Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ MANUAL] c4 2.6 benz. Brak biegów. Nagła awaria. Jaka przyc

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
jacek721
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2012, 23:43
Lokalizacja: Nysa

[ MANUAL] c4 2.6 benz. Brak biegów. Nagła awaria. Jaka przyc

Post autor: jacek721 » 18 lut 2012, 18:10

Witam wszystkich, to moj pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość, posiadam A6 c4 z silnikiem 2.6 V6 benz. dwa dni temu pojechałem do sklepu po wyjsciu z zakupami odpalam i.... tu sie zaczyna, silnik pracuje jak na bardzo małych obrotach chyba na 0,1 tys obrotów ( nigdy tak nie było pracował idealnie i rowniutko na 1 tys obr, gdy jest rozgrzany) poczekałem chwile silnik cały wręcz skakał na takich obrotach dodałem delikatnie gazu cos jakby pozgrzytało w srodku, nastepnie silnik wyrownał obroty i 1tys obr standardowo, wiec wbiłem wsteczny a tu nic zadnego biegu ani w przód ani w tył dodam ze po gwałtowny puszczeniu sprzegła lekko szarpnie autem i koniec bieg wbity sprzegło puszczone i nie jedzie nic nie słychac zadnego tarcia, tak jak chodził tak chodzi, i tu moje pytanie co to moze byc, czy ktos miał podobny problem, dysponuje profesjonalnym warsztatem i sprzetem u kolegi moge to zrobic ale poki co nie wiem co to, od czego zaczynac wykrecac skrzynie, znajomy mowi ze to moze byc tarcza, dwumas teori jest kilka ale zadnych konkretów, dodam tylko ze jezdziłem tym do holandi kupe km i nie było zadnych objawów silnik zawsze rowniutko cihcutko pracował skrzynia lekko wbijala biegi tarcza nie ciągła brała tak jak nalezy. a tu poprostu tak nagle, prosze o wszystkie mozliwie pomocne podpowiedzi.

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 18 lut 2012, 20:16

witam. wszystko wskazuje na sprzęgło na pewno trzeba się temu przyjrzeć dokładniej ,kiedyś musi się skoĂączyć możliwe że właśnie nadszedł jego koniec . pozdro
tylko quatrro !!!

jacek721
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2012, 23:43
Lokalizacja: Nysa

Post autor: jacek721 » 18 lut 2012, 21:29

dzięki za rade, też zakładałem ze to może być sprzęgło, miałem już dużą styczność z mechaniką pojazdową ale z takim czymś się jeszcze nie spotkałem, w poniedziałek wykręcę skrzynie i obejrzę tarcze, zobaczymy czego się dowiemy:)

jacek721
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2012, 23:43
Lokalizacja: Nysa

Post autor: jacek721 » 20 lut 2012, 18:34

witam ponownie własnie skonczyłem prace z moja ninią, wyjołem skrzynie i okazało sie ze zerwał sie dwumas, nie jest to zadowalajaca wiadomość bo koszty nowego są przerazajace no ale cóz, trzeba to naprawić, jutro bede szukał częsci, jak juz je zdobede i złoze to podziele sie z wami koledzy moim fotostory z naprawy napewno komus sie przyda chocby przy wymianie skrzyni czy tarczy sprzeglowej :)

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 20 lut 2012, 19:10

witam. zobacz na tą stronę oni naprawiają koła dwumasowe kiedyś do nich dzwoniłem popytać co i jak wiem że z nysy wysyłali tam koła do regeneracji . co do fotostory na pewno się przyda niejednemu więc czekamy .pozdro
http://www.sprzeglo-service.pl/regeneracja.html
tylko quatrro !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga