps musialem w niemieckim serwisie uiscic i to byl chyba moj "najwiekszy" rachunek jaki zaplacilem w audi..24 euro centy! Smieszne ale prawdziwe :>
Jak narazie:
Chip - 272hp, 526Nm
Wydech ABT
i pare innych komponentow z S6..RS6
pelna pielegnacja SWISSWAX (woski: Shield + Concorso)
https://a6klub.pl/album_personal.htm?user_id=16500

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga